Skocz do zawartości

Kłaniam się nisko!


hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zestaw prawie Super Startowy zamówiony.Kurier w drodze.Jest jedno ale...Nie powiedziałem nic żonie  :( .

Żeby tylko nie było:"wybieraj,albo warka,albo Ja".Matko i córko,chyba nawarzyłem sobie piwa.

Trzymajcie kciuki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem zestaw na 20L z zacieraniem.Chodzi mi o oznaczenia na workach ze słodem.W zestawach wszystko odważone,to nie ma info który jest który.Rozumiem,że przy zamówieniu samego słodu ta informacja się znajduje na opakowaniu?Zawiera np.datę ważności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sklep inaczej podpisuje ze worki, ale jeszcze mi się nie zdarzyło by nie było informacji na worku co jest w środku. Daty ważności nikt nie podaje. W dobrych warunkach (przede wszystkim sucho i szczelnie) słód nieśrutowany może być przechowywany długo, śrutowany krócej. Ale o to jak długo to niejeden już by książkę napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sklep to obyczaj.  Miewałem wszystko w jednym worze albo wszystko osobno opisane i z datami.

W większości przypadków dużego znaczenia to dla mnie nie ma, razem czy osobno do jednego gara trafi

 

Posprzątaj po sobie, co trzeba umyć umyj, co wytrzeć wytrzyj a co schować schowaj to i żona jakoś to zniesie.

A inna sprawa, skąd byś wiedział że mleko da się źle w lodówce położyć jakbyś się nie ożenił? 

Tak czy tak coś zrobisz źle to przynajmniej będziesz miał piwo żeby się napić

 

@up

btw. Bastion Ruda Śląska to mi się całkiem z czymś innym niż piwko kojarzy :)

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daty ważności nikt nie podaje.

Ale Piwo nakleja na opakowania do 5 kg (powyżej nie wiem) etykiety z nazwą słodu, słodownią, parametrami (EBC) oraz datą przydatności.

Żyto?

Nie wiem czy jest widoczne na zdjęciu.

edit: słabo widać...

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa, skąd byś wiedział że mleko da się źle w lodówce położyć jakbyś się nie ożenił? 

 

Dobra,dobra    :P

 

Każdy sklep inaczej podpisuje ze worki, ale jeszcze mi się nie zdarzyło by nie było informacji na worku co jest w środku.

 

 

 

Daty ważności nikt nie podaje.

Ale Piwo nakleja na opakowania do 5 kg (powyżej nie wiem) etykiety z nazwą słodu, słodownią, parametrami (EBC) oraz datą przydatności.

 

Dzwoniłem,podobno jestem pierwszy,któremu wysłali bez opisu na workach.Niby przeoczenie.Nic się nie stało.Gorzej,gdybym zamówił "solo" ,po kilogramie.Wtedy "leżę"    :)

Edytowane przez hammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Piwo nakleja na opakowania do 5 kg (powyżej nie wiem) etykiety z nazwą słodu, słodownią, parametrami (EBC) oraz datą przydatności.

 

Och rzeczywiście, pospieszyłem się z tym osądem. Rzeczywiście Alepiwo nakleja takie. Umknęło mi. Może od razu napiszę, że swój osąd oparłem jeszcze na sklepach piwopiweczko, homebeer, piwowin, cp.

 

 

 

btw. Bastion Ruda Śląska to mi się całkiem z czymś innym niż piwko kojarzy

 

z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.