Skocz do zawartości

Kolsch


BeerZone

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na fermentacji burzliwej kolscha i moje z tym związane pytanie - wiem że wytrącają się zapachy siarkowe ale po otwarciu skrzyni fermentacyjnej żeby dodać wkład mało co mnie z nóg nie scięło tak mocny wiercący w nosie zapach.Czy sprawiła to skrzynia że w tak małym pomieszczeniu znalazło się tyle smrodu czy coś jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na fermentacji burzliwej kolscha i moje z tym związane pytanie - wiem że wytrącają się zapachy siarkowe ale po otwarciu skrzyni fermentacyjnej żeby dodać wkład mało co mnie z nóg nie scięło tak mocny wiercący w nosie zapach.Czy sprawiła to skrzynia że w tak małym pomieszczeniu znalazło się tyle smrodu czy coś jest nie tak?

 

Żeby móc ci coś napisać musisz podać jaki szczep drożdży, ile dni na burzliwej i jaka temperatura fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego szczepu i jaką ilość siarki produkują, ale po 4 dniach nie potrzebnie obniżyłeś temperaturę, to tylko spowolni eliminację siarki, a estry już i tak się wytworzyły w fazie wysokich krążków. Podnieś temperaturę do przynajmniej 18-19°C i zostaw na parę dni. Powinna się zredukować. Zbicie temperatury z 21 do 15 również mogło wpłynąć na nadmierną produkcję siarki, spowolniłeś ich pracę. Powinieneś zaczynać fermentację od niższej temperatury i stopniowo podnosić, a nie na odwrót.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj bardziej obniżenie temperatury po starcie fermentacji niż po samym zadaniu.

Zwalnia to pracę drożdży, a co za tym idzie redukcję niechcianych aromatów np. DMS, nie wspominajac o niedofermentowaniu piwa z powodu uśpienia drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy już ruszyły czy ciągle się namnażają. Może nic się nie stać, a może być piwo niedofermentowane, z siarkowodorem, aldehydem, diacetylem itp. Zależy silnie od szczepu drożdży, ich ilości, kondycji itp.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy już ruszyły czy ciągle się namnażają. Może nic się nie stać, a może być piwo niedofermentowane, z siarkowodorem, aldehydem, diacetylem itp. Zależy silnie od szczepu drożdży, ich ilości, kondycji itp.

 

Wtedy dopiero się mnożyły i potem narastała czapa. Mniej więcej dopiero po 18 godzinach powiedziałbym, że ruszyła fermentacja (bulkadełko bulka już w miarę regularnie ale nadal bez szału). Czy obniżenie w takim przypadku temperatury o 4 stopnie niesie ze sobą negatywne skutki? Jeśli tak to jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci przecież wyżej jakie. Teraz zależy jak resztę fermentacji poprowadzisz. Ochłodzenie o 4 stopnie na tak wczesnym etapie fermentacji raczej nie powinien niczego negatywnego wywołać - może troszkę estrów. Ale to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj bardziej obniżenie temperatury po starcie fermentacji niż po samym zadaniu.

Zwalnia to pracę drożdży, a co za tym idzie redukcję niechcianych aromatów np. DMS, nie wspominajac o niedofermentowaniu piwa z powodu uśpienia drożdży.

DMS to akurat powinien zostać już dawno odparowany przy gotowaniu. Chyba, że mówimy o tym powstałym z DMSO a nie z S-metylometioniny, ale w obecnych słodach raczej nie jest to większym problemem. Jak już to może to stanowić problem z diacetylem lub aldehydem octowym.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.