Skocz do zawartości

List otwarty do sklepów piwowarskich


Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 10 dni od wysłania maila do sklepów. Na 16 sklepów na maila w kilku słowach/zdaniach odpowiedziało 5 sklepów. Jestem pozytywnie zaskoczony odpowiedziami ponieważ każdy ze sklepów wyraził chęć pomocy w omawianym problemie - obiecali, że przyjrzą się temu i w razie potrzeby postarają się skorygować swoje instrukcje czy też zestawy. Jeden ze sklepów chce nawet opracować dokładną instrukcję od A do Z z zaakcentowaniem różnych problemów, jakie mogą napotkać podczas warzenia piwowarzy, czy też rozwiązań, jakimi mogą się oni wspomóc w tych problemach.

 

Miło mi, że chociaż te kilka odpowiedzi przyszło :) Jakby chociaż w jakiejś części udało się wdrożyć łatwiejsze rozwiązania dla początkujących żeby nie pojawiały się "dziwne" pytania to już będzie sukces :)

Możesz napisać jakie sklepy odpowiedziały, a także, który ze sklepów zaoferował dokładna instrukcję warzenia od a do z. Dlaczego? A dlatego, żebyśmy byli bardziej świadomi u kogo warto robić zakupy z gotowych zestawów surowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alepiwo.pl na pewno będą zmiany instrukcji dotyczące fermentacji, zalecenia bez cichej poza piwami chmielonymi na zimno czy lagerami. Będzie też w kilku przypadkach lepsze przystosowanie ilości drożdży do ekstraktu początkowego. Będzie też krótka wzmianka o "dobrych warunkach fermentacji". Receptury były testowane więc tu zmian nie będzie. Sporo pracy więc chwile to potrwa, jest pełnia sezonu i sklep ma na głowie teraz multum zamówień.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W alepiwo.pl na pewno będą nowe instrukcje dotyczące fermentacji, zalecenia bez cichej poza piwami chmielonymi na zimno czy lagerami. Będzie też w kilku przypadkach lepsze przystosowanie ilości drożdży do ekstraktu początkowego. Będzie też krótka wzmianka o "dobrych warunkach fermentacji". Sporo pracy więc chwile to potrwa, jest pełnia sezonu i sklep ma na głowie teraz multum zamówień.

 

Piotrek wspomniał o tym w mailu. Optymizmem napawa takie podejście do tematu. Mam nadzieję, że wszystkie sklepy pozytywnie do tego podejdą. Początkującym będzie dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Narzucacie na siłę swoją rację, a nie pomagacie początkującym. Uważacie, że cicha jest zła - ok, ale jak ktoś ma inne zdanie? Dla mnie to nie wygląda jak list otwarty tylko wyeliminowanie cichej.

 

Raczej poszedłbym w kierunku: burzliwa aż do braku zmiany Blg w jakimś tam odstępie czasu (do ustalenia w jakim), a później cicha lub nie, przedstawienie plusów i minusów. Nie widzę sensu zakazywania cichej, bo tak się zachowujecie.

 

BezCichejNazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej poszedłbym w kierunku: burzliwa aż do braku zmiany Blg w jakimś tam odstępie czasu (do ustalenia w jakim), a później cicha lub nie, przedstawienie plusów i minusów. Nie widzę sensu zakazywania cichej, bo tak się zachowujecie.

1.Proponuję poczytać http://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Przebieg_fermentacji

bo zamęt w głowach siejesz brakiem znajomości tematu :(

fermentacja cicha jest dobre tylko przelewanie piwa może być złe :polew:

2. jeśli nie pomagamy początkującym to po co czytać to forum?

3. zdanie można mieć swoje tylko czy to znaczy, że ma się rację?

4. w fermentacji liczy się raczej "zdanie" drożdży ;)

5. ja się nie znam. ja tylko lubię dobre piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzucacie na siłę swoją rację, a nie pomagacie początkującym. Uważacie, że cicha jest zła - ok, ale jak ktoś ma inne zdanie? Dla mnie to nie wygląda jak list otwarty tylko wyeliminowanie cichej.

Przeczytałeś ten list w ogóle? Przecież tam nie ma mowy o cichej jako takiej. Problemem jest za krótka burzliwa i do tego odnosi się cały list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę odświeżenie tematu...

 

A propo listu - ktoś coś wie? Będą zmiany? Sklepy dały jakiś odzew? Na niektórych stronach www sklepów widziałem opisy zestawów, że np. tyle i tyle blg/litrów piwa przy danej wydajności warzelni. Zauważyłem też, że do niektórych stylów jak np. IIPA czy piwa dolnej fermentacji są z zestawie 2 saszetki drożdży lub info o dokupieniu drugiej. Czyli coś dało. A reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.