Skocz do zawartości

Grodziskie - utknięta filtracja!


mikemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie warzenia swojego pierwszego grodziskiego, 100% słód pszeniczny wędzony dębem i trafiłem na problem póki co nie do przejścia, a mianowicie po przelaniu do filtracji (wężyk z oplotu), odkręcam kranik i po 1 min przestaje lecieć i koniec lub jedynie prawie że minimalny strumień. Próbowałem zawracać do gara, podgrzewać, czyścić wężyk i tak już z dobre 3-4 razy bez skutku. Macie może jakieś rozwiązanie, aby uratować tą warkę? Co mogę jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanie lecieć, spróbuj od góry wężem ściągnąć, no chyba, że u góry będzie pływać mączna breja to nie da rady, jak Ci się nie spieszy to zaczekaj ,może opadną te farfocle na dno.

 

Jeszcze jedno,może po prostu za szybko brzeczka spływa i młóto się zbija w glut, daj minimalny przepływ (ale to może zadziałać tylko po ponownym zamieszaniu wszystkiego) i nie czekaj 20 min,to nic nie da, 5-10 max i próbuj.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanie lecieć, spróbuj od góry wężem ściągnąć, no chyba, że u góry będzie pływać mączna breja to nie da rady, jak Ci się nie spieszy to zaczekaj ,może opadną te farfocle na dno.

 

Jeszcze jedno,może po prostu za szybko brzeczka spływa i młóto się zbija w glut, daj minimalny przepływ (ale to może zadziałać tylko po ponownym zamieszaniu wszystkiego) i nie czekaj 20 min,to nic nie da, 5-10 max i próbuj.

Wszystko już próbowane. Od góry jest taki pył zawieszony, probowałem to przefiltrować przez rajstopę ale się zatyka.

Brzeczke spuszaczam minimalnym strumieniem, litr leci ponad 7 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr na 7 minut to jeszcze nie jest tragedia. Gorsze przeprawy się robiło :D

 

A następnym razem łuska gryki.

Ostatecznie nawet tyle nie poszło, oddzieliłem na piechotę jakies 20 litrów brzeczki koszmarnie mętnej.

Dam więcej mchu irlandzkiego do kotła, zobaczymy co z tego będzie.

Nauka na przyszłość duża.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.