Skocz do zawartości

piwo ala desperados a także a la corona


nicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zacząłem przygodę z warzeniem piwa, na poczatek brewkity, teraz zacząłem zacierać własne piwa.

i tu mam pytanie: czy może mi ktoś podać instrukcje, przepis jak przyrządzić piwa podobne w smaku do corony oraz do desperadosa(żółtego)-  jesli gdzieś jest to na forum to przepraszam,ale nie potrafie tego odszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(2 minuty szukania w Internecie)
Ekstrakt początkowy: 15,3%, alkohol: 5,9%.
Skład:woda, słód jęczmienny, kukurydza, syrop glukozowo-fruktozowy, chmiel, aromat, kwas cytrynowy (regulator kwasowości).
Jeżeli nadal chcesz robić to "piwo", to powodzenia :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno zacząłem przygodę z warzeniem piwa, na poczatek brewkity, teraz zacząłem zacierać własne piwa.

i tu mam pytanie: czy może mi ktoś podać instrukcje, przepis jak przyrządzić piwa podobne w smaku do corony oraz do desperadosa(żółtego)-  jesli gdzieś jest to na forum to przepraszam,ale nie potrafie tego odszukać...

 

Słabo szukałeś :P

 

Zajrzyj w moje zapiski : http://www.piwo.org/topic/16890-browar-yirgacheffe/page-5#entry345288 

Generalnie przy rozlewie było takie jak chciałem, ale po nagazowaniu wyszła na wierzch straszna gorycz ze skórki cytrynowej... Najlepiej zrób wg mojego przepisu i zamiast skórki cytryny dodaj po prostu na ostatnie 12h przed butelkowaniem około 50g herbaty cytrynowej tak po prostu rozsypanej na powierzchni, przy zlewaniu użyj pończoszki to ci nic nie wpadnie.

 

Jak będe miał czas na wiosne na pewno powtórzę to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperados to nie piwo a corona nie ma smaku, więc jej smak jest bardzo łatwo skopiować - nalej wody z kranu do szklanki (nie zapomnij o limonce).

 

Zanim zmarnujesz czas i pieniądze kopiując kiepskie piwo i wyroby piwopodobne pójdź do sklepu i zainwestuj w kilka piw craftowych. Z pewnością odkryjesz lepsze źródła inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dirk gently "De gustibus non disputandum est"

 

nicki jeśli chcesz to spróbuj mojego Klona Corony

OG 1.05 - 12,4Blg
FG 1.013
Kolor 3,0° SRM
IBU - 17

Surowce:
słód pilzneński (62%)
słód wiedeński (20%)
kasza kukurydziana/mąka kukurydziana (18%)
chmiel Cascade
mech irlandzki
skórka z 3 limonek (na około 30l piwa)

Zacieranie:
52°C - 10 min.
66°C - 45 min.
72°C - 25 min.
78°C - filtrowanie, wysładzanie

Chmielenie 60min:
60 min. Cascade
10 min. Cascade
10 min. Skórka z limonek
10 min. Mech irlandzki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Co do Corony, to w Lidlu zakupiłem dziś podobno polski zamiennik - Cortes. Zwracają uwagę, że to "ala piwa" są.

Powiem, że zmniejszenie zawartości słodu na rzecz kukurydzy i ryżu zmienia całkowicie charakter smakowy. W powyższych poradach brakło ryżu, co on w sumie robi w piwie (oprócz podbicia ekstraktu)? Czy to taki ryż do gotowania ze sklepu?

https://ocen-piwo.pl/cortes-extra-s1-n8277

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.