Skocz do zawartości

Gęstwa drożdzowa jak prawidłowo postępować ?


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! za dwa dni kolejne warzenie pilsa !chcę wykorzystać gęstwę drożdżową którą odzyskałem 20-tego listopada  ,mam pytanie jak prawidłowo przygotować gęstwę ?  brzeczki będzie 50-60 litrów , co powinienem zrobić i ile jej dodać ? gęstwa jest cały czas w piwie i stoi w lodówce w 10-ciu stopniach .

Gęstwa   nie   ma   żadnych   nieprzyjemnych    zapachów   siarkowych   czy   kwaśnych.

 

Tak wygląda dziś

post-14108-0-02094600-1449742045_thumb.jpg

 

Tak wyglądała pod koniec listopada

post-14108-0-67257700-1449742111_thumb.jpg

 

Pozdrawiam siwy.

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie trzymanie gęstwy pod piwem nie jest zalecane. Choć praktyki różne.

Ja bym zlał piwo z góry. Dodał trochę wody przegotowanej i chłodnej! żeby się odkleiły od dna, przetarł krawędzie słoika spirytusem i na 60 litrów zadał 1 słoik (2 z prawej) może półtora.

Do tego jest kalkulator http://www.mrmalty.com/calc/calc.htmlonline

Wg twoich danych trzeba zadać jakieś 220-250 ml czyli jeden słoik choć nie wiem jakie BLG (Plato) planujesz itp.

Ale browar to nie apteka, grunt żeby ruszyły.

Edit: sorki zapomniałem że pils to dolniak więc drożdże chyba razy dwa, około 450-500 ml

Edytowane przez mietekii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie zadawał tak starej gęstwy. Osobiście staram się zadawać jednodniową, aby były maksymalnie świeże. Jaki ekstrakt ma mieć to piwo?

z 20 listopada to chyba jeszcze w miarę młoda ta gęstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! ma być pils i tak celuję w 12 blg , mam na wszelki wypadek 3 nowe paczuszki saflager w34/70 ale wolałbym wykorzystać te drożdże . ta gęstwa została zebrana w całości z fermentorów .Czy mogę zrobić tak że zleje piwo , przełożę górną część gęstwy do wysterylizowanego słoika z przegotowaną wodą ok 30 stopni ,rozmieszam i to co się będzie unosiło w toni to odleję i wykorzystam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odzyskałem 20-tego listopada

Jak dla mnie gęstwa dość leciwa by ją ponownie używać...

 

Dzięki za link , pytam na forum bo chodzi mi o poradę od osób które to wiele razy robiły

Założyłeś kolejny temat by dowiedzieć się rzeczy o których na forum pisano już dziesiątki razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dużo o tym ,ale jak widzisz wstawiłem zdjęcia bo nie wiem czy tak powinna  prawidłowo wyglądać  gęstwa , wracając do gęstwy dodałem ją do letniej przegotowanej wody po 10 minutach na dnie w słoikach pojawiła się warstwa trupów ,zlałem zawiesinę do kolejnych słoików  i wstawiłem do lodówki , zobaczę co z tego będzie .Wybacz Pawle że ośmieliłem się zapytać coś na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już takich starszych gęstw nie używam (max. trzymam 1 tydzień, zazwyczaj 1-2 dni), za wiele razy już się na tym naciąłem, teraz szkoda mi mojej pracy i czasu. Musisz zdecydować sam. Piwo jakieś wyjdzie, drożdże przefermentują ekstrakt, ale co z profilem piwa to już dla mnie zbyt duża niewiadoma.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym użył.

O ile nie doszło gdzieś do zakażenia podczas tych kombinacji z płukaniem i przelewaniem a gęstwa "ładnie pachnie". Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na wiek gęstwy i zadać odpowiednią ilość

Moim zdaniem piwo na niej może być lepsze niż na sucharach.

No ale absolutnie nie namawiam bo ryzyko zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20 listopada to jest 3 tygodnie.

Jak nie zamierzasz brać udziału w jakichś konkursach i robisz piwo dla siebie, to śmiało wlewaj. Przelicz sobie tylko ilość gęstwy, dodaj trochę górką i będzie OK.

Ja ostatnio użyłem 5 tygodniowej i wszystko poszło OK. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz a jeżeli robisz piwko budżetowe to 9 zeta za drożdże to koszty wyższe o 20 % :)

Edytowane przez mietekii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie robię na konkurs , robię dla siebie , poniosłem już trochę kosztów 13kg słodu wayermana też szkoda jak by co , na wszelki wypadek kupiłem i świeże drożdże 34/70 może trochę przepłaciłem bo 3x18,50 zł ale kupiłem w tym sklepie również chmiel lubelski 2015 wiec nie opłacało mi się gdzie indziej kupować taniej o dwa czy trzy złote. Zobaczę jak jutro będzie wyglądała gęstwa i ile tego będzie .

Pozdrawiam siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam bym nie zadawał tak starej gęstwy. Osobiście staram się zadawać jednodniową, aby były maksymalnie świeże. Jaki ekstrakt ma mieć to piwo?

z 20 listopada to chyba jeszcze w miarę młoda ta gęstwa...

 

No nie wiem, według mnie niemal miesięczna gęstwa jest leciwa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że wykorzystam wątek do pytań o swoje rozterki.

Wyczytałem gdzieś (niestety nie potrafię tego znaleźć ponownie), że można zlać zielone piwo i od razu na te drożdże wlać brzeczkę. Niestety nie było nawet szczegółów co do takiego postępowania. Ma to sens czy lepiej przemyć je na szybko i dopiero wtedy dodawać? (Jeśli ktoś ma link do tematów/artykułów to bardzo proszę) 

 

Nie wiem czy rodzaje mają znaczenie ale czeka mnie taka operacja na kolsch->american wheat.

 

No właśnie co do kolejności, ze słabszych do mocniejszych, z jasnych do ciemnych. ale jeśli różnica jest do tych np. 2Blg w przypadku obu jasnych to też ma to tak duże znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.