Skocz do zawartości

Mozliwy Milk stout z zestawu BA dry stout?


Cecop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam za soba 2 warki i jako nastepna bardzo chcialbym uwazyc "milk stouta" z dodatkiem wanilii. Mam do dyspozycji zestaw z browamatora Dry Stout z zacieraniem, ktory kiedys zamowilem lecz nie zuzylem a narazie mi sie spieszno do warzenia kolejnego dry stouta (poprzedni byl z ekstraktow). Moje pytanie brzmi: Czy jest sens podejmowania proby warzenia stouta gdy poprostu dodam laktoze (i wanilie na zimno), czy z gory odpuscic i zebrac surowce na poprawnego milk stouta? Probowal ktos z was kiedys cos podobnego? Pomysl warzenia wytrawnego stouta z dodatkiem laktozy jest sprzeczny sama idea, ale ciekaw jestem czy to ma jakikolwiek sens :D

 

Edit: Zestaw z BA zawiera:

  • słód Weyermann® pale ale - śrutowany,
  • słód Weyermann® Carafa® Typ II - śrutowany,
  • palony jęczmień - śrutowany,
  • płatki jęczmienne błyskawiczne,
  • chmiel East Kent Golding (UK),
  • drożdże Safale S-04,
Edytowane przez Cecop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze mnie zastanawiało, czy nie wymaga to innej temperatury zacierania?

 

Są różne szkoły. Niektórzy zacierają w 62-63 stopniach, ale przy 11 blg (dry stout) to jak dla mnie byłoby trochę za mało ciała, niektórzy:

 

 

 

Dry Stout (Stout Irlandski) zaciera się na wytrawnie, bo jest to piwo sesyjne i łatwe do picia. Zaciera je się na wytrawnie w 66°C przez 60 min. Jęczmień palony wrzucasz na początku zacierania a wodę robi się "twardą" (np. dodaj gipsu piwowarskiego). Inne Stouty, np. Oatmeal Stout zaciera sie na słodko 68-69°C przez 60 min.
 .

 

Ja preferuję standardowo na lenia 65-67 stopni, z takiego ekstraktu i tak cukrów za wiele nie zostanie. Przy wyższym ekstrakcie będzie bardziej treściwe (milk stout), do tego laktoza i będzie git. No ale jak kto woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.