Skocz do zawartości

jkx6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Odziedziczyłem po rodzicach kuchenkę gazową EWA (wygląda jak ta). Posiadam również 50 l garnek emaliowany. Problem polega na tym że gdy nastawiam do gotowania standardową warkę (około 20 l) to nie chce ona wrzeć w całej swojej objętości. Generalnie są 4 gorące punkty w których widać iż brzeczka ma te swoje upragnione 100 stopni lecz w reszcie objętości nie bardzo. Chciałbym temu zaradzić.

Poczytałem trochę o tym na forum lecz doszukałem się tylko wątków z taboretami gazowymi. Moje pytanie brzmi więc następująco. Czy ktoś kto używa/używał takiego sprzętu miał podobny problem? Czy np wystarczy wymiana dysz na większe? Czy może lepiej zainwestować w taboret gazowy, a jeżeli tak to o jakiej mocy? Nadmienię, że warzę warki w przedziale 20-25 l. Chwilowo nie planuję nic większego lecz nie wykluczam takiej możliwości i chciałbym mieć rozwiązanie które zapewni mi wystarczającą moc na przyszłość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zachodzi dyfuzja która jest jeszcze spotęgowana różnicami temperatur co za tym idzie różnicą w gęstości itd itp nie będę was zanudzał.

Możliwe, że wyraziłem się niejasno. Moja kuchenka ma wymienne dysze. Są one w zasadzie tylko nasuwane na  rurkę doprowadzającą gaz. Chodzi mi po głowie zakup 4 nowych (już nie takich spracowanych) większych o jednakowym rozmiarze. Chciałbym to w ten sposób wyregulować, lecz nie wiem czy to się sprawdzi. Dlatego właśnie chciałbym podeprzeć się doświadczeniem osób które już przez to przechodziły. Czy ta opcja jest długoteminowa, czy powinienem już mieć za uszami kupno takiego stołeczka gazowego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.