Skocz do zawartości

Kwaśne piwo na tabletkach


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić Berliner Weisse lub jakieś inne kwaśne piwo ale na lambica oraz trwającą rok fermentacje nie mam czasu i warunków.
Myślałem żeby wraz z dodaniem drożdży wrzucić parę tabletek zawierających bakterie kwasu mlekowego(link na dole). Czy ktoś ma takie doświadczenia lub może zaproponować inne rozwiązanie?

https://inventfarm.pl/sklep,produkt,lacto-farm-10-kaps?gclid=Cj0KEQjw94-6BRDkk568hcyg3-YBEiQAnmuwkpB2M1H9Fp6bPxAhGjpZhvBsXAlGf897HheEAI1KZg8aAtyM8P8HAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię obecnie Gose na probiotyku w taki sposób: http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-71?do=findComment&comment=399172 niedługo pójdzie na klarowanie do lodówki i rozlew to więcej się wypowiem. Przed gotowaniem był mocno zakwaszony przez probiotyk.

 

Robiłem też coś takiego: http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-60?do=findComment&comment=365207 i Zdecydowanie w Wersji A lepszy smak i aromat ;) Więc na spokojnie możesz coś podobnego zaplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że lepiej unikać bifidobakterii ze względu na wytwarzany przez nie kw. octowy, chociaż narzekania na blendy z nimi, które słyszałem od piwowarów dotyczyły raczej tego, że coś innego się spierdzieliło.

Osobiście wolę używać jednoskładnikowych probiotyków, bo łatwiej mi dobrać właściwą temp. kwaszenia (sanprobi - plantarum, biotyk - casei, chociaż warto sprawdzić ten drugi przed zakupem bo wiem, że są też wieloskładnikowe), zawsze z bakterii robię starter, brzeczki (starterowej też) nie chmielę wcale lub symbolicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe, choc o kwaśności z dodatku kwasu mówi się że jest "jednowymiarowa". Ja dodałem do Gose 0,7 ml/butelka i kwaśność jest OK, choć oczekiwałem większej. Przy 1/ml na 0,5L pojawiają się już podobno syntetyczne posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe, choc o kwaśności z dodatku kwasu mówi się że jest "jednowymiarowa". Ja dodałem do Gose 0,7 ml/butelka i kwaśność jest OK, choć oczekiwałem większej. Przy 1/ml na 0,5L pojawiają się już podobno syntetyczne posmaki.

Dałem 3,4ml/0,5l. Nie ma żadnych syntetycznych posmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dałem 2 ml do butelki z Saisonem kwas mlekowy, kwaśność spora, syntetycznego posmaku i aromatu brak, lecz ta kwaśność i tak wydawała mi się sztuczna. Wydaje mi się że naturalna produkowana przez bakterie ma wpływ na aromat i ogólny proces fermentacji piwa i jego starzenia. Te saisony, do których dodałem kwas mlekowy nie były też do końca dla mnie tak smaczne jak te bez... Nie do wszystkich piw to pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no. Sztuczna to może nie, ale właśnie taka jednowymiarowa. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie wersja z owocami. Jak się sporo w piwie dzieje, a kwaśność ma być tylko uzupełniająca, to wydaje mi się, że może się to nawet sprawdzić. W takim Berlinerze, gdzie chodzi w zasadzie tylko o tę kwaśność efekt taki sobie.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.