Skocz do zawartości

Piwo z purre z mango


Honou

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Undeath napisał:

Aż zanikną oznaki fermentacji :P Tak pi razy drzwi u mnie 10 dni. Ale lepiej poczekać niż płakać nad granatami.

 

Ok thx. Na razie mam 6dni, ale dekiel jeszcze wybrzusza, więc coś jeszcze się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 19:48, Przemo_666 napisał:

 

Spoko za parę dni sprawdze ;)

U mnie pulpa z mango fermentowała przez około 10-11 dni, także warto potrzymać te kilka dni dłużej. Ja trzymałem jakieś 15-16 dni, później solidny coldcrash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mnie się zachciało nie wiedzieć czemu wrzucić 1kg puree z Mango (kupione na gotowo w sklepie piwowarskim) tuz przed zlaniem brzeczki  i zadaniem drożdży (FM55 Zielone Wzgórza).

 

Wg. przepisu miało być  w 1 dniu cichej ale zrobiłem po swojemu (nie wiem co mnie natchnęło) i teraz jestem ciekaw efektu.

 

Na razie drożdże dzialaja , zeżarły z 13 BLG do 6 w 3 dni ...

 

Za jakie 5-6 dni zamierzam zlać na cicha i dodać chmiel na zimno.

 


Receptura tutaj :

https://brewness.com/pl/recipe/mangolina-milkshake-ipa-17blg/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, advisorylyrics napisał:

Przymierzam się do zatarcia pierwszego piwa z dodatkiem owoców i stawiam właśnie na mango. Będzie to American Wheat. Polecicie w 2020r które puszki w jakiej ilości zakupić na warke 10l ? 

 

 

O ile będzie to odmiana alphonso i bez dodatku cukru, wg mnie różnice nie są zauważalne pomiędzy producentami. Puszka 850g raczej zdominuje to piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, punix napisał:

 

O ile będzie to odmiana alphonso i bez dodatku cukru, wg mnie różnice nie są zauważalne pomiędzy producentami. Puszka 850g raczej zdominuje to piwo.

No i dzięki. Tej odmiany na Allegro najwięcej. Chociaż zazwyczaj jest napisane, że posiadają 95% owocu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.07.2019 o 11:13, 19087_1504890515 napisał:

Mnie się zachciało nie wiedzieć czemu wrzucić 1kg puree z Mango (kupione na gotowo w sklepie piwowarskim) tuz przed zlaniem brzeczki  i zadaniem drożdży (FM55 Zielone Wzgórza).

 

Wg. przepisu miało być  w 1 dniu cichej ale zrobiłem po swojemu (nie wiem co mnie natchnęło) i teraz jestem ciekaw efektu.

 

Na razie drożdże dzialaja , zeżarły z 13 BLG do 6 w 3 dni ...

 

Za jakie 5-6 dni zamierzam zlać na cicha i dodać chmiel na zimno.

 


Receptura tutaj :

https://brewness.com/pl/recipe/mangolina-milkshake-ipa-17blg/view

I co tam, jak tam Panie kolego? Jak efekty? Planuję IPĘ z mango właśnie i też przemawia do mnie wrzut na burzliwą miast na cichą. Z tym, że mam 1,7kg i chciałem na wareczkę 10l... coś podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, romanobrodi napisał:

Planuję IPĘ z mango właśnie i też przemawia do mnie wrzut na burzliwą miast na cichą

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że jak ciepniesz tą pulpę na burzliwą to cały aromat pójdzie w komin razem z CO2, a i ze smaku niewiele pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.02.2020 o 19:18, Joosto napisał:

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że jak ciepniesz tą pulpę na burzliwą to cały aromat pójdzie w komin razem z CO2, a i ze smaku niewiele pozostanie.

A więc piwko już 6 dzień na cichej, zlane do fermentora, na dnie którego najpierw wylądowała zawartość 2 puszek z pulpą. Od wczoraj dodatkowo zatopiony chmiel. Za ok 4 dni pewnie rozlew. Blg wczoraj wynosiło 1. Niżej pewnie nie zejdzie. Po burzliwej wynosiło 2,5. Po wzroście stężenia cukrów z pulpy jednak, na kilka dni fermentacja rozhulała się ponownie. Teraz już jest spokój. W smaku czuć mango, ale nie nazbyt intensywnie. Przy jednej puszce pewnie było by mizernie z aromatem.

 

Edytowane przez romanobrodi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, advisorylyrics napisał:

A jak łączycie chmielenie na zimno z dodatkiem owoców, chmiel się nie przykleja do drobinek przez co nie oddaje tego co ma oddać? Ja chcę dodać mrożone mango z biedronki więc owoc na pewno zawiśnie na górze

Chmiel sypany luzem, jak zwykle. Nic się z pulpą nie zbryliło - ona osiadła na dnie. Przy owocach pływających na powierzchni pewnie się poskleja - lepiej wtedy chmiel w worek i zatopić.

Ogólnie to moje piwko było orzeźwiające o wyczuwalnym smaku mango i niewielkim aromacie chmielu. Byłem raczej zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię temat. Ktoś korzystał z gotowych skoncentrowanych aromatów? Produkt firmy Amoretti, dostępny np w BA. Na pewno cenowo wychodzi drożej niż pulpa, ale nie ma problemów później z filtracją przy rozlewaniu. Ciekawe jak smakowo/zapachowo wyszłoby takie milkshake ipa z mango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.