Skocz do zawartości

co dodać do ciemnego piwa ?


bula20_00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przede mną kolejna warka... jako że chciałbym aby była gotowa na sylwester to muszę się spieszyć. Niestety dalej z Brewkitu bo jakoś ciągle nie mam weny żeby się zabrać za zacieranie...

 

Chciałem zrobić coś ciemnego - albo Stout albo Dark Ale tylko mam mały dylemat.

Nie mam możliwości kupienia na szybko Ekstraktu Słodowego Ciemnego... więc czy mogę dodać Ekstrakt Słodowy Amber - i nie wpłynie on znacząco na barwe warki czy lepiej dodać glukozę... ?

 

Pozdrawiam,

Bula20_00

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przede mną kolejna warka... jako że chciałbym aby była gotowa na sylwester to muszę się spieszyć. Niestety dalej z Brewkitu bo jakoś ciągle nie mam weny żeby się zabrać za zacieranie...

 

Chciałem zrobić coś ciemnego - albo Stout albo Dark Ale tylko mam mały dylemat.

Nie mam możliwości kupienia na szybko Ekstraktu Słodowego Ciemnego... więc czy mogę dodać Ekstrakt Słodowy Amber - i nie wpłynie on znacząco na barwe warki czy lepiej dodać glukozę... ?

 

Pozdrawiam,

Bula20_00

A to ciemne to od czego ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro nadal zastanawiasz sie nad stoutem lub dark ale to chyba brewkitu tez nie masz. Podejrzewam ze wlasnie o to chodzilo. Tak przynajmniej wynika z kontekstu twojego posta.

 

Brewkitu jeszcze też nie mam ale o 16 jade go kupić.... chodzi o to że w sklepie do którego jade nie ma ekstraktu słodowego ciemnego ale jest ekstrakt słodowy Amber i Glukoza i zastanawiam sie które dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To by było bez sensu - glukoza przecież nie ma koloru, a ją standardowo zalecają dodawać...

 

dlatego myślałem że lepiej dać glukoze bo nie zmieni koloru - a byłem przekonany że jaśniejszy ekstrakt słodowy rozjaśni całą warkę :)

 

dopiero zaczynam tą przygodę i mam nadzieje kiedyś w końcu przekonam sie do zacierania... o ile sie tego wszystkiego naucze bo na razie to czarna magia to całe zacieranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzucić słody do wody i przetrzymać w określonej temperaturze. Rzeczywiście, bez wieloletniego studiowania tematu się nie obejdzie

 

dla Ciebie jest to oczywiste :) dla mnie to dalej niezrozumiale :) jak więcej o tym poczytam to pewnie sie za to zabiore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ha, to błąd. Zacieraj od razu bo jak zaczniesz czytać to dopiero będzie skomplikowane ;)

 

 

jakoś mi sie to nie widzi - zacierać nie wiedzieć nic o tym.... dlatego też czytałem troche o tym ale dalej nie rozkminiam tych przerw.... i myślę że do czasu zrobienia 1 warki z zacieraniem nie rozkminię tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak więcej o tym poczytam to pewnie sie za to zabiore :)

Guzik prawda, im więcej czytasz tym bardziej przejmujesz się drugorzędnymi sprawami. Jak nie czujesz się pewnie z przerwami, to zrób zacieranie jednotemperaturowe. Ogarnij jak musisz sterować palnikiem i zobaczysz że to nie takie straszne :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie rozkminiam tych przerw

to nie magia, poczytaj bo jasno to opisali http://www.wiki.piwo.org/Zacieranie_ziarna#Zacieranie_sterowane_temperaturowo_.28step_mash.29

 

Być może pomocnym by Ci był wykres aktywności enzymów w funkcji temperatury, poszukaj i przyjrzyj się mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.