Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem że wyjdzie z tego taka gówno-burza, ale tak to już jest na tym forum jak się okazuje że ktoś z dużo mniejszym stażem odniesie jakiś sukces. Wtedy zazdrość i złośliwość przemawia przez tych ekspertów bo im się udało coś tam wygrać dopiero po setnej warce. To jest dopiero gorycz... i szukanie teraz wymówek że konkurs miał złe zasady, :lol: doprawdy zabawne.

 

Dobre piwo zawsze się obroni, więc jeżeli uważasz, że lukas taki spec namów go na wzięcie udziału w normalnym konkursie piwowarskim, zobaczymy jak mu pójdzie może rośnie nam nowy medalista  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się to wszystko czyta z lekkim uśmiechem. Jestem początkującym piwowarem /6 warek/ i muszę przyznać, że dzięki takim polemikom nabrałem dużo pokory w warzeniu piwa. Też myślałem, że udana pierwsza warka i już poleci. Niestety nie.... Dużo czytania i pracy przede mną. Dzięki za impuls do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sukcesu to jeszcze droga daleka. Na razie to pierwsza wygrana bitwa, w dodatku z dużą pomocą znajomych więc nie przesadzajmy z tą zazdrością :) Ja życzę koledze przede wszystkim tego żeby warzył coraz lepsze piwa i nie obrastać w piórka po "sukcesach" bo dobry piwowar to taki, który potrafi wyciągać wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

lukas95 poczytaj tutaj: http://www.wiki.piwo.org/Siarkowod%C3%B3r  - bardziej ogólnikowo na ten temat się już po prostu nie da. Musisz się przłyłożyć lepiej do zacierania aby komórki drożdży  w początkowym etapie fermentacji miały obfity dostęp do substancji wzrostowych (aminokwasy, fosforany, mikroelementy, kwasy tłuszczowe, no i cukry), możesz też podnieść trochę temperaturę podczas końcowych etapów fermentacji. To taka moja sugestia pod warunkiem, że jesteś pewny, że to nie jest sprawka infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.