Skocz do zawartości

Ile blg po fermentacji?


TRicKYmAn

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stężenie alkoholu ma też wpływ na wskazanie refraktometru?

Tak, jeśli chcesz używać po fermentacji to musisz zastosować korektę, kalkulatorów jest sporo, m.in. w toolkicie piwowara http://www.piwo.org/files/file/17-toolkit-piwowara/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat stary, ale ja świeży...podłączę się.

Jestem po pierwszej warce, juz zabutelkowany english bitter.

BLG poczatkowe 12, delikatnie pod kreseczka, blg koncowe prawie 0...czy to mozliwe?

wiem ze czym lepiej odfermentuje to git, ale nigdzie nie znalazlem info wpisu zeby komukolwiek tak nisko odfermentowywalo

Edytowane przez RUFUS & SON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to moze rozwine,

Pierwsza warka dlatego z ekstraktu coopersa, na razie zona nie pozwolila zagracic kuchni duzym garem, no i zacieranie odpada.

Z gotowca ale dodatkowo dochmielone na goryczke chwmielem East Kent Goldings . Warzone na wodzie mineralnej z butli 5litrowych.

Drozdze uwodnione (z zestawu) zadane w temperaturze brzeczki 23 stopnie, porzadnie napowietrzone, burzliwa zaczela sie bardzo szybko (tak mysle) bo po jakichs 2 godzinach. Burzliwa w temperaturze na poczatku 24 przez 7 dni, ostatni 3 dni w temperaturze okolo 22 stopni.

Tu pomiar wykazal wlasnie ta wartosc bliska zera, moze 0,2 jesli by podzielic dobrze skale.

Cicha 7 dni, temperatura 21stopni, pomiar taki sam. I tu zabutelkowalem w zeszly poniedzialek.

Nie wiem czy cos wiecej moge dodac, aha, wczoraj otworzylem butelke - Piwo klarowne, piekny bursztynowy kolor, taki typowy angileski, goryczka moze ciut wieksza niz zakladalem ale jezyk nie cierpnie. Nasycenie wydaje sie byc ok, piana drobna i utrzymuje sie, nie jakas super obfita, taka jaka powinna byc moim zdaniem. Mysle ze jak jeszcze polezy bedzie lepsze.

 

Ale zastanawia mnie taki odfermentowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem tak jak piszesz i w temp. 20 stopni wskazuje 0 BLG.

Koniec koncow przestalem juz wnikac czemu tak mi wyszlo, bo piwo smakuje, pachnie i wyglada wspaniale, jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony.

Dzieki za checi rozwiazania zagadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.