Skocz do zawartości

Mętne piwo, dużo osadu w butelce


Honou

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Skoro fermentacja cicha jest zbędna to dlaczego duże browary ją stosują?

1, fermentacja cicha występuje bez względu na to czy chcemy czy nie : :smilies: więc nie może być zbędna

(to etap fermentacji, a nie fakt przelania piwa znad drożdży)

2. w browarach obowiązują inne reżimy i raczej spuszcza się gęstwę niż zlewa znad niej (choćby po to żeby mieć i wykorzystać gęstwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro fermentacja cicha jest zbędna to dlaczego duże browary ją stosują?

1, fermentacja cicha występuje bez względu na to czy chcemy czy nie : :smilies: więc nie może być zbędna

(to etap fermentacji, a nie fakt przelania piwa znad drożdży)

2. w browarach obowiązują inne reżimy i raczej spuszcza się gęstwę niż zlewa znad niej (choćby po to żeby mieć i wykorzystać gęstwę)

 

ad1

jak można rozpoznać że zakończyła się fermentacja burzliwa i rozpoczęła cicha?

 

ad2

Spuszcza się gęstwę jak jest stożek, ale sa browary co zlewają do leżaka. I moim zdaniem można to nazwać cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak można rozpoznać że zakończyła się fermentacja burzliwa i rozpoczęła cicha?

no nie jest to łatwe :( zwłąszcze, że jest to raczej sztuczny podział całej fermentacji na burzliwą i cichą.

Generalnie można przyjąć, że fermentacja burzliwa kończy się w czasie gdy opada piana.

 

 

Spuszcza się gęstwę jak jest stożek, ale sa browary co zlewają do leżaka. I moim zdaniem można to nazwać cichą.

Dla Twoich potrzeb to sobie możesz nazywać co chcesz jak chcesz bo puki co żyjemy w wolnym kraju,

ale co innego gdy zadajesz pytanie i oczekujesz odpowiedzi to:

1. fajnie żeby Cie rozumiano

2. inni szukający odpowiedzi na podobny temat też to będą czytać i szkoda żeby musieli rozwiązywać rebusy i używać szklanej kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem burzę, obiecuję, że nie wznowię gadki na temat fermentacji cichej, tak mi dopomóż... :P 
Dr2 ma rację. Nie ma co pisać jak jest według nas, tylko jak jest naprawdę :) wiem, że wielu z Was ma większe doświadczenie ode mnie i przydają się takie tematy, by rozwiać pewne wątpliwości i dobrze, że ci bardziej doświadczeni mają wciąż cierpliwość, by nam odpowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dr2 ma rację.

Spokojnie, mam czy nie mam to inna sprawa, a i tak jeszcze pierdylion razy nie jeden będzie mylił pojęcia i idąc w zaparte swoje rację popierał będzie najlepszym/niepodważalnym argumentem "przeczytałem w internecie" :facepalm:

I dlatego, żeby ktoś nie czytał "w internecie" bzdur należy dbać o to by opisywać wszystko raczej ściśle i zgodnie z przyjętymi konwencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszcza się gęstwę jak jest stożek, ale sa browary co zlewają do leżaka. I moim zdaniem można to nazwać cichą.

Bo muszą jakoś leżakować piwo, żeby się ułożyło. W domu butelkujesz i możesz sobie zostawić w butelkach na pół roku albo dłużej. Jak to widzisz w browarze? Gdzie te butelki by stały? Poza tym browar chce jak najszybciej zwolnić tank fermentacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.