Skocz do zawartości

Fermentacja na balkonie


BeerZone

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do Fermentacji Kolscha ?

Nie mam miejsca w domu żeby go zostawić na burzliwą w pomieszczeniach mam do 20 stopni.

Chciałbym wystawić fermentor na balkonie tylko temperatury teraz wahają się od 0 do 15 około.

Czy Jest to dobry pomysł?

Edytowane przez BeerZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie tą skrzynię odpowiednio większą jeśli wielkość balkonu na to pozwala- może jako ławę do siedzenia. Możesz wlożyć jakiś grzejnik (pamiętaj o przep. BHP i PPoż) i fermentować nawet w zimie. Ja mam w lodówce farelkę z wentylatorem z kompa żeby był równomierny rozkład temperatury i ustawiona temperatura skacze max o 1-2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentor w fermentor. W tym zewnętrznym na dno woda (tyle, żeby po włożeniu fermentora właściwego podniosła się też na ścianki) i grzałka akwariowa sterowana termostatem, którego czujnik umieszczamy najlepiej w piwie, a przynajmniej na zewnętrznej ściance fermentora z piwem. Nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu pożarowym. U mnie działa skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam w lodówce farelkę z wentylatorem z kompa żeby był równomierny rozkład temperatury i ustawiona temperatura skacze max o 1-2 stopnie

masz jakieś zdjęcia? jakie zabezpieczenia p-poż?

 

Chodzi mi żeby np goły steropian nie stał bezpośrednio przy farelce. Zabezpieczeniem jest fermentor w lodowce- jakby się zaczęło jarać, topi się, piwo się wylewa i gasi pożar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło !

Trochę styropianu 100x50x8 trochę sylikonu termometr z sądą i mam.
Teraz mrożą się jeszcze butelki pet i zaraz będę dochodził co i jak.

I kilka zdjęć z wykonania .

Na dwa fermentory.

Choć mam już kilka pytań np. jak doszczelniacie wieko?

Na razie mam obciążniki ale chciałbym to dopracować.

Koszt około 100 pln

post-12733-0-61465900-1447771638_thumb.jpg

post-12733-0-69477400-1447771644_thumb.jpg

post-12733-0-17244000-1447771650_thumb.jpg

post-12733-0-38129500-1447771653_thumb.jpg

post-12733-0-44987600-1447771656_thumb.jpg

post-12733-0-73816700-1447771659_thumb.jpg

post-12733-0-45399100-1447771663_thumb.jpg

Edytowane przez BeerZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz plusa za estetykę. Doszczelnić możesz przyklejając do wieka paski styropianu z resztek. Niby możnaby przykleić płaski kawałek na wewn wymiar ale wtety stracisz na wysokości. Tak naprawdę pewnie wtedy też będziesz musial dociążyć żeby ściśle przylegało. Korzystając z okazji. Może jakiś zdolny kolega opracuje budżetowy projekt dogrzewania czegoś takiego żeby było bezpieczne. Wystarczylby jakiś stary wentylatorek, trochę drutu oporowego, jakiś termostat i oczywiście metalowa obudowa. Zamiast użerać się w domu z lodowymi wkładami mogłoby sobie dolniaczki fermentować na balkonie nawet w największe mrozy.

No i poszło !

Trochę styropianu 100x50x8 trochę sylikonu termometr z sądą i mam.

Teraz mrożą się jeszcze butelki pet i zaraz będę dochodził co i jak.

I kilka zdjęć z wykonania .

Na dwa fermentory.

Choć mam już kilka pytań np. jak doszczelniacie wieko?

Na razie mam obciążniki ale chciałbym to dopracować.

Koszt około 100 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel grzewczy z terrarium !

Idealnie dogrzeje ile potrzebujesz a jest z termostatem.

Ja do terrarium zrobiłem wylewkę betonową i tu na pewno zda to egzamin. Na razie potrzebuje schładzania i dlatego o tym nie myślę.

Do wyższych temperatur mam możność fermentacji w domu.

A wydaje mi się że jak doczepisz kabel dookoła takiej skrzyni - wiadomo w środku to będzie ok.

Co najwyżej na ekranie to zrobić i nic się nie powinno dziać.

(dzięki)

Edytowane przez BeerZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel grzewczy z terrarium !

Idealnie dogrzeje ile potrzebujesz a jest z termostatem.

Ja do terrarium zrobiłem wylewkę betonową i tu na pewno zda to egzamin. Na razie potrzebuje schładzania i dlatego o tym nie myślę.

Do wyższych temperatur mam możność fermentacji w domu.

(dzięki)

OK. Ale w zimie są chyba największe wachnięcia temp. W ub tygodniu u mnie było od -2 do +13 (a bywają jeszcze większe)i raczej ciężko nawet w szczelnej skrzyni utrzymać w miarę stałą temperaturę a takie codzienne amplitudy dobrze na pracę drożdży nie wpłyną. Rozeznam temat z tym kablem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mam już kilka pytań np. jak doszczelniacie wieko?

 

zerknij u mnie, ja mam doklejony kawałek styropianu do wieka i drzwiczek tak że wchodzi na lekki wcisk. dla mnie jest szczelne wystarczająco

 

http://www.piwo.org/katalog/browar/427-ambrosia/?tab=images

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.