Skocz do zawartości

Słód owsiany, a płatki owsiane


Marcepanowy Margrabia

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzieś, że teoretycznie w słodzie jest mniej protein i glukanów niż w płatkach co może się przełożyć na mniej intensywne doznania smakowe i aromatyczne. Tylko czy ktoś będzie to w stanie wyczuć te różnice kiedy traktujemy te surowce jako dodatek w ilościach rzedu kilku-kilkunastu procent? Również chętnie bym się dowiedział czy ktoś robił takie warki porównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w tym filmie jest co nieco na ten temat

 

Poprawka - tam jest porównanie obecnego dry stouta z single Stout porter z Dublina z 19 wieku

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ze słodem owsianym, ale mogę powiedzieć jak jest z owsem. Sam owies daje w zapachu lekką trawę, która potem znika i na dodatek piwo ma mniej ciała niż w przypadku płatków (ale filtracja to bajka). Za to jeśli porównać prażony owies i prażone płatki to zdecydowanie wygrywa owies... zapach i smak jest rewelacyjny. Coś jak orzeszki ziemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie będę zakładał nowego tematu o Płatkach Owsianych, napiszę tutaj.

 

Ostatnio zrobiłem dwa piwa z dużą ilością płatków owsianych 28%-32% zasypu i doszedłem do dość ciekawego wniosku, czy może to ktoś potwierdzić?

 

Otóż w obydwu piwach jest bardzo intensywny zapach słodkiej kukurydzy z puszki, bardzo podobny do DMS, tyle że odrobinę przyjemniejszy, raczej nie odrzucający. W pierwszym piwie brzeczkę gotowałem 60 minut, w następnej 75, bo już byłem po testach tej pierwszej warki. Generalnie nie mam u siebie w browarze domowym problemu z DMSem, właściwie nie występuje, poza pierwszymi warkami dawno temu. 

Przejrzałem też metryczki z konkursów i wszędzie gdzie mam wpisany DMS (zazwyczaj na poziomie 1) to w zasypie znajdował się płatki owsiane.

 

Także jestem na 95% pewny, że płatki owsiane, w dużych ilościach, w szczególności w jasnym piwie, dają aromat słodkiej kukurydzy.

 

Czy ktoś ma podobne wnioski?

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Słód owsiany powinien być aktywny enzymatycznie, płatki nie będą. Teoretycznie można zrobić piwo na 100% zasypie słody owsianego, na tyle samo procent płatków otrzymasz... pyszne i pożywne śniadanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Igorrodz napisał:

Słód owsiany powinien być aktywny enzymatycznie, płatki nie będą. Teoretycznie można zrobić piwo na 100% zasypie słody owsianego, na tyle samo procent płatków otrzymasz... pyszne i pożywne śniadanie ?

Nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Za przykład np. Hazy Disco Bucharest z Pinty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.