Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No witam czy macie jakieś doświadczenia już w sprzedaży obwoźnej piwa?

 

Mam pomysł na coś niepowtarzalnego ale potrzebuję porady w kwestiach podstawowych :-),

1. jakie pozwolenia i koncesje trzeba mieć by sprzedawać piwo na festynach, koncertach, targach itp?

2. jak sobie radzićz dostępem do prądu, wody, mycie naczyń?

3. czy sanepid tez ma coś do powiedzenia odnośnie takiego straganu piwnego:-) ?

4. czy lepiej sprzedaje się piwo z kega czy butelkowe?

5. Jakieś przekąski te trzeba mieć?

 

 

Będę wdzięczny za każdą poradę:-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tego co byłem na festynach to zazwyczaj prąd jest, wodę musiałbyś mieć we własnym zakresie. Z pozwoleń to na pewno koncesje na obrót towarami akczowymi, wykup miejsca na festynie, działalność gospodarcza itp. Sanepid na pewno będzie miał do gadania, bo oni zawsze lubią to robić ;p

 

Zresztą ten biznes nie ma popytu z tego co obserwuję, zazwyczaj stoją po dwa stragany z koncernowymi piwami, i sobie wzajemnie klientów podbierają.

To takie moje spostrzeżenia, nie kieruj się nimi za mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nie gryzie ;)

 

Poza stałą koncesją dla podmiotu trzeba ubiegać się o jednorazową na imprezę. -> Link

 

Ze względu na ustawę o imprezach masowych, a właściwie o ich bezpieczeństwie niedozwolone jest stosowanie twardych opakowań (np. szkła). -> Link

 

Zatem myjka nie będzie ci potrzebna, bo używasz opakowań jednorazowych.

 

A... i obowiązkowa kasa fiskalna.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Większośc imprez organizowanych przez np. gminy jest robione przez zewnętrzne firmy. Tam się nie wciśniesz. 

 

Całkiem o tym zapomniałem :D

 

Zasadniczo jest możliwość by festyn nie był imprezą masową, ale jak już zostało to napisane powyżej... tam się nie wbijesz, chyba, że sam będziesz ubiegać się w gminie o organizację takiej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat "mielę temat" i nic nowego poza tym co już napisałem tu i gdzie indziej nie ma. Jak ktoś to robi to robi to nielegalnie. Prosta zależność: jeśli czerpiesz zyski to musisz odprowadzić podatek, a tym samym być podmiotem, nie osobą fizyczną.

 

Można polemizować czy w świetle prawa depozyty piwne są legalne czy nie, ale ja wolę tę formę wymiany piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.