Skocz do zawartości

Zdjęcia wygladu fermentacji, czy wszystko jest okey?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dziś przed zlaniem do butelek otworzyłem fermentor i ujrzałem to:
Z flashem
q4hRSC.jpg
Bez flesha:
jBQreM.jpg

I teraz tak,
Przed dodaniem na cicha granulatu chmielowego, była gładka tafla brzeczki/piwa,
Po niecałym tygodniu otworzyłem i zobaczyłem to co na zdjęciach.
Co z tym fantem zrobić? co to jest na wierzchu?
Wg mnie zapachu żadnego dziwnego nie ma, jest gorzkie i goryczkowate.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.
Jestem w lekkim szoku i nie dowierzaniu że to chmiel, bo przy poprzednim piwku tez chmieliłem na zimno i nie było tego efektu, co prawda tam poszło mniej chmielu na zimno.,
Od czego to zależy? Kiedyś wino robiłem i też miałem taki "kożuch" i niestety wino poszło do kibla, stąd moje dociekanie. (Co prawda wino waliło bełtem świeżym, a tu aromaty cytrusowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od czego to zależy?

od faktu wrzucenia chmielu

 

No to na logikę w poprzednim piwie tez powinno to się pojawić, w intensywności połowy obecnego stanu rzeczy , a tam nie było nic. Dlatego zadałem to pytane. Chodizło mi o to czy alfa kwasy za to odpowiadają , czy sort granulatu, czy coś innego. Chce dowiedzieć się po prostu jak najwięcej an ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to na logikę w poprzednim piwie tez powinno to się pojawić, w intensywności połowy obecnego stanu rzeczy , a tam nie było nic.

no to na logikę, trzeba było od razu wszystkie fakty podać ;)

a nie liczyć, że ktoś posiada sprawną szklaną kulę :D chyba że to miał być swego rodzaju "test na inteligencję" forumowiczów :smilies:

 

a w temacie, to raz bywa tak, a raz inaczej. Zależy to między innymi od ilości CO2 rozpuszczonego już w piwie lub innych czynników, których jest wiele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to na logikę w poprzednim piwie tez powinno to się pojawić, w intensywności połowy obecnego stanu rzeczy , a tam nie było nic.

no to na logikę, trzeba było od razu wszystkie fakty podać ;)

a nie liczyć, że ktoś posiada sprawną szklaną kulę :D chyba że to miał być swego rodzaju "test na inteligencję" forumowiczów :smilies:

 

a w temacie, to raz bywa tak, a raz inaczej. Zależy to między innymi od ilości CO2 rozpuszczonego już w piwie lub innych czynników, których jest wiele. :)

 

 Szklane kule są zawodne lepsze są adamentowe:P

A poważniej w drugim poście moim w tym temacie, wyraziłem powód mojego zaniepokojenia. "Jestem w lekkim szoku i nie dowierzaniu że to chmiel, bo przy poprzednim piwku tez chmieliłem na zimno i nie było tego efektu, co prawda tam poszło mniej chmielu na zimno.,"

Jedyny błąd mój w tym poście był taki, ze nie podałem dokładnej ilosci i za to faktycznie przepraszam.

Twoja sugestia co do CO2 jest jakimś tropem który faktycznie moze miec na to wpływ.  Dziękuje za ta informacje.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.