Skocz do zawartości

moje pierwsze piwko :)


ufirek1

Rekomendowane odpowiedzi

Serio tak na wiki piszą, bo chyba nie. Przeczytaj dokładnie. Jak jeden raz nie wystarczy to i drugi...

 

http://www.wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita

 

Zabutelkowane piwo pozostawiamy około tydzień w temperaturze pokojowej, a następnie przechowujemy w ciemnym pomieszczeniu w możliwie najniższej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wiki jednak nie pisze żeby dać od razu do zimnego jak to napisałeś wcześniej...

Serio się pytam bo tu Wiki pisze żeby odrazu dać do zimnego a w instrukcji dodanej i w internecie żeby przeszło w zimniejszenie miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie jak wy po zł ani do butelek dajecie na 4 dni do tem pokojowej a potem 10 dni do około 18 a potem do zimnego ciemnego czy omijacie ten etap i odrazu po tyg w pokojowym dajecie do zimnego?
 

Może tak zacznij pisać po "plskiemu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od razu z fermentora piję.

 

Ja gorącą brzeczkę z garnka piję i zagryzam drożdżami.

A poważnie to piwo się nagazuje jeśli będziesz je trzymał w temperaturze w której je fermentowałeś.

Np. mi pale ale an US-05 nagazowało się w tydzień w 13 stopniach.

Co prawda ma teraz diacetyl, ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwo domowe to nie łatwa sztuka, choć relatywnie szybko idzie się tego wyuczyć. Jest to jednak umiejętność której trzeba się nauczyć, sam proces fermentacji oraz refermentacji trochę trwa więc akurat nim będziesz miał piwko gotowe do pierwszych testów poczytaj ten dział, wystarczy podstawowa wiedza, nikt nie wymaga od Ciebie wiedzy piwowara z doświadczeniem kilkudziesięciu warek :) Na youtubie jest pełno filmów pokazujących jak zrobić takie piwko, mogę Ci polecić na priv konkretny.

 

Najważniejsze, to być cierpliwym, zaręczam, że warto :) Osobiście wybrałem akurat robienie warek z procesem zacierania, w czwartek jak dobrze pójdzie zaczynam 4 warkę a każda lepsza od poprzedniej :)

Edytowane przez smokernd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na przyszłość jak będę robił kolejne wraki bo mam w planach w tym miesiącu zrobić jeszcze 2 różne to jaki ekstrakt slodowy polecacie oraz jaką mieszaninę czy pół na pół z glukoza czy nie? Teraz niestety brakło mi ekstraktu i zrobiłem z samej glukozy mam nadzieję że nie będzie zjeżdżało bimbrem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufirek, nie chcę być nieprzyjazny, ale jeśli dalej będziesz zadawał takie pytania, to na forum nikt tutaj cie raczej nie polubi, od kilku dni wszyscy starają ci się pomóc, dają odpowiedzi i linki do stron, które poszerza twoja wiedzę, a ty wciąż pytasz o rzeczy, które powinieneś mieć w małym palcu zaczynając pierwsza warkę. Po co ci takie hobby skomplikowane skoro chcesz iść na łatwiznę? Pograj w szachy, to łatwiejsze hobby, na prawdę.

Każdy zachęci cie do zacierania, bo to daje dopiero frajdę, eksperymenty z używaniem cukrów są uzależnione wyłącznie od tego co chcesz uzyskać i jak bardzo chcesz być oszczędny. Najlepiej sprawdź sam i znajdź optimum

Edytowane przez Rocaille'r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze pytasz.

"pytania są oznaką zainteresowania ", mój przełożony to zawsze powtarzał i ja to powtarzam swoim podwładnym w pracy zawsze :) chodzi raczej o to, że nie odkrywasz koła na nowo, każde twoje pytanie zostało już przerobione tyle razy, że możesz sobie nawet warianty przebierać, powstały o tym artykuły, chociażby cała wiki, ale zamiest przeczytać, czujesz że twoje pytania są godne szczególnej uwagi. Otóż nie są, ale my i tak pomagamy, bo lubimy pomagać :)

Ja zaczynając przeczytałem calutkie forum, od początku istnienia, wiki dwa razy i spędziłem dziesiątki godzin na youtube, bo to jest hobby do którego jak się zabieramy, to trzeba to po prostu zrobić raz a dobrze, dla własnej korzyści i tobie też to polecam :) tak czy inaczej powodzenia w tym pięknym hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich jeszcze raz, nabrałem trochę więcej informacji z YouTube i naszego forum więc uznałem że spróbuję tą Warke co teraz robie Canadian przeleć na cichą i dodać trochę chielu, tylko tu nie mogę jednej informacji nigdzie uzyskać mianowicie myślałem nad zebraniem gęstwy ale czy z tych drożdży które są dodawane do brewkitów to nadają się do tego czy lepiej kupić do kolejnej inne drożdże i w tedy zbierać gęstwe?

Edytowane przez ufirek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich jeszcze raz, nabrałem trochę więcej informacji z YouTube i naszego forum więc uznałem że spróbuję tą Warke co teraz robie Canadian przeleć na cichą i dodać trochę chielu, tylko tu nie mogę jednej informacji nigdzie uzyskać mianowicie myślałem nad zebraniem genstwy ale czy z tych drożdży które są dodawane do brewkitów to nadają się do tego czy lepiej kupić do kolejnej inne drożdże i w tedy zbierać genstwe?

 

Cześć,

 

Zebrać zawsze możesz choćby dla treningu, ale powiem szczerze, że te dodawane do brewkitów drożdże często są marne, a czasem dodają do nich winne drożdżaki. Druga sprawa jako początkujący piwowar nie masz jeszcze zachowanych procedur higienicznych, i często (nawet nie czujesz) piwa mają lekkie infekcje. Więc na Twoim miejscu dokupiłbym nowe drożdże i możesz zebrać je. Na forum jest sporo informacji o tym jak zbierać gęstwę choćby na wiki: http://www.wiki.piwo.org/Zbieranie_i_ponowne_u%C5%BCycie_g%C4%99stwy_dro%C5%BCd%C5%BCowej Doczytaj zanim to zrobisz.

http://www.piwo.org/topic/3678-zbieranie-gestwy-moja-pierwsza/

 

Masz też po wpisaniu w google kilka filmików dooglądaj sobie: https://www.google.pl/search?q=zbieranie+dro%C5%BCd%C5%BCy&rlz=1C1MSIM_enPL640PL640&oq=zbieranie+dro%C5%BCd%C5%BCy&aqs=chrome..69i57j69i60l4j69i61.2717j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=zbieranie+g%C4%99stwy&tbm=vid

 

Prośbę mam wyedytuj posta popraw trochę stylistykę, bo jest bardzo niezrozumiała i  piszemy GĘSTWĘ a nie GENSTWE.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, na jutro upływa tydzień od zrobienia Canadian z brewkit i dodałem 1kg glukozy, temperatura cały czas 22-23 stopnie i dziś chciałem sprawdzić Blg jest 1 więc spróbowałem smak tego i jest kwaśny :( co to infekcja? Miałem w planach jutro zlewać na cichą a tu nie dobry obiaw od góry gdzie nigdzie są bombelki a piany juz nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kwaśne, to infekcja, musiałeś o czymś zapomnieć, szklanka, łyżka, wszystko musi być sterylne, może zbyt często zaglądałeś pod pokrywę, to też naraża piwo na kontakt z bakteriami, może brakło wody w rurce fermentacyjnej ciężko mi powiedzieć. Przelej na cichą jeżeli nie ma widocznych oznak mocnej infekcji zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.