Jump to content

BrewDog szuka inwestorów w Polsce


inwestor

Recommended Posts

Oferta jest super korzystna dla właścicieli browaru. Dostają oni żywą gotówkę, w zamian nie musząc oferować niemal nic. Nie ma mowy o jakiejkolwiek wypłacie dywidendy, obrót akcjami jest utrudniony - organizowane raz do roku spotkanie, zapewne gdzieś w Wielkiej Brytanii, na którym może da się spieniężyć udziały. Do tego zarzuty o wygórowaną wycenę akcji. Ciekawe, jak ma się sprawa z raportami finansowymi firmy. Te, będące na giełdzie muszą informować o wynikach finansowych. W prospektach emisyjnych, przygotowywanych przy wejściu na giełę, jest mnóstwo informacji na temat firmy. Dają one pojęcie inwestorowi, w co zainwestuje pieniądze. Tutaj - nie wiem, w każdzym razie w reklamówkach nic o tym nie ma. 

 

Jak dla mnie, to jest to okazja kupienia sobie "prestiżu", "przywilejów", "bonusów", "dołączenia do rewolucji i społeczności". I niczego więcej. Bo realnych zysków z inwestycji to raczej nie spodziewałbym się. No, ale co kto lubi. Pewnie znajdą się tacy, którzy dadzą kilka i tysięcy złotych za dobre samopoczucie.

Link to comment
Share on other sites

Jedno z piw, które miało być dostępne tylko w ramach członkostwa można bez problemu kupić w Leclerc'u, czyli nawet prestiż padł, skoro piwo dla wybranych, staje się piwem dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.