Skocz do zawartości

Przeróbka kotła na klona Braumeister


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w sobotę rozpocząłem przeróbkę mojego kotła 100L  ,zainstalowałem grzałki 3x2000W grzałki są produkcji polskiej 1991r, kupione po 10 zł szt!!!. musiałem tylko zmienić ich kształt .

Grzałki są miedziane

Tak wstępnie to wygląda

 

post-14108-0-18373000-1456699039_thumb.jpg

oryginalny wygląd grzałki

post-14108-0-61896700-1456699050_thumb.jpg

a tak to wygląda po zainstalowaniu , sprawdziłem grzeją super !.

Teraz czas na cylinder ,w planie jest cylinder o wymiarach 48cm szerokości na 40 cm wysokości .

Pozdrawiam siwy.

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie, o ile nie uszkodziły się grzałki podczas wyginania. No ale pewnie to nie majątek.

Będziesz miał trochę okablowania dookoła    ;)

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wyginania uszkodziłem jedną grzałkę pękła a dwie źle grzały wiec poświęciłem 3 sztuki ,potem wyginałem z palnikiem gazowym i szło bardzo ładnie , wcześniej rozgrzałem na sucho i po schłodzeniu wyginała się bez problemów tylko na końcach było trudniej , koszt 10 zł sztuka wiec bez stresu się bawiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie . Szkoda .że grzałki nie z kwasówki . Rozumiem tą niecierpliwość . Jak czekałem na zamówioną grzałkę to pierwszą warkę zrobiłem na grzałce zdemontowanej z frytownicy . Odrysuj kształt grzałek 1:1 i Zamów z kwasówki .Te będą alarmowe. Jak pić swoje piwo to bez dodatków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie . Szkoda .że grzałki nie z kwasówki . Rozumiem tą niecierpliwość . Jak czekałem na zamówioną grzałkę to pierwszą warkę zrobiłem na grzałce zdemontowanej z frytownicy . Odrysuj kształt grzałek 1:1 i Zamów z kwasówki .Te będą alarmowe. Jak pić swoje piwo to bez dodatków.

hej ! myślałem o takich z kwasówki ale nie wiem co wyjdzie z tego mojego klona ,jeżeli to wszystko zadziała to będę go udoskonalał a tak z drugiej strony słyszałem że miedź nie szkodzi a wręcz odwrotnie .Te nie wyglądają super ale działają a to do testów mi wystarczy .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Spokojnie wyjdzie . Miedź nie szkodzi tylko siarczek miedzi powstający na powierzchni a potem rozpuszczający się w brzecce .Trzeba przed użyciem dokładnie czyścić. Czytałem kiedyś na forum pytanie ,, Jak  czyścisz miedzianą chłodnicę zanurzeniową ?" Odpowiedź  była taka ,,Ja jej wcale nie czyszczę bo po chłodzeniu jest czysta i błyszczy się jak nowa," :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miedź, to wystarczy zalać wodą z kaskiem cytrynowym i zostawić na dzień. Miedź aż się błyszczy   ;)

Tak zawsze robiłem przy starych grzałkach i po 30 minutach były prawie błyszczące .

Dziś zaczynam wycinać otwory doprowadzające brzeczkę do pompy ,otwory będą trzy , jak zrobię to fotki wstawię

Pozdrawiam siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość aby grzałka była miękka wystarczy ja podgrzać do koloru wiśni i ostudzić. Wtedy można wyginać w każdą stronę.

W taki sposób to robiłem ale musiałem też wyginać ją przy samym końcu gdzie grzałka się nie rozgrzewa i tu grzałem palnikiem gazowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! kolejne sprzęty dokupione do mojego klona , jeszcze nie przetestowane :

 

1 regulator trójfazowy, posiada wolny start a regulacja mocy  od 0 do 100% ,oryginalnie stosowany do spawarek lub prostowników.

Producent twierdzi że idealnie będzie pracował z grzałkami .

post-14108-0-73790800-1458166645_thumb.jpg

 

tu go kupiłem : http://allegro.pl/show_item.php?item=6032001677

 

2 Falownik siemens , mam nim regulować pompę od zmywarki ( jak da radę ta pompa oczywiście )

 

post-14108-0-29892300-1458166760_thumb.jpg

SIEMENS 6SE3012-0BA00 0,37kW 230V 2A

Mam zamiar to przetestować bliżej soboty.

Pozdrawiam siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ! Na nowym sprzęcie zostały uwarzone dwie warki ale są problemy ! przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga ale po chwili to samo .

Kolejna warka - podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp z 20 kg na 16 kg  jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm .

Za tydzień warzę kolejny raz i przygotuję sobie sito z okrągłymi otworami i siateczką jak w braumeistrze , jeżeli to nic nie da to zastosuje mieszadło wewnątrz cylindra.

Jeżeli ktoś mi może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny.

Pozdrawiam siwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ! może mi ktoś podpowie gdzie popełniam błąd , zmieniłem sito ze szczelinowego na takie z okrągłymi otworkami zmniejszam obroty pompy i  nadal mi się zapycha ,po chwili coraz słabiej przepływa brzeczka , czy śrutowanie może mieć wpływ ? ja kupuje ze śrutowane w sklepie od razu .

Bardzo proszę o podpowiedź .

Pozdrawiam siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.