Skocz do zawartości

VI BRACKI KONKURS PIW DOMOWYCH 2-3 września 2016


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawości, bo nigdzie nie znalazłem regulaminu, czy to ma być w 100% zgodny ze stylem Porter Bałtycki, czy wysyłacie też jakieś "wariacje na temat stylu" ?

Chodzi mi na przykład o dodatki - beczka, przyprawy, słody dymione ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, bo nigdzie nie znalazłem regulaminu, czy to ma być w 100% zgodny ze stylem Porter Bałtycki, czy wysyłacie też jakieś "wariacje na temat stylu" ?

Chodzi mi na przykład o dodatki - beczka, przyprawy, słody dymione ....

 

To zawsze był konkurs z Porterem Bałtyckim - czystym nie wariacje. http://www.wiki.piwo.org/Baltic_Porter

 

Wystarczy użyć google: http://www.pspd.org.pl/uploads/konkursy/2015/formularz-brackiego-kpd-2015.pdf

http://pspd.org.pl/pagesnews/iii-bracki-konkurs-piw-domowych-porter-baltycki-piwowarski-skarb-polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

Czy konkurs będzie klasyfikowany do pucharu pspd?

Nie jestem co prawda z komisji, ale z tego co wiem, to ten konkurs NIE będzie zaliczany do Pucharu, ponieważ organizator zbyt późno podał termin.

 

Na tę chwilę trwa wewnętrzna dyskusja na temat "1. Kategorie konkursowe powinny być ogłoszone z wyprzedzeniem umożliwiającym przygotowanie piwa w danym stylu." versus 6 edycja konkursu, o którym wiadomo, że odbywa się cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako członek KT nie wiem o jakiej dyskusji mowa. My swoje stanowisko dawno przedstawiliśmy. Konkurs nie spełnia zasad, wiec nie może być zaliczony do Pucharu w tym sezonie. Mam nadzieję, że organizatorzy nie zaśpią i zgłoszą konkurs do kolejnego sezonu. Jest mi przykro, ale skoro ustaliliśmy zasady, to musimy się ich trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trochę średnio Wrocław, Cieszyn Warszawa itp. też jest jakby nie patrzyć cyklicznie.

 

Jest kolosalna różnica pomiędzy konkursami które wymieniłeś, a Brackim konkursem. Otóż kategoria w konkursie Brackim rok rocznie jest znana, nie zmienia się.

 

Moim zdaniem nie zaliczanie tego konkursu do Pucharu jest bardzo złą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak trochę średnio Wrocław, Cieszyn Warszawa itp. też jest jakby nie patrzyć cyklicznie.

 

Jest kolosalna różnica pomiędzy konkursami które wymieniłeś, a Brackim konkursem. Otóż kategoria w konkursie Brackim rok rocznie jest znana, nie zmienia się.

 

Moim zdaniem nie zaliczanie tego konkursu do Pucharu jest bardzo złą decyzją.

 

 

No dobra ale Wrocław ma co roku jedną stałą kategorię też - Pils, tak samo np. Poznań - Weizen ;) Więc jest cykliczny moim zdaniem jest, bo każdy wie, że będzie ta kategoria, a kiedy i gdzie zostanie ogłoszone to już przecież nie ważne. 

 

Ja tu widzę podwójne standardy niestety - swoje konkursy PSPD - Warszawa czy Cieszyn bez żadnego ale puszcza, a cudze np. Wrocław bez mrugnięcia okiem są odwalane za pierdoły. Więc albo stosujemy jedne zasady dla wszystkich albo darujmy sobie tą otoczkę, regulaminy i filozofię, bo i tak ostatecznie każdy konkurs PSPD bez różnicy na zasady będzie "warunkowo" dopuszczany. Przyda się moim zdaniem przykładowa kara dla konkursu - niezadowoleni uczestnicy wymogą podwyższenie standardów i w przyszłym roku organizator miejmy nadzieje nie popełni ponownie takiego błędu. Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No tak trochę średnio Wrocław, Cieszyn Warszawa itp. też jest jakby nie patrzyć cyklicznie.

 

Jest kolosalna różnica pomiędzy konkursami które wymieniłeś, a Brackim konkursem. Otóż kategoria w konkursie Brackim rok rocznie jest znana, nie zmienia się.

 

Moim zdaniem nie zaliczanie tego konkursu do Pucharu jest bardzo złą decyzją.

 

 

No dobra ale Wrocław ma co roku jedną stałą kategorię też - Pils, tak samo np. Poznań - Weizen ;) Więc jest cykliczny moim zdaniem jest, bo każdy wie, że będzie ta kategoria, a kiedy i gdzie zostanie ogłoszone to już przecież nie ważne.

 

I nie widzisz różnicy pomiędzy konkursem Brackim, który jest od 6 edycji w tym samym terminie z tą samą jedną kategorią, a Wrocławiem i Poznaniem, które wymieniłeś i które oprócz Pilsa i Weizena, mają kilka innych kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No tak trochę średnio Wrocław, Cieszyn Warszawa itp. też jest jakby nie patrzyć cyklicznie.

 

Jest kolosalna różnica pomiędzy konkursami które wymieniłeś, a Brackim konkursem. Otóż kategoria w konkursie Brackim rok rocznie jest znana, nie zmienia się.

 

Moim zdaniem nie zaliczanie tego konkursu do Pucharu jest bardzo złą decyzją.

 

 

No dobra ale Wrocław ma co roku jedną stałą kategorię też - Pils, tak samo np. Poznań - Weizen ;) Więc jest cykliczny moim zdaniem jest, bo każdy wie, że będzie ta kategoria, a kiedy i gdzie zostanie ogłoszone to już przecież nie ważne.

 

I nie widzisz różnicy pomiędzy konkursem Brackim, który jest od 6 edycji w tym samym terminie z tą samą jedną kategorią, a Wrocławiem i Poznaniem, które wymieniłeś i które oprócz Pilsa i Weizena, mają kilka innych kategorii?

 

 

Widzę oczywiście różnicę, ale co go tak na prawdę czyni wyjątkowym, że "musi" być w pucharze pomimo złamania zasad? Skoro organizatorzy wiedzieli, że jest co roku w tym samym terminie to tym bardziej mogli zgłosić go do Pucharu unikając tym samym tej dyskusji. I logicznie to jeżeli we Wrocku i Poznaniu kategorie są stałe to pomimo nie zawiadomienia akcesu do Pucharu to Pils i Weizen powinny być dopuszczane bo przecież są co roku cyklicznie i każdy o tym wie. 

 

Niestety Janku ale dalej to do mnie nie przemawia - choć nie jestem ogólnie za karaniem ale w końcu ktoś chyba musi być ukarany dla przykładu. Dla mnie to jest strzelanie sobie w stopę, robimy zasady, żeby potem je naciągać. Już wystarczająco moim zdaniem do tej pory wszystko było naciągane, sporo konkursów przechodziło warunkowo do Pucharu. Z jednej strony ludzie chcą zaostrzenia zasad, a z drugiej popuszcza się niektórym - a to rodzi kolejne niezadowolenie. Zresztą już komisja rozstrzygnęła teraz to czcze gadanie ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja tu widzę podwójne standardy niestety - swoje konkursy PSPD - Warszawa czy Cieszyn bez żadnego ale puszcza, a cudze np. Wrocław bez mrugnięcia okiem są odwalane za pierdoły.  

 

Gdyby było tak jak piszesz, to nie byłoby:

 

Jako członek KT nie wiem o jakiej dyskusji mowa. My swoje stanowisko dawno przedstawiliśmy. Konkurs nie spełnia zasad, wiec nie może być zaliczony do Pucharu w tym sezonie. Mam nadzieję, że organizatorzy nie zaśpią i zgłoszą konkurs do kolejnego sezonu. Jest mi przykro, ale skoro ustaliliśmy zasady, to musimy się ich trzymać.

 

Stąd na te chwilę Bracki może nie być zaliczany do Pucharu, chociaż

Na tę chwilę wciąż trwa wewnętrzna dyskusja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Ja tu widzę podwójne standardy niestety - swoje konkursy PSPD - Warszawa czy Cieszyn bez żadnego ale puszcza, a cudze np. Wrocław bez mrugnięcia okiem są odwalane za pierdoły.  

 

Gdyby było tak jak piszesz, to nie byłoby:

 

Jako członek KT nie wiem o jakiej dyskusji mowa. My swoje stanowisko dawno przedstawiliśmy. Konkurs nie spełnia zasad, wiec nie może być zaliczony do Pucharu w tym sezonie. Mam nadzieję, że organizatorzy nie zaśpią i zgłoszą konkurs do kolejnego sezonu. Jest mi przykro, ale skoro ustaliliśmy zasady, to musimy się ich trzymać.

 

Stąd na te chwilę Bracki może nie być zaliczany do Pucharu, chociaż

Na tę chwilę wciąż trwa wewnętrzna dyskusja na ten temat.

 

 

Przeczytaj ze zrozumieniem do jakiej sytuacji się odnoszę. Nie piszę, że tak teraz jest robione, ale było robione w przeszłości i miało zostać wyregulowane. Co zostało zrobione zasadami i właśnie dlatego konkurs nie jest puszczony do Pucharu.

 

I druga sprawa kolejna sprzeczność. Piszesz o dyskusji, a członek KT nie wie o co chodzi :) To z kim wy te dyskusje prowadzicie? I co oznacza "na tą chwilę"?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.