Skocz do zawartości

Przełom białek a mętne piwo


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! mam małe pytanko czy brak widocznego przełomu podczas warzenia może mieć wpływ na klarowność piwa w temp 10 stopni i zmętnienie na zimno   ok 4 stopni cel.? Mój pierwszy pils (pierwsza warka) po ok 3  tygodniach burzliwej był delikatnie mętny na zdjęciu jest po dwu tygodniach ale po 3 był taki sam

post-14108-0-88422800-1453762267_thumb.jpg

Czy to że przez pierwszy tydzień fermentował w 13-14 stu stopniach moze mieć wpływ ?

Po cichej trochę się wyklarował ale mętniał na zimno ,to była moja pierwsza warka i nie mogłem się doczekać więc nie lagerowałem go tylko zabutelkowałem i po tygodniu poszedł w ruch ,wszystkim ten pils smakował tylko był delikatnie mętny po schodzeniu

 

Jak robiłem    następnego   pilsa    to    popełniłem    kilka     błędów     dałem   za   dużo wody do zacierania a potem za długo wysładzałem i w efekcie wyszło mi za dużo brzeczki o 10 litrów i blg 9,5 .

Więc pomyślałem że będę warzył aż blg wzrośnie do 10,5 i dopiero zacznę warzenie z chmieleniem , pierwszą godzinę warzyłem na pełnej mocy 6kw i odparowało ok 8-9 litrów w drugiej godzinie warzenia nastąpił niesamowity przełom czyli tak po półtorej godziny , warzyłem aż uzyskałem 11,5 blg ok 2 godziny , ale za to piwo po burzliwej 3 tyg jest bardzo klarowne !

Czy takie długie warzenie może mieć wpływ na klarowność piwa ?

Pozdrawiam siwy.

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to piwo na zdjęciu nie jest jakoś mocno mętne. Jest wyraźnie opalizujące, ale bez przesady, wszystko jak najbardziej w normie.

 

Przełom w jakimś stopniu może mieć na to wpływ, temperatura fermentacji raczej nie za bardzo. Przy chmieleniu na zimno zmętnienie też jest normalne. Jak chcesz uniknąć zmętnienia na zimno to sypnij mech irlandzki. Ale ogólnie tak jak mówię, klarowność jest bez większego zarzutu, pamiętaj, że to jest piwo niefiltrowane, więc o idealną klarowność jest ciężko i w większości stylów jest tak naprawdę zbędna.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz uniknąć zmętnienia na zimno to sypnij mech irlandzki.

 

Mech może mieć na to wpływ, ale nie musi, a z mojego doświadczenia wynika, że nie ma na to wpływu. Jak zaczynałem warzyć to miałem zmętnienie na zimno i różnych rzeczy próbowałem żeby to wyeliminować. Nic nie pomagało, a zmętnienie w końcu zniknęło po przejściu ... z kranówki na wodę RO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.