Skocz do zawartości

infekcja dzikimi drożdżami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj problem wygląda następująco:

Uwarzylem american amberale jakieś 10 dni temu. Wyszło 12blg. Zrobiłem Fft zeszło do 2blg. Po 5 dniach mierzyłem blg i również wyszło 2. Dziś mierze ponownie i pokazuje zero. Płyn w cylindrze mocno się pieni i wygląda jakby fermentowal. W smaku też coś niepokojacego nie czuć nic z chmielu. Próbkę pobierałem chochlą wypalona.

I tu moje pytanie. Czy dzikie droŻdze przejęły piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj problem wygląda następująco:

Uwarzylem american amberale jakieś 10 dni temu. Wyszło 12blg. Zrobiłem Fft zeszło do 2blg. Po 5 dniach mierzyłem blg i również wyszło 2. Dziś mierze ponownie i pokazuje zero. Płyn w cylindrze mocno się pieni i wygląda jakby fermentowal. W smaku też coś niepokojacego nie czuć nic z chmielu. Próbkę pobierałem chochlą wypalona.

I tu moje pytanie. Czy dzikie droŻdze przejęły piwo?

 

 

Na początek przed pomiarem odgazuj próbkę w cylindrze. 

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kantor gdy mierzyłem wyglądalo na zakonczona fermentacje, unosily się resztki drożdży. A teraz jest widoczna biała piana. Dzikusy myślę że zjadły te ostatnie dwa blg

A nie przesuwales/ przenosiles fermentora? Czasem sie tak zdarza, że podbije sie trochę drożdży z dna i ruszaja dalej z fermentacja. A piana w cylindrze to może być zwykle co2 zawarte juz w piwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zjedzą Ci dzikie drożdże do 0blg w kilka dni jeśli wcześniej działały zwykłe drożdże. Nie zrobią takiej piany jak one. Chyba, ze to jakiś bardzo nietypowy szczep.

 

Poza tym z tego co mówisz nie masz żadnych smakowych oznak pracy dzikich drożdży. One dają aptekę, plastik, dymność, ocet, rozpuszczalnik etc. A Ty wyczułeś tylko lekką kwaśnośc, która jest pewnie autosugestią, bo każdemu infekcja kojarzy się z kwasem.

 

Odgazuj dobrze próbkę i sprawdż cukromierz na wodzie. Daj temu skończyć fermentować i spróbuj wtedy.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Ci się w spławiku skala przesunęła. Mam z Biowinu spławik i kiedyś też miałem taki bonus w nim. Ale potrząsnąłem nim i się udało mi prawie idealnie wyskalować jak należy później.

 

A co do drożdży PAY7 z Gozdawy, to mi schodziły najczęściej do około 2 do 3 blg, przy początkowym 12 - 16. Temperatura fermentacji ~20oC. Używałem ich przy 6 warkach i zawsze tak było;)

Edytowane przez mateuszkozak34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.