Skocz do zawartości

warzenie na potrzeby pubu HERMS/RIMS/Braumaister


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak założyć naprawdę mały browar, warzenie na Braumeister 200 L itp gdzieś pod miastem, do tego własny multitap z własnym piwem. Zero zabawy z butelkowaniem i transportowaniem piwa w Polskę. Tylko petainery, refermentacja w caskach, wyszynk z pompy itp itd

Troche boje się klikać "Napisz nowy temat" bo ledwo 20 warek na koncie, ale wydaje mi się że taki dwu częściowy brew pub to jest jakieś wyjście.

Jeśli źle myślę to cóż...

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na biznes dobry jak każdy inny. Trzeba usiąść, policzyć, zdecydować etc.

Na pierwszy rzut oka jednak, jeśli przeniesiesz się "pod miasto" musisz mieć coś co przyciągnie konsumenta. Tylko piwo wydaje się zbyt słabym bodźcem. Próba obudowania w knajpę, spa, agroturystykę - ciekawa ale podnosi wszystkie koszty.

Poza Łąkominem (ostatni numer Piwowara) rzuć okiem na Kujanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty uruchomienia na pewno są nieduże a skala produkcji już testowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchamiać. Istotne dla kosztów i czasu uruchomienia jest czy już posiadasz działający lokal, w którym na zapleczu możesz uruchomić produkcję czy dopiero będziesz go przysposabiał. W międzyczasie możesz odbić się od paru ścian - UM, Sanepid - zanim rzeczywiście zmierzysz się z akcyzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na biznes dobry jak każdy inny. Trzeba usiąść, policzyć, zdecydować etc.

Na pierwszy rzut oka jednak, jeśli przeniesiesz się "pod miasto" musisz mieć coś co przyciągnie konsumenta.

Nie, nie

warzenie odbywało by się gdzieś pod miastem gdzie cena za lokal bedzie kilkukrotnie tańsza, sprzedaż w multitapie w centrum miasta

 

Idea fajna - ale IMO sa tansze sposoby niż braumaister - można zalegalizować przecież garczek na palniku - :)

za braumaistera 200 trzeba wyłożyć koło 65tys PLN,  a gdyby tak zbudować i zalegalizować jakiś naprawde fajny HERMS, albo coś na wzór Piwnego Podziemia

 

W najnowszym Piwowarze jest artykuł o browarze w Łąkominie

W takim razie pozostaje mi nabyć najnowszy nr Piwowara

 

 

 

Moje przemyślenia:

1.Warzenie małych warek, fermentacja i leżakowanie w100 - 200 litrowych mini tankach

2. Szeroka paleta piw, od klasyki w stylu blak ipa i pilsner po zupełnie odjechane "wynalazki" z rożnymi dodatkami

3. W sytuacji wolnych mocy przerobowych warzenie jakichś wysokich balingów, jestem pewny że takiego RISa uważonego w ilości 200 litrów można sprzedać bez problemu i to za duże pieniądze.

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

od klasyki w stylu blak ipa

Nieźle, styl o którego narodzinach pisano w 2013 stał się klasyką ;)

 

skoro się czepiamy to 

 

 

Birth of a New Style: Cascadian Dark AleAuthor:  Marc MartinIssue: Jul/Aug 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekU-@zasada czepiasz się

Może trochę, niemniej kibicuję (a nawet podzielam pragnienia i wykonałem już kilka kroków typu kartka-ołówek).

 

FurioSan-skoro się czepiamy to...

Ewidentnie przeoczyłem datę publikacji pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze

Ile litrów piwa można sprzedać w pubie w ciągu doby. Wiele zmiennych, ktoś zna jakieś widełki?

znam plotke z knajpy z 20 kranami że keg przeciętnie jest na kranie między 1-2 tyg - zdarzają się takie co znikają w 3 dni - zdarzają się takie co odpina się ( pełne - po jednym dniu ) 

 

 

Co ciekawe te średnie są prawdziwe również dla kegów 50l :) 

 

nie wiem na ile to jest prawda i na ile sezonowość na to wpływa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym to widział, gary były by oczywiście większe.

Wie ktoś jaki jest koszt budowy instalacji HERMS, na której warzenie było by wydajne, efektywne i przyjemne? Jest parę tematów na ten temat, ale może ktoś już je przebrną i wie coś o cenie.

Zakładam że z legalizacją takiego sprzętu nie powinno być problemu.

 

 

 

 

IMG_2668_1_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lakomin.pl/content/view/23/396/lang,polish/

Podobno w 3 miechy załatwili urzędy

zakładam że ten konkretny inwestor miał większą siłe przebicia ;)

ale to to pozwala myśleć pozytywnie, szkoda że do Łąkomina mam "kawałek" drogi.

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pubie było by 5-10 kranów, piwo lane z pompy, kilka piw nalewanych grawitacyjnie z casków.

Możliwość zakupu piwa i zabutelkowania na miejscu.

Do tego eventy, warsztaty, złoty forumowiczów, budowa marki i community.

Fajne jest to że w takiej skali można zwiększać własne doświadczenia, budować kontakty w branży itp przydatne później przy ewentualnej rozbudowie

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie coś mi się oczą ukazało 

wygląda na bardziej kraft i bardziej HD jak braumaister 

http://eshop.czechminibreweries.com/product/home-brewhouse-nanobeer-nb-200/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.