Skocz do zawartości

18.06.2016 - VII Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego


pioturek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Bractwo Piwne Krąg Częstochowa ma zaszczyt przedstawić wyniki VII Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego Komisji Branżowej.
 
W kategorii:
Oktoberfest
1. Mariusz Bystryk 34.3 pkt.
2.Robert Gumieniak 25.7 pkt.
3.Marcin Karpiński 25.3 pkt.
4.Krzysztof Zach 24.3 pkt.
5.Zbigniew Hajdyła 24.3 pkt.
6.Maciej Ciupke 23.7 pkt.
7.Krzysztof Czechanowski 23.0 pkt.
8.Adam Samociuk 22.7 pkt.
9.Stanisław Szeliga 22.7 pkt.
10.Grzegorz Pyzalski 17.3 pkt.
11.Andrzej Miler 15.3 pkt.
12.Grzegorz Kwaśniak 14.3 pkt.
13.Marek Dziedzic 12.7 pkt.
 
Piwo Niskoalkoholowe
1.Aleksandra Grząba 45.3 pkt.
2.Szymon Synak 36.0 pkt.
3.Piotr Czarny 35.7 pkt.
4.Marcin Stepnowski 35.3 pkt.
5.Robert Gumieniak 32.7 pkt.
6.Łukasz Kantor 30.0 pkt.
7.Jacek Stachowski 28.7 pkt.
8.Jan Gadomski 25.0 pkt.
9.Mariusz Bystryk 23.0 pkt.
10.Andrzej Miler 17.7 pkt.
 
Porter Angielski
1.Konrad Oczkowski 32.3 pkt.
2.Łukasz Kantor 29.0 pkt.
3.Adam Śmiglak 28.0 pkt.
4.Jan Gadomski 28.0 pkt.
5.Jarosław Fronk 28.0 pkt.
6.Andrzej Miler 27.0 pkt.
7.Krzysztof Czechanowski 26.7 pkt.
8.Kuba Wierus, Marcin Leśniak 25.7 pkt.
9.Robert Gumieniak 25.7 pkt.
10.Mariusz Bystryk 24.7 pkt.
11.Łukasz Śledziński 23.0 pkt.
 
Summer Ale
1.Konrad Oczkowski 34.0 pkt.
2.Mariusz Bystryk 33.0 pkt.
3.Paweł Trajkowski 30.3 pkt.
4.Konrad Sworowski 29.7 pkt.
5.Tomasz Schutz 27.3 pkt.
6.Łukasz Potuszyński 23.0 pkt.
7.Marcin Tomalak 21.7 pkt.
8.Andrzej Miler 21.0 pkt.
9.Piotr Ziombro 18.7 pkt.
 
West Coast IPA
1.Mariusz Bigielmajer 38.3 pkt.
2.Jakub Ciura 38.3 pkt.
3.Łukasz Komorowski 37.0 pkt.
4.Jan Gadomski 35.0 pkt.
5.Rafał Litwin 33.7 pkt.
6.Łukasz Śledziński 33.3 pkt.
7.Mariusz Bystryk 32.0 pkt.
8.Leszek Jasiński 27.0 pkt.
 
W przypadku piw które otrzymały taka sama ilość punktów miejsce w konkursie zostało ustalone zgodnie z zaleceniami,
które opisuje przewodnik dla organizatorów konkursów piw domowych opracowany przez komisję ds. szkolenia i certyfikacji sędziów konkursów piwa-PSPD
"W przypadku równej ilości punktów dwóch lub więcej piw o ustaleniu kolejności decyduje
suma miejsc, jakie dane piwo zajęło u poszczególnych jurorów w interpretacji: im mniejsza
liczba tym wyższe miejsce. Gdyby i to rozwiązanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, o
kolejności piw decyduje przewodniczący jury"
 
Mamy zaszczyt ogłośić że piwo uwarzone przez piwowara Mariusza Bigielmajera zdobyło nagrodę Grand Campiona VII Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego
i zostanie uwarzone w Browarze Wąsosz
 
A zwycięzca kategorii Summer Ale Konrad Oczkowski będzie miał przyjemność uwarzyć woje piwo w Browarze Jana w Zawierciu.
 
Wyniki Konkursu Komisji Konsumenckiej opublikujemy niebawem.
 
Gratulujemy Zwycięzcą
PIWU CZEŚĆ !!

 

w kategorii  Sumer Ale zgłoszono 54 piwa, do finału przeszło 9. To 9 dostało 19pkt.

1 Pytanie brzmi- jak smakowało pozostałe 43 które odpadło w eliminacjach?

2 W kategorii niskoalkoholowe 20 zgłoszonych, po eliminacjach zostaje 10. Rozpiętość pkt między 1(45pkt) a 10( 17pkt) trochę zadziwia

O tym co napisał kolega Lis o organizatorach przemilczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak co roku wraz z Branżowym Konkursem Piw Domowych Bractwo Piwne organizuje konkurs Konsumencki, gdzie zapraszamy osoby nie związane z branżą piwna a reprezentujące różne organizacje z naszego regionu.



 



Wyniki komisji Konsumenckiej VII CKPDBP



 



 



Oktoberfest



1.Zbigniew Hajdyła 40,0 pkt.



2.Mariusz Bystryk 40,0 pkt.



3.Robert Gumieniak 36,0 pkt.



4.Maciej Ciupke 34,8 pkt.



5.Krzysztof Czechanowski 34,4 pkt.



6.Adam Samociuk 31,4 pkt.



7.Grzegorz Pyzalski 28,6 pkt.



8.Stanisław Szeliga 25,8 pkt.



9.Andrzej Miler 25,0 pkt.



10.Krzysztof Zach 25,0 pkt.



11.Marcin Karpiński 20,4 pkt.



12.Grzegorz Kwaśniak 17,0 pkt.



13.Marek Dziedzic 8,2 pkt.



 



Niskoalkoholowe

1.Marcin Stepnowski 46.5 pkt.

2.Szymon Synak 40.5 pkt.



3.Andrzej Miler 39,5 pkt.



4.Mariusz Bystryk 37,5 pkt.



5.Jacek Stachowski 36,3 pkt.



6.Robert Gumieniak 35,0 pkt.



7.Łukasz Kantor 34,5 pkt.



8.Jan Gadomski 30,8 pkt.



9.Aleksandra Grząba 28,8 pkt.



10.Piotr Czarny 28,3 pkt.



 



Porter Angielski

1.Mariusz Bystryk 43.7 pkt.



2.Jarosław Fronk 39,0 pkt.



3.Robert Gumieniak 37,7 pkt.



4.Jan Gadomski 36,30 pkt.



5.Krzysztof Czechanowski 32,0 pkt.



6.Łukasz Kantor 31,3 pkt.



7.Konrad Oczkowski 23,3 pkt.



8.Andrzej Miler 23,0 pkt.



9.Marcin Leśniak, Kuba Wierus 22,3 pkt.



10.Łukasz Śledziński 22,3 pkt.



11.Adam Śmiglak 14,3 pkt.



 



Summer Ale

1.Paweł Trajkowski 40.0 pkt.

2.Konrad Oczkowski 39.3 pkt.



3.Marcin Tomalak 39,0 pkt.



4.Mariusz Bystryk 38,0 pkt.



5.Tomasz Schutz 37,3 pkt.



6.Piotr Ziombro 36,0 pkt.



7.Konrad Sworowski 36,0 pkt.



8.Andrzej Miler 35,3 pkt.



9.Łukasz Potuszyński 30,7 pkt.



 



West Coast IPA



1.Łukasz Śledziński 42,0 pkt.



2.Leszek Jasiński 37.8 pkt.



3.Jakub Ciura 37,3 pkt.



4.Rafał Litwin 35,5 pkt.



5.Mariusz Bigielmajer 34,3 pkt.



6.Jan Gadomski 32,5 pkt.



7.Łukasz Komorowski 32,0 pkt.



8.Mariusz Bystryk 29,3 pkt.



 



W kategorii Oktoberfest pierwsze miejsce ex aequo zajęło dwóch piwowarów.

Edytowane przez GLAURUNG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wypowiedz kolegi Fantastyczny Pan Lis:

Jeżeli chodzi organizację Alei Dobrego Smaku to Bractwo Piwne nie jest jednym z organizatorów jesteśmy tylko jednym z "wystawców" 

na tej imprezie podobnie jak stoiska z kapciami i kaktusami.

Co do odczytania wyników na scenie to troszeczkę zostaliśmy zapomniani przez organizatora ogłoszenie wyników miało być 

jak informowaliśmy o godz.20 na scenie jednak po występie niejakiego Remigiusza Rączki organizator o godz. 19 zaczął demontować elementy sceny.

W odpowiedzi na nasze skargi dostaliśmy odpowiedz że "Zapomnieliśmy o was Przepraszamy". Za rok postaramy się by organizator o nas nie zapomniał.

Za zaistniałą sytuacje Serdecznie Przepraszamy.

 

W odpowiedzi na pytanie kolegi Fafik

1.Jak smakowały te piwa piwowarzy dowiedzą się po otrzymaniu metryczek od sędziów którzy przeprowadzali eliminacje. 

2.Wbrew pozorom uwarzenie piwa niskoalkoholowego jak widać nie jest proste by uzyskać odpowiedni balans.

Wyniki eliminacji jak i finałowych piw świadczą tylko o tym.

 

A teraz Prywatnie:

Co do teorii spiskowych na temat mojej wygranej w konkursie.

Jak w każdym konkursie piw domowych który ma się zaliczać do Pucharu Częstochowski Konkurs Piw Domowych Bractwa Piwnego 

organizowany jest zgodnie zaleceniami, które opisuje przewodnik dla organizatorów konkursów piw domowych opracowany 

przez komisję ds. szkolenia i certyfikacji sędziów konkursów piwa-PSPD.

 

Może po prostu miałem szczęście a może udało mi się w końcu uwarzyć naprawdę dobre piwo.

Dla zainteresowanych recepturę piwa postaram się wrzucić wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów! :)

 

PS Dlaczego w Porterze, Summer i Low alc jest różna ilość piw w komisji branżowej i konsumenckiej?

Wyniki uzupełnione dziękuje za czujność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze do skarg. Żądam dyskwalifikacji dwóch pierwszych piwowarów w kategorii WC IPA i wtedy ja zostanę Grand Championem :D A tak na poważnie, gratulacje dla wszystkich i dzięki za możliwość wzięcia udziału ;)

Edytowane przez Azizi1926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za organizację konkursu, gratulacje dla wszystkich finalistów. Trochę szkoda, że nie podaliście wyników bliżej 20 - akurat miałbym okazję to oblać, no ale trudno. 

Jakie nagrody (i czy w ogóle) przysługują za miejsca na podium? Przewidujecie dyplomy? Kiedy jest planowana wysyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem wszystko, pierwszy konkurs więc jest stres ale na maila można odpisać że będą za tydzień czy za miesiąc albo odpisać cokolwiek...

Słuszny tok myślenia ale jakoś tak się utarło w konkursach, że jeśli za dużo pytasz, to w rezultacie wychodzisz na malkontenta, a i tak niczego nie przyśpieszysz.

Czekaj spokojnie aż organizatorzy zabiorą głos lub dostaniesz coś na maila. Ewentualnie za 2 miesiące możesz się bardzo delikatnie przypomnieć  ;)

Ostatnio idzie to trochę sprawniej więc można mieć nadzieję, że Bractwo Piwne też zadziała na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczki postaramy się rozsyłać jak tylko zatwierdzi je PSPD.

Uczestnicy konkursu którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w Komisji Branżowej i Konsumenckiej otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Komisji Branżowej otrzymają pamiątkowe statuetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczki postaramy się rozsyłać jak tylko zatwierdzi je PSPD.

 

Informacje odnośnie konkursu przekazałem zaraz po finale do Komisji Technicznej PSPD, która oceni jego zgodność z dobrymi praktykami. Bez względu jednak na decyzję wszyscy piwowarzy otrzymają metryczkę. Także odrobina cierpliwości ;)

 

Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla organizatorów   :)

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bractwo Piwne Krąg Częstochowa pragnie poinformować laureatów VII Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych o nagrodach przysługujących za zajęcie poszczególnych miejsc w konkursie.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym najcenniejszą nagrodę konkursu w komisji Branżowej ufundował Browar Wąsosz będzie to możliwość 

uwarzenia Grand Championa naszego konkursu w tym browarze.

W tym roku tytuł Grand Championa otrzymało zwycięskie piwo w kategorii  West Coast IPA

 

Zwycięskie piwo w kategorii Summer Ale w komisji Branżowej zostanie uwarzone w Rzemieślniczym 

Browarze Jana w Zawierciu a Piwowar otrzyma możliwość osobistego udziału w warzeniu. 

 

Za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii Piwo Niskoalkoholowe w komisji Branżowej sklep PiwoWin ufundował:

-refraktometr (0-32 BRIX / 1.000-1.120 SG)

-5 kg specjalnego słodu jęczmiennego wędzonego drewnem czereśniowym.

 

Zwycięzcy w kategoriach:

Oktoberfest i Porter Angielski otrzymają bony w wysokości 150 zł na zakupy w sklepie Ale Piwo.

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają także niepowtarzalne statuetki oraz dyplomy.

 

Osoby które zajęły miejsca drugie i trzecie w komisji Branżowej otrzymają dyplomy, koszulki oraz nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów.

 

Osoby które zajęły pierwsze trzy miejsca w konkursie w komisji Konsumenckiej otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

Nagrody (statuetki, dyplomy i koszulki) będzie można odebrać do końca roku w Piwiarni Częstochowa al. NMP 31.

Oraz na festiwalu Bracka Jesień i Warszawskim Festiwalu Piwa 15 Października.

Prosimy o wcześniejsze kontaktowanie się przez profil FB Bractwa Piwnego o miejscu i czasie odbioru nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy że rozpoczęliśmy wysyłkę metryczek konkursowych, prosimy o cierpliwość bo nasze konto ma ograniczona liczbę wysyłania wiadomości.

Ale metryczki dotrą do każdego.

 

Wysyłki nagród nie przewidujemy.

"Nagrody rzeczowe od pozostałych sponsorów" to koszulki konkursowe oraz gadżety promocyjne sponsorów konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz spotykam się z konkursem, w którym trzeba się osobiście fatygować po dyplom/nagrody, no ale to już sprawa organizatorów. W przyszłym roku będą mieli najwyżej mniej roboty bo piwa będą wysyłać tylko lokalsi. Ja mam pytanie do organizatorów, czy na pewno w finale każdy sędzia dostał tą samą próbkę piwa do oceny? Z metryczek wynika że albo sędziowie dostawali inne próbki, albo mieli zupełnie odmienne odczucia i widzieli zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz spotykam się z konkursem, w którym trzeba się osobiście fatygować po dyplom/nagrody, no ale to już sprawa organizatorów. W przyszłym roku będą mieli najwyżej mniej roboty bo piwa będą wysyłać tylko lokalsi. Ja mam pytanie do organizatorów, czy na pewno w finale każdy sędzia dostał tą samą próbkę piwa do oceny? Z metryczek wynika że albo sędziowie dostawali inne próbki, albo mieli zupełnie odmienne odczucia i widzieli zupełnie co innego.

 

U mnie jest podobnie :P Ale mam wrażenie, że w wielu konkursach tak jest :P Tylko o ile odczucia sensoryczne mogą być różne, to już klarowność piwa, ocena piany, wysycenia powinna być w miarę zbieżna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem metryczkę z piwa niskoalkoholowego i poczułem się lekko zaskoczony.

Jeśli nie dopuszczaliście kwasów to trzeba było to od razu napisać!

 

W opisie kategorii mamy jedynie "Do konkursu piwowarzy mogą zgłaszać smaczne, dobrze pijalne piwa o zawartości alkoholu od 0 do 4 ABV%.", a mój owocowy berliner został odrzucony z powodu: "Piwo jest skwaśniałe, nieprzyjemne w piciu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko moje metryczki z finały wyglądały podobnie - przepisali kalki metryczek od 3 sędziów i niestety w pewnym momencie są takie sprzeczności, że ja nie mam pojęcia co sędziowie właściwie chcieli mi przekazać. Dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu metryczek zrozumiałem o co chodzi, ale też wrażenie miałem jakby co najmniej jeden sędzia dostał całkiem inne piwo od pozostałych dwóch. 

 

Natomiast metryczka eliminacyjna mi się najbardziej spodobała, odrzucili mi piwo za karmelowość - w którym było aż 0,1 kg/4,1 kg karmelu czerwonego, który daje bardziej skórkę chleba niż karmel oraz było bardzo słodowe (jak w opisie stylu). Plus kaszka kukurydziana dla podbicia słodkości z 11 blg odfermentowało mi do 3 blg i piwo było pełne, natomiast w metryczce miałem, że  brak tej pełni...  Nie wiem gdzie sędziowie się tej karmelowości i pustki w piwie doszukali, ale aż otworzyłem sobie dzisiaj ostatnią butelkę piwa i dalej nie wiem jak można było to pomylić :D NIski aromat chmieli - czyli właściwie stylowo też było powodem odrzucenia piwa... Bywa no cóż, zeszłoroczne metryczki były o wiele lepsze, polecam zastanowić się nad ich formą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz widzę, że te metryki z eliminacji (i przyczyny odrzucenia) to był standard w tym konkursie. Juz zacząłem się zastanawiać czy sędziowie na pewno pili moje piwo

Edytowane przez j-r-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc, że nie ja jedyny jestem skonfudowany tym konkursem dodam dwa grosze odnośnie kategorii konkursowej porter angielski. Co ważne, zwracam uwagę, że w Częstochowie pod tą nazwą krył się zarówno brown jak i robust porter, szczególnie ten drugi jak wiadomo, stwarza szerokie pole do interpretacji stylu, a powiększone o wspomniany brown porter - pole szerokie po horyzont. Jednakże czytając swoją metryczkę, a jakże robust porteru, dochodzę do wniosku, że sędziowie nie wiedzieli w jak rozlegle zakrojonej kategorii sędziują. Punktując mi in minus wszystkie cechy robust porteru - kolor, paloność słodu czekoladowego by ostatecznie podsumować je jako mało stylowe. Stąd na koniec prośba do organizatorów by w przyszłości nie porywali się na konkurencje a'la wrocławskie "wariacje na temat..." bez odpowiedniego przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.