Jump to content

[Docent] Chmielarnia Marszałkowska – 1 urodziny


Pierre Celis

Recommended Posts

1urChMinął rok od otwarcia drugiej Chmielarni w lokalizacji Marszałkowska. Przez ten czas miejsce to wyrobiło sobie opinię najlepiej zaopatrzonego w zagraniczne piwa warszawskiego wielokranu. To niewątpliwie zasługa Kuby Bartoszewicza i Grześka Korcza, piastujących funkcje piwnych menedżerów. No ale mnie przyciągnąć można przede wszystkim ciekawą ofertą z krajowego podwórka. Chłopaki zadbali też i o to. Na urodzinach pojawiły się specjały w rodzaju uwarzonego wspólnie z Birbantem piwa Blame Canada czy też jak F jakFunk czyli Barrel Aged Brett Pale Ale od Artezana. To pierwsze zaskoczyło mnie brakiem jakiejkolwiek słodyczy, której można byłoby się spodziewać po dodatku syropu klonowego. O tym piwie więcej w materiale wideo. W bonusie pijemy też blendowanego RISa od Birbanta.

Jednak to F jak Funk od Artezana miał być główną atrakcją wieczoru, głównie przez to, że browar zdołała opuścić homeopatyczna ilość beczek w liczbie dwudziestu. Pamiętacie jeszcze Funky Brett sprzed dwóch lat? Wtedy, w maju 2014 piwo to zdobyło u mnie tytuł Debiutu Miesiąca. Jak wypada porównanie wersji leżakowanej w beczce? Dzikość brettów tak jak i w pierwowzorze jest umiarkowana, nowością jest natomiast solidna wytrawna owocowość. Piwo jest lekkie w odbiorze co wcale nie jest oczywistością przy połączeniu „dzikusów” i drewnianej beczki. Zapewne piwo to dostępne będzie na nadchodzącym festiwalu w Warszawie.

A na początek i koniec mieliśmy okazję spróbować kolejnego piwa Maćka Kopczyńskiego z domowego browaru Wieża Cisnień. Tym razem Centennial Single Hop Pale Ale. Wyrazista ziołowość w aromacie i odpowiednia, krótka goryczka.

Impreza tak jak rok temu przyciągnęła solidną ekipę ale do końca za barem wytrwałem z tego co kojarzę tylko ja, więc dlatego też i pewne opóźnienie tej relacji. Mam nadzieję, że za rok będzie spokojniej ;)

Wieża Ciśnien jak zwykle uświetnia Chmielarniane eventyBlame CanadaPrawie jak na ecieL1860350L1860355F jak FunkyL1860366Śliwowica w grzeL1860374L1860378L1860384L1860387L1860391L1860395
b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.