Skocz do zawartości

Piwo truskawkowe


miszi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o DMS i metodę no boil to posiadam jakieś doświadczenie w tym zakresie, ponieważ od jakiegoś czasu to moja ulubiona metoda jeśli chodzi o robienie berlinerów.

Robiłem kilka tą metodą, dogrzewałem zacier tak do 72-73C, wysładzać starałem się wodą o podobnych temperaturach (oczywiście, jeśli jedna porcja mi podgrzała się o 1-2C za mocno to nie panikowałem), po odebraniu odpowiedniej ilości filtratu normalnie chłodziłem, napowietrzałem, fermentowałem i nigdzie DMSu nie stwierdzono - nie czułem ja, nikt z degustujących, ani nie pojawił się w metryczkach.

Pewnie wytwarzanie prekursorów jest na tyle małe w tym zakresie temp., że nie jest w stanie powstać ilość przekraczająca próg wyczuwalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w tym sezonie truskawkowe którego bazą byłą pszenica na drożdżach neutralnych. Truskawek poszło ok 4,5kg (mrożonych), pierwsza porcja już końcem burzliwej, kolejne na cichej. Nie zrobiłem dobrej filtracji więc w butelkach pływa trochę śmieci, lecz poza tym jestem całkiem z piwa zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam w planach Truskawkowe Ale z laktozą.

Czy ktoś ma praktykę w dodawaniu na cichą truskawek liofilizowanych? Myślałem, czy nie lepiej wrzucić czegoś takiego... Są trochę drogie, ale pewnie nie trzeba by wrzucać ich tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dosladzac ksylitolem? Laktoza wnosi swój dziwny posmak, takiego kefiru. Czasem to pasuje do bukietu piwa, a czasem nie. Co do truskawek, może zrób test. Zalej je wodą, odstaw na 3 dni i spróbuj.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię warkę 20 litrów. Po burzliwej rozleję na dwa wiadra. Do jednego pójdą liofilizowane truskawki, do drugiego mrożone. A laktozę chyba dam, bo chciałbym dodać takiej mlecznej słodkości. Myślę, że z truskawkami to zagra.

 

Piwo ma być lekkie na lato. Mały balling zatarty na wytrawnie, do tego laktoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.