Skocz do zawartości

Problem z klarowaniem się piwa


Marian1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
około 3 tygodnie temu (16 października) uwarzyłem piwo 18 Blg Stout
drożdże suche safale S-04 zrehydratyzowane .
po tygodniu drożdże opadły całkowicie na górze był sam tylko płyn, więc zlałem je na cichą fermentację dodając przy tym chmiel na zimno.
Po zlaniu chyba fermentacja ruszyła ponownie, na górze powstała około 1 cm drożdży.
minęło 19 dni od początku fermentacji , a 12 od zlania na cichą , na górze piw nadal utrzymuje się cieniutka warstewka chyba drożdży powiedzmy z 1 mm na dnie widać , że zebrał się osad drożdżowy. 

Zlewając piwo na zimną było 8 Blg teraz jest coś koło 6,5 , od kilku dni nic się nie zmienia Blg , albo zmienia się nieznacznie, jednak gdy zaglądam do piwnicy do pokrywka od fermentora jest zawsze wypukła , nieznacznie rozszczelniam je by pokrywka była wklęsła ( na cichą założyłem pokrywę szczelną).

trochę nie wiem co teraz dalej robić, bo z jednej strony nie widać jakiś zmian w Blg z drugiej jednak skoro pokrywka się robi wypukła więc jakiś gaz tam się musi zbierać , więc drożdże pracują chyba pracują , piwo też nie chce się sklarować tak jak to było bo fermentacji burzliwej przed zlaniem na cichą.

Byłbym wdzięczny za jakieś porady co dalej robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 z jednej strony nie widać jakiś zmian w Blg

I tyle w temacie. Skoro nie widać zmian to butelkuj, nad czym się tu rozwodzić? Jak chcesz mieć pewność to sobie jeszcze kilka dni zaczekaj, piwu na pewno to nie zaszkodzi.

 

A na przyszłość nie zlewaj piwa na cichą przed skończeniem fermentacji. Przecież 7 dni na 18stkę to jest śmiesznie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stoutów wcale na cichą się nie leje, to nie ma sensu

Przeta napisał, że chmielił na zimno :-)

 

Można chmielić na zimno bez zlewani,ale chmielenie stouta na zimno hmm.... kto co lubi, a później że te "sklepowe" to gówniane bo chmielu nie czuć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.