Skocz do zawartości

Pomocy


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, kto by pomyślał, że filtrator jest konieczny do filtracji :D

 

Czekanie na ułożenie złoża nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia. Czasem czekam z 10min jak mam coś do umycia w międzyczasie, czasami zaczynam prawie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewam piwo do kufla, włączam tapatalka i pierwszy twój temat czytam... I poprostu mi sie dalej niechce, ani czytać, ani pic tego piwa ;( uratuj jeszcze swój honor i napisz, że to jaja sobie robisz?!

Edytowane przez Stolarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanko. Przy zlewaniu na chmielenie miałem 12 blg. Wydaje mi się, że za dużo bo po chmieleniu część brzeczki odparuje i będzie jeszcze więcej. Na instrukcji pisze "Czeski pilzner 12 blg". Rozumiem, że te 12 ma być wtedy, kiedy nachmielona brzeczka będzie gotowa do fermentacji? Można w razie czego dolać przegotowanej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewam piwo do kufla, włączam tapatalka i pierwszy twój temat czytam... I poprostu mi sie dalej niechce, ani czytać, ani pic tego piwa ;( uratuj jeszcze swój honor i napisz, że to jaja sobie robisz?!

Pisałem w miejscu gdzie nowi się ze wszystkimi witają, że jestem ZIELONY i będę zadawał sporo banalnych pytań. Zapomniałem o filtrze i tyle. Myślałem, że można tutaj znaleźć pomoc jeśli się jest początkującym. To moja pierwsza warka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam forum już trochę czasu i nie jesteś pierwszą osobą, która zapomniała wkręcić oplot. Ja ostatnio zapomniałem wyłączyć palnik kiedy już chłodnica chodziła. Zdarza się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Następne posty będę wklejał we właściwych miejscach. Dzięki za wyrozumiałość i przepraszam, że niektórych zdenerwowałem banalnymi pytaniami.

Nikogo nie przepraszaj. Forum jest po to żeby pytać. Co niektórzy na tym i wszelkich innych forach zachowują się jakby wszystko od samego początku robili na tip top

Edytowane przez ili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze piwo najgorsze :P Ale o filtratorze zapomnieć? :D Przynajmniej było się z czego pośmiać... Na przyszłość polecam stary i prosty sposób, przed warzeniem spisać sobie każdy etap punkt po punkcie na kartce i po kolei go wypełniać, nie pominiesz niczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.