Skocz do zawartości

Wysokie BLG, Piwo z ekstraktów


julian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na imię Julian, bawię się w robienie piwo od początku roku, piwa warzę z ekstraktów. Nie znalazłem podobnego problemu, więc nakładam nowy temat.

 

Chciałem zrobić ostatnie piwo przed latem, IIPĘ. Wziąłem 3 puchy ekstraktu (1,7 kg): superjasny i bursztynowy z Gozdawy i pszeniczny WES-a. Odliczając resztki chmielu (a dałem go dużo) zostało mi 21 L brzeczki z 26 BLG. Cukier mierzyłem przy temp 21-22 C. W wodzie pokazuje mi ładnie 0 BLG, więc powinien być dobry.

 

Czy to możliwe, że można uzyskać takie BLG z 3 puch? Kiedyś miałem już podobną sytuacje, dałem 2 puchy i polepszacz Gozdawy i pokazało mi chyba 22 BLG.

 

Dałem 1 saszetkę US-5, dzień trzymałem w mieszkaniu, a poźniej zniosłem do piwnicy (19-20 C) i dzisiaj po tygodniu ma 8 BLG.

 

Spotkał się ktoś z podobną sytuacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się bardzo nie zgadza z tymi pomiarami

5,1 kg ekstraktu zawierało by u ciebie około 5,5 kg cukru. (chociaż chyba się nie doliczyłem i nawet 6 kg)

 

Jeśli potrafisz podzielić pięć bochenków chleba i dwie ryby na posiłek dla 5000 ludzi i 26 koszy odłamków to zmierzyłeś prawidłowo

 

W przeciwnym wypadku skala błędu to jakieś 10 blg czyli albo bardzo kiepsko mierzysz albo bardzo kiepsko mieszasz przed pomiarem

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielę w garnku 14 L, chłodzę w zlewie i sitkiem usuwam chmiel. Potem do dolewam trochę wody, potem brzeczke, potem resztę wody (woda po 1,5 L bo taka się mieści do lodówki), mieszam i pobieram brzeczkę do probówki. Czekam do następnego dnia, żeby chmiel opadł i temp się zmniejszyła do ok 20 C i mierzę.

 

No ale widocznie może źle wymieszałem, bo przecież powinno wyjść ok 18 BLG, no i przez tydzień miałbym 9% alkoholu.

post-15920-0-38454000-1467021452_thumb.jpg

Edytowane przez julian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.