Skocz do zawartości

lekko chmielony brewkit - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie Witam wszystkich forumowiczów

 

Mam już za sobą jedną warkę z brewkitu (Coopers wheat beer), które bardzo mi smakowało. Później warzyłem piwko z zacieraniem, lecz poszło wszystko w kanał. 

Było to z 1.5 roku temu, a teraz znowu naszła mnie ochota na domowe piwko. Skłaniam się ku gotowcowi, tylko nie wiem jaki wybrać. Interesuje mnie jasne, tradycyjne piwo z niską goryczką. Najchętniej kupiłbym Coopers LAGER, ale nie uzyskam odpowiednio niskiej temperamenty fermentacji, więc zostają mi bittery i ale.  Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie Witam wszystkich forumowiczów

 

Mam już za sobą jedną warkę z brewkitu (Coopers wheat beer), które bardzo mi smakowało. Później warzyłem piwko z zacieraniem, lecz poszło wszystko w kanał. 

Było to z 1.5 roku temu, a teraz znowu naszła mnie ochota na domowe piwko. Skłaniam się ku gotowcowi, tylko nie wiem jaki wybrać. Interesuje mnie jasne, tradycyjne piwo z niską goryczką. Najchętniej kupiłbym Coopers LAGER, ale nie uzyskam odpowiednio niskiej temperamenty fermentacji, więc zostają mi bittery i ale.  Co byście polecili?

co się stało, że wszystko poszło przy zacieraniu w kanał? myślę, że nie ma się co zniechęcać, piwa własnoręcznie zacierane są o klase lepsze niż brewkity, o czym pewnie doskonale wiesz. może jednak warto na odświeżenie wiadomości i nabranie chęci zrobić jeszcze jeden kit.

Edytowane przez kondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zacieraniu wszystko było ok. Piwko zabutelkowałem, leżało 2-3 miesiące, a przy próbie degustacji nie dało się przełknąć, tylko kwas było czuć w każdej butelce. Prawdopodobnie nie utrzymałem odpowiedniej sterylności podczas przelewania schłodzonej brzeczki do fermentora. 

 

Ze względu na brak czasu, chce zrobić w brewkita, może po tym najdzie mnie ochota na piwko z zacieraniem ;)

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w takim razie opcja 50/50  - zrób z ekstraktów słodowych.

a co to jak dla mnie już zależy trochę od warunków jakie będziesz miał do fermentacji

bo za chwilę zrobi się ciepło i jak nie masz odpowiednio chłodnego pomieszczenia to może pomyśl o belgach? bpa albo saison?

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze chcecie mi brewkity wybić z głowy :P

może w takim razie opcja 50/50  - zrób z ekstraktów słodowych.

Jak mam z ekstraktów słodowych robić, to wole już z zestawu surowców na bazie słodów.

 

Co sądzicie o tym zestawie?  http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/731-belgian-pale-ale-zestaw-surowcow-na-piwo-domowe.html#/zestaw-20l/srutowanie-tak

 I ew. jaki drożdże wybrać? z jeszcze długim terminem ważności, nadadzą się?

 

EDIT: Mam nowe nie otwarte drożdże Safale S-04 z jeszcze długim terminem ważności, nadadzą się?

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku gotowcowi, tylko nie wiem jaki wybrać. Interesuje mnie jasne, tradycyjne piwo z niską goryczką. Najchętniej kupiłbym Coopers LAGER, ale nie uzyskam odpowiednio niskiej temperamenty fermentacji, więc zostają mi bittery i ale.  Co byście polecili?

Zestawów Coopersowych masz do wyboru sporo. Z tych co robiłem - to Lager (z cukrem) - taki sobie, ale to było moje pierwsze w ogóle piwo. Dark Ale i English Bitter (oba z jasnym ekstraktem Coopersa płynnym) - wyszły dobre, ale to oczywiście kwestia gustu. Przy czym Dark Ale wcześniej po rozlaniu jest dobre, English Bitter nabrał smaku dopiero po 3 miesiącach. No i oba fermentowane tak ok 2°C niżej niż podaje instrukcja. 

No i Dark Ale jasne w ogóle nie jest :-).

Edytowane przez mrmrooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod zestawem masz zalecane i każde z nich lepiej czy gorzej się nadają. 

Nie chcę Ci doradzać konkretnie które bo żadnych nie używałem - do swoich belgów użyłem płynnych FM26

Gdybym miał robić na suchych to chyba bym próbował tych MJ Belgian Ale M27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu zestawów surowców, ostatecznie zdecydowałem się na a'la Kölsch (http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/716-kolsch-zestaw-surowcow-na-piwo-domowe.html). W piwnicy mam ok. 17-18 stopni, wiec idealnie. Jako, że cała rodzinka preferuje nisko chmielone piwa, jak Żywe Amber. Generalnie IBU w okolicy 20-25. W zestawie znajdują się 2 rodzaje chmieli: Chmiel Magnum 10g oraz Chmiel H.Hersbrucker 25g. O Ile powinienem zmniejszyć dawkę, aby uzyskać zadowalający efekt? Ewentualnie, jakich innych chmieli użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te będziesz miał w zestawie to może szkoda płacić za inne.

Według TB magnum  ma 11,5 a HH 4,3 % alfakwasów

Żeby policzyć ibu to jeszcze trzeba wiedzieć jak będziesz miał w instrukcji chmielenie

Ale 10 g magnum na 60m i 25 Hallertauer na 10 m da Ci w okolicy 28 IBU jeśli uzyskasz 20 litrów po gotowaniu

 

Tu masz kalkulator i możesz sobie trochę pokombinować

http://www.homebrewing.com/calculators/?page=tools&section=bitterness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zacieraniu wszystko było ok. Piwko zabutelkowałem, leżało 2-3 miesiące, a przy próbie degustacji nie dało się przełknąć, tylko kwas było czuć w każdej butelce. Prawdopodobnie nie utrzymałem odpowiedniej sterylności podczas przelewania schłodzonej brzeczki do fermentora.

To co poszło źle, poszło nie dlatego że zacierałeś. Po prostu przy pierwszej warce sprzęt był czysty, a kiedy lałes drugie piwo to nie wymyłeś go i nie odkaziłeś prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem sprzątać po warzeniu piwka :) Uzyskałem ok. 19,5l brzeczki z 11-12 blg. Wszystko przebiegało bez problemów, z wyjątkiem awarii rurki z gruszką, do zasysania i przelewania schłodzonej brzeczki do fermentora, więc trzeba było zaciągać ustami :D

 

 

post-16567-0-00717200-1463862447_thumb.jpg   Początkowa faza warzenia

post-16567-0-56735000-1463862445_thumb.jpg  Chłodzenie brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.