Skocz do zawartości

[WODA] Profile, modyfikacje, odwrócona osmoza itp.


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, anatom napisał:

@Grzegorz Łomako To są paski do ph. Soda oczyszczona podniesie ph - płaska łyżeczka do zacierania. Jak chcesz się wgłębić w modyfikacje wody to musisz poznać skład tej którą używasz do warzenia, poczytać ten artykuł https://www.wiki.piwo.org/Dostosowywanie_pH_i_składu_wody i artykuły kolegi @DanielN o modyfikacji wody. 

Dzięki za podpowiedź.  Wysłałem zapytanie do dostawcy wody . Jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. Piwo chcę uważyc jutro więc dzisiaj próbuje coś się dowiedzieć na ten temat o modyfikacji wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przymierzam się do kupienia chlorku wapnia. Ale nie wiem jaki. W necie jest: 33% płynny (droższy od złota w sklepach piwowarskich), 77% dwuwodny stały, lub bezwodny czysty stały. Program o którym piszecie, nie rozpoznaje stężenia chlorku wapnia. Jeżeli w sklepach piwowarskich jest 33% płynny, a ja kupie 77% dwuwodny stały np ten :https://allegro.pl/oferta/chlorek-wapnia-spozywczy-1-kg-od-agnex-6626917666, to jak go stosować, że żeby uzyskać ten sam efekt co 33% płynny? Jak to się ma do kalkulatora ze strony? Please help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój profil wody poniżej, co powinienem w nim zmienić żeby najlepiej wychodziły piwa typu apa, aipa. Obecnie najbardziej przeszkadza mi taka gryzącą goryczka. 

 

  • Anion wodorowęglanowy (HCO₃⁻) 285,5 mg/l
  • Anion fluorkowy (F¯) 0,1 mg/l
  • Anion siarczanowy (SO42-) 47,00 mg/l
  • Anion chlorkowy (Cl-) 14 mg/l
  • Kation magnezowy (Mg2+) 31,00 mg/l
  • Kation wapniowy (Ca2+) 82,00 mg/l
  • Kation sodowy (Na+) 4,81 mg/l
  • Kation potasowy (K+) <1,0 mg/l

Twardość ogólna 305 mg/dm3 CaCO3

Ph 7,3

Edytowane przez Rusty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rusty napisał:

Cześć. Mój profil wody poniżej, co powinienem w nim zmienić żeby najlepiej wychodziły piwa typu apa, aipa. Obecnie najbardziej przeszkadza mi taka gryzącą goryczka. 

 

  • Anion wodorowęglanowy (HCO₃⁻) 285,5 mg/l
  • Anion fluorkowy (F¯) 0,1 mg/l
  • Anion siarczanowy (SO42-) 47,00 mg/l
  • Anion chlorkowy (Cl-) 14 mg/l
  • Kation magnezowy (Mg2+) 31,00 mg/l
  • Kation wapniowy (Ca2+) 82,00 mg/l
  • Kation sodowy (Na+) 4,81 mg/l
  • Kation potasowy (K+) <1,0 mg/l

Twardość ogólna 305 mg/dm3 CaCO3

Ph 7,3

Dostosowywanie pH i składu wody

 

Stosunek siarczanów do chlorków jest ok, powodem słabej goryczki może być chmiel bądź zbyt dlugie wysladzanie i wypłukiwanie garbników.

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michalblazki napisał:

Przymierzam się do kupienia chlorku wapnia. Ale nie wiem jaki. W necie jest: 33% płynny (droższy od złota w sklepach piwowarskich), 77% dwuwodny stały, lub bezwodny czysty stały. Program o którym piszecie, nie rozpoznaje stężenia chlorku wapnia. Jeżeli w sklepach piwowarskich jest 33% płynny, a ja kupie 77% dwuwodny stały np ten :https://allegro.pl/oferta/chlorek-wapnia-spozywczy-1-kg-od-agnex-6626917666, to jak go stosować, że żeby uzyskać ten sam efekt co 33% płynny? Jak to się ma do kalkulatora ze strony? Please help

 

Śmiało możesz wziąć ten dwuwodny (taki zresztą jest chyba najszerzej dostępny). W tym kalkulatorze możesz wpisać w sekcji "Salt additions" ilość dwuwodnego chlorku (dihydrate) https://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sihox napisał:

 

Śmiało możesz wziąć ten dwuwodny (taki zresztą jest chyba najszerzej dostępny). W tym kalkulatorze możesz wpisać w sekcji "Salt additions" ilość dwuwodnego chlorku (dihydrate) https://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/

Dzięki, wezmę ten 77% dwuwodny. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy czy z takich parametrów wody da się coś poprawić aby ipki wychodziły  takie jak powinny?

 

Chlorki - 39

Siarczany - 148

Tw. ogólna - 334 - 18,76° niemieckich

pH - 7.4

Ca ~ 95

Mg ~ 23

 

Woda twarda w sieci więc piwa ciemne wychodzą mi dobre, robiąc pilsy użyłem wody z zmiękczacza i wyszły też ok. Niestety problem pojawia się w piwach mocno chmielonych, nie koniecznie na goryczkę. Ostatnimi czasy chmielenie przesuwam na koniec gotowania i na hopstand a i tak goryczka jest długa, mocna i lekko szorstka co zaburza odbiór piwa. Oczywiście mam chłodnice, chmiele staram się dobierać odpowiednio, stosuje cold-crash i krótsze czasy chmielenia na zimno.

 

Oczywiście najlepiej byłoby warzyć takie piwa jakie wychodzą mi najlepiej czyli ciemne ale nie o to w tym chodzi. IPA to częste piwa w moim browarze które chciałbym by były na zadowalającym poziomie więc jeśli można coś poprawić to proszę pomóżcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zegancio napisał:

Drodzy czy z takich parametrów wody da się coś poprawić aby ipki wychodziły  takie jak powinny?

 

Chlorki - 39

Siarczany - 148

Tw. ogólna - 334 - 18,76° niemieckich

pH - 7.4

Ca ~ 95

Mg ~ 23

 

Woda twarda w sieci więc piwa ciemne wychodzą mi dobre, robiąc pilsy użyłem wody z zmiękczacza i wyszły też ok. Niestety problem pojawia się w piwach mocno chmielonych, nie koniecznie na goryczkę. Ostatnimi czasy chmielenie przesuwam na koniec gotowania i na hopstand a i tak goryczka jest długa, mocna i lekko szorstka co zaburza odbiór piwa. Oczywiście mam chłodnice, chmiele staram się dobierać odpowiednio, stosuje cold-crash i krótsze czasy chmielenia na zimno.

 

Oczywiście najlepiej byłoby warzyć takie piwa jakie wychodzą mi najlepiej czyli ciemne ale nie o to w tym chodzi. IPA to częste piwa w moim browarze które chciałbym by były na zadowalającym poziomie więc jeśli można coś poprawić to proszę pomóżcie.

 

Wejdz w LINK i wpisz swoje wartośi. W opcji 3. Target profile wybierz opcje LIGHT AND HOPPY. Uzupełnij swoje wartości i dodawaj takie ilosci odpowiednich soli by było blisko 0. 

 

Po pierwsze zacznij od zredukowania pH za pomocą np. kwasu mlekowego 80% do poziomu 5.5-5.8ph. Oczywiście wsypanie słodu powoduje zmniejszenie pH, koryguj 5-10min po wsypaniu słodu. 

 

EDIT:

image.thumb.png.303ba75eb4cbe0f84f90f08a398e0270.png

 

Masz dobrą wodę. Odpowiednia ilość stosunku siarczanów do chlorków.  Wpisz jeszcze sobie tam Dwuwęglany oraz Sód. 

Co do goryczki to albo zmien chmiel albo za dlugo wysładzasz wypłukując garbniki powodując ściągającą, nieprzyjemną goryczkę.

Wiecej pomysłow nie mam.

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suchejroo napisał:

Wejdz w LINK i wpisz swoje wartośi. W opcji 3. Target profile wybierz opcje LIGHT AND HOPPY. Uzupełnij swoje wartości i dodawaj takie ilosci odpowiednich soli by było blisko 0. 

 

Po pierwsze zacznij od zredukowania pH za pomocą np. kwasu mlekowego 80% do poziomu 5.5-5.8ph. Oczywiście wsypanie słodu powoduje zmniejszenie pH, koryguj 5-10min po wsypaniu słodu. 

pH redukuje do 5.4 na każdym etapie (zacieranie i wysładzanie). Czy podane przeze mnie parametry wody wystarczą do obliczenia potrzebnych soli? Co z alkalicznością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zegancio napisał:

pH redukuje do 5.4 na każdym etapie (zacieranie i wysładzanie). Czy podane przeze mnie parametry wody wystarczą do obliczenia potrzebnych soli? Co z alkalicznością?

Edytowałem post - wpisałem Ci Twoje wartości do linku

 

EDIT: Spróbuj może kupić wodę z biedronki OAZA 5l ona ma około 110 HCO3 i wtedy na podstawie jej składu dodaj sole. Ja na konkursy tak robie, pozniej dodaje sol niejodowana oraz EPSOM do korekcji, chmiel na goryczke na 20min i na MPPD dostałem info na metryczce ze w NEIPA goryczka idealna. Spróbuj w ten sposob. Woda jest mega tania.

 

Twoja woda jest twarda - ja mam tak samo i ciemne piwa wychodzą dobrze.

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Suchejroo napisał:

  Wpisz jeszcze sobie tam Dwuwęglany oraz Sód. 

Co do goryczki to albo zmien chmiel albo za dlugo wysładzasz wypłukując garbniki powodując ściągającą, nieprzyjemną goryczkę.

Wiecej pomysłow nie mam.

 

Właśnie tych parametrów nie mam podawanych w ZUK. Chyba będę musiał się wybrać do sanepidu zrobić pomiar wody. 

Wysładzam do max 2blg ale z reguły mam dobrą wydajność i zatrzymuje przy 3-4 więc to raczej nie garbniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zegancio napisał:

 

Właśnie tych parametrów nie mam podawanych w ZUK. Chyba będę musiał się wybrać do sanepidu zrobić pomiar wody. 

Wysładzam do max 2blg ale z reguły mam dobrą wydajność i zatrzymuje przy 3-4 więc to raczej nie garbniki ?

To tak jak pisalem. Zrób jedną warkę na OAZIE i zobacz czy sie poprawi. Ją też zmodyfikuj. Na 30l OAZY potrzebujesz: 3g gipsu piwowarskiego, 2g soli EPSOM, 1g soli niejodowanej. Progil LIGHT AND HOPPY

 

Przy piwach chmielonych chyba najważniejszy jest stosunek siarczanów do chlorków, powinno byc w stosunku bodajże 2:1 a nawet 3:1. To masz spelnione. Dodatkowo woda jest za twarda. Mimo to mam też twardą wodę i po modyfikacjach wody solami oraz kwasem zawsze mam jasne dobre NEIPY ze swietną niezalegającą goryczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe warki robiłem na wodzie z biedry.  Głównie warzyłem wtedy IPA z brewkitów (o ile można to nazwać warzeniem :) ) i były one całkiem spoko choć nie miałem wtedy chłodnicy i kontroli temp fermentacji. Jednak na dłuższą metę kupowanie wody jest męczące i kosztowne ile by ona nie kosztowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zegancio napisał:

Początkowe warki robiłem na wodzie z biedry.  Głównie warzyłem wtedy IPA z brewkitów (o ile można to nazwać warzeniem :) ) i były one całkiem spoko choć nie miałem wtedy chłodnicy i kontroli temp fermentacji. Jednak na dłuższą metę kupowanie wody jest męczące i kosztowne ile by ona nie kosztowała.

No jest. To zainteresuj się filtrem RO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suchejroo napisał:

No jest. To zainteresuj się filtrem RO :)

Miałem swego czasu filtr RO będąc hodowcą ryb akwariowych. Niestety pozbyłem się go. Lecz woda z filtra RO jest pozbawiona wszystkich minerałów, czyż nie taniej już "bawić się" kranówką?

Edytowane przez zegancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zegancio napisał:

Miałem swego czasu filtr RO będąc hodowcą ryb akwariowych. Niestety pozbyłem się go. Lecz woda z filtra RO jest pozbawiona wszystkich minerałów, czyż nie taniej już "bawić się" kranówką?

 

Kranówki są różne - często musisz samemu zlecić badania, żeby dowiedzieć się, co faktycznie masz (nie wszystkie wodociągi udostępniają wszystkie przydatne dla nas informacje). A jeśli masz zbyt duże wartości, to ciężko zejść w dół - pozostaje tylko dolewka demineralizowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój MPWIK nie podaje wartości wapnia w wodzie, wszystkie pozostałe typu siarczany, chlorki, sód, magnez są a tego mi brakuje. Czy da się to wyciągnąć na przykład z parametru o nazwie twardość podawana jako CaCO3?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da. Wzory masz w linku. Sekcja Czytanie raportu składu wody
https://wiki.piwo.org/Dostosowywanie_pH_i_składu_wody
Dzięki. Jednak z mojej kranówki dobrej Neipy nie zrobię, w Lublinie woda super twarda i goryczka zalegająca zawsze będzie. Ehhhh

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 20:38, emcede napisał:

Dzięki. Jednak z mojej kranówki dobrej Neipy nie zrobię, w Lublinie woda super twarda i goryczka zalegająca zawsze będzie. Ehhhh

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Woda z biedry w baniakach 5l plus lekka modyfikacja i jest bajlando :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy raz chcę modyfikować wodę pod New England IPA, czyli chlorki do 190ppm i siarczany do 175ppm. Coś tam niby poczytałem i spróbowałem w kalkulatorze https://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/?id=29YLQ7V

Wpisałem swój profil wody z wodociągów i dodałem trochę gipsu, chlorku wapnia i sody oczyszczonej. Dodałem gotowanie i dekantację. Chciałbym żeby ktoś mi podpowiedział czy tak jest dobrze i co ewentualnie mogę zrobić żeby zbić jeszcze wapń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.