Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pyrsk Ludkowie!

Wracają sterowniki.

Zamówiłem nowe płytki u majfrendów bo z polskimi miałem już 3 razy wpadki i stwierdziłem, że zaryzykuję. Płytki okazały się bardzo dobrej jakości i przy okazji sterownik troszkę zmalał z 70x50mm na 60x45mm. Dodatkowo coś co było już parę razy poruszane: zasilanie będzie z portu microUSB! Po 4 latach w końcu dorosłem do tego :)

Na płytkach pojawiły się opisy więc te moje bazgroły znikną ze sterowników. Funkcjonalność pozostaje taka sama. Wieczorem wrzucę zdjęcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obiecane zdjęcia

 

Tak teraz będzie się prezentował sterownik:

IMG_20200205_193703.thumb.jpg.96c16bcba50318491d7808d011fe4242.jpg

Z innego ujęcia:

IMG_20200205_193710.thumb.jpg.f9ac65b73c7848af3c02358bc66d9646.jpg

 

Wersja z dwoma przekaźnikami:

IMG_20200205_193756.thumb.jpg.782e3507153f4406d7eb4333e4741760.jpg

 

Na spodzie płytki zostały tylko diody zabezpieczające:

IMG_20200205_193817.thumb.jpg.3b5ea9689a1aadb2b45c326612d3268f.jpg

 

Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:)

Nie ma już miejsca na elementy THT więc płytka mogła się trochę zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest założenie tego sterownika aby móc sterować dwoma urządzeniami. Można podłączyć maksymalnie 4 czujniki i sterować całkowicie osobno np dwoma lodówkami lub dwoma grzałkami lub osobno lodówka i osobno grzałką. Albo przełączyć w tryb taki jak chiński stc1000 czyli sterowanie grzaniem i chłodzeniem za pomocą jednego czujnika. Jest to chyba opisane w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.02.2020 o 19:50, Malinowy napisał:

Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:)

 

Jeśli to nie tajemnica - w którym programie rysujesz swoją płytkę?

Dawno miałem się zabrać za rysowanie moich tworów, ale ciągle brak czasu i motywacji ;)

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

Jeśli to nie tajemnica - w którym programie rysujesz swoją płytkę?

Dawno miałem się zabrać za rysowanie moich tworów, ale ciągle brak czasu i motywacji ;)

 

Jakub

 

Jako, że też mi się zdarza czasami rysować płytki PCB to śmiało mogę polecić program Eagle - darmowy, intuicyjny oraz masa tutoriali online

 

 

@Malinowy Jakie złącza żeńskie posiadasz do podłączenia tych goldpinów (np. czujnik)? Jakieś lepsze wykonanie? Bo ja próbowałem używać takich zwykłych żeńskich niestety o kant d*** i teraz nie wiem czy trafiłem na badziewną partię czy po prostu te zwykłe takie są.

Edytowane przez tmk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 08:35, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

 

Jeśli to nie tajemnica - w którym programie rysujesz swoją płytkę?

Dawno miałem się zabrać za rysowanie moich tworów, ale ciągle brak czasu i motywacji ;)

 

Jakub

 

Oczywiście że to żadna tajemnica, płytki robię w Eagle, chyba najprostszy żeby zacząć.

W dniu 9.06.2020 o 09:14, tmk1 napisał:

 

@Malinowy Jakie złącza żeńskie posiadasz do podłączenia tych goldpinów (np. czujnik)? Jakieś lepsze wykonanie? Bo ja próbowałem używać takich zwykłych żeńskich niestety o kant d*** i teraz nie wiem czy trafiłem na badziewną partię czy po prostu te zwykłe takie są.

 

Zwykłe te czarne BLSy. Przerobiłem już kilka tysięcy tych złącz i wszystko zależy od dostawcy, są tacy co mają dobre złącza a są tacy co mają je dziadowskie. Ja od lat kupuje je w elbrodzie i od nich nigdy nie miałem problemów ze złączami.
Oczywiście wyrabiają się po kilkuset wpięciach i wypięciach ale to są złącza do zamontowania raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja byłem przekonany, że EAGLE jest tylko w wersji płatnej :wallbash: ... dlatego użyłem EasyEDA (zdaje się soft od/dla JLCPCB). W każdym razie nigdy wcześniej nie projektowałem PCB a tu proszę, bez żadnego tutoriala w ciągu kilku godzin poszły gerbery do zamówienia ? . Oczywiście płytka prosta jak budowa cepa, no ale ponownie, żadnego tutoriala...

plytka_hendi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pyrsk Ludkowie!

Od 20 lipca do 21 sierpnia mam urlop, w tym czasie mogę zbierać zamówienia na sterowniki ale realizacja będzie po 21 sierpnia wg kolejności zamówienia.
Kolejna informacja jest mniej ciekawa bo od sierpnia zaczynam być VATowcem, w związku z tym do cen będę musiał doliczyć podatek VAT.
Przez ta cholerną grypę miałem tyle roboty, że przekroczyłem limity obrotu do zwolnienia z VAT:)
Ceny akcesoriów zostawię na tym samym poziomie bo będę mógł odliczyć VAT od zakupu więc to się wyrówna.
Ceny sterowników ulegną korekcie, jeszcze nie wiem jak dużej ale na pewno nie będzie to obecna cena + 23% VAT tylko coś bliżej 10% może mniej, muszę to przeliczyć.

 

Pozdrawiam: Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam w planach zrobienie całego portalu do zarzadzania sterownikami i nawet jest już jakiś zalążek ale to ciągle za mało aby móc to udostępnić. Jak pewno niektórzy zauważyli od jakiegoś czasu sterowniki mają numery seryjne, głównie jest to wdrożone pod kątem zdalnej obsługi.

Na tą chwilę nie ma możliwości zmiany ustawienia nie mając dostępu do sterownika z własnej sieci (lub poprzez przekierowa je portów) jedynie można poprzez ThingSpeak sprawdzić ostatnio zarejestrowana temperaturę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mały update

Nowe sterowniki będą czarne. Nie jest to może jakaś duża zmiana ale ma odciąć grubą kreską niebieskie sterowniki o marnym zasięgu. W czasie mojej "przerwy" miałem czas pomyśleć co takiego się dzieje, że sterowniki mają tak słaby zasięg. Po kilku naradach z mądrzejszymi ode mnie doszedłem w końcu do sedna problemu i go rozwiązałem. Oprócz koloru płytki żadnych wiekszych zmian nie ma, jest jedną ale za to bardzo ważna zmiana.

IMG_20210822_101950.thumb.jpg.8bbbc731dc6e4022d30940e57744b5d5.jpg

 

Dodatkowo dorobiłem sobie fajny programator do esp8266 bo poprzedni już miewał fochy i był mocno problematyczny. Nowy ma wszystko zintegrowane i jest bardzo mały. Całość ma 5cm/2,5cm i nie wymaga już dodatkowego konwertera USB-TTL. Jakby ktoś chciał to mam ich więcej:)

IMG_20210822_102221.thumb.jpg.6c757c041597d162f71c8fe1d3bc5881.jpg

IMG_20210822_102234.thumb.jpg.33872c93de92541f010d7841416d3258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś problem z ciągłym resetowaniem się sterownika? Po przeprowadzce sterownik w kółko resetuje się w różnych momentach, czasami działa 30 sekund, czasami 5. Z ciekawości zawiozłem go w stare miejsce i tam działa bez problemu. W nowym miejscu nawet nie zdążam wejść w ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.