Skocz do zawartości

Fermentacja na balkonie


Medi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy można prowadzić fermentacje na balkonie? Zostało mi wystawione wiadro na balkon i nie za bardzo mam na to wpływ a obawiam się wahań temperatury? Drożdże to S-04

 

Pozdrawiam!

 

podłączam się do pytania. Czyżby żona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zostawienie bez izolacji termicznej to nie jest dobry pomysł.

Proponuję kupić żonie kwiaty i poprosić o tydzień przechowania wiadra.

Jeśli to nie pomoże to pomyśl nad skrzynią styropianowa, nieduży koszt a pozwala utrzymać temperaturę.

Pozostaje jednak pytanie, co żona na skrzynie styropianowa na balkonie.

Trzymam kciuki problem jest poważny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę logiki: skoro podczas fermentacji skoki (nie mylić ze świadomym podnoszeniem/obniżaniem temperatury) temperatury są mocno niewskazane, a obecnie (i chyba nie tylko teraz) temperatury na zewnątrz skaczą góra/dół w szerokim zakresie, to wniosek nasuwa się prosty.

 

P.S. A ja "głupi" kontroluję temperaturę i martwię się żeby np. spadek temperatury podczas fermentacji (szczególnie jak zwalnia) był jak najmniejszy, a przynajmniej nie był większy niż 0,3°C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwiatów dorzuć wino, może coś pomoże ;-)

 

A tak na poważnie - to popmyśl nad uwarzeniem milk stouta - nie znam niewiast ktorym te piwa nie smakowały ;-)

Ja znam. Moja żona. Woli porządnie nachmielone IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do kwiatów dorzuć wino, może coś pomoże ;-)

 

A tak na poważnie - to popmyśl nad uwarzeniem milk stouta - nie znam niewiast ktorym te piwa nie smakowały ;-)

Ja znam. Moja żona. Woli porządnie nachmielone IPA.

 

Moja tak samo (byle było owocowe, a nie perfumowe). W dodatku nie mogę jej przekonać do piw ciemnych.

 

Co do tematu - wszystko zostało powiedziane - bez styropianowej skrzyni bym nie ryzykował, za duże wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze. Skrzynia styropianowa tylko łagodzi skoki temperatury, ale trzeba ją na bieżąco korygować. Do chłodzenia zwykle używa się zamrożonych PET-ów, a do dogrzewania ja np. używam grzałki akwariowej wrzuconej w wodę w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.