Skocz do zawartości

Studia piwowarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie studia mają sens?

http://www.gazetawroclawska.pl/edukacja/a/na-uniwersytecie-przyrodniczym-ruszaja-pierwsze-w-polsce-studia-piwowarskie,10377436/

http://www.up.wroc.pl/studia/44732/technologia_piwowarstwa.html

 

Czy można się tam czegoś przydatnego nauczyć, patrząc pod kątem:

- piwowarstwa domowego;

- piwowarstwa rzemieślniczego;

- piwowarstwa przemysłowego?

Studia trwają dwa semestry, kosztują 5800zł, więc jest to trochę czasu i pieniędzy. Czy można te środki spożytkować lepiej i efektywniej warząc w domu kolejne piwko, przeglądając internet czy czytając książki w tym temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dużo tutaj będzie zależeć od kadry, jeżeli zajęcia będą prowadzić ludzie, którzy nie zapuszczali się daleko poza mury uczelni to może być słabo. Przydałby się też Syllabus, a takiego nie ma chyba. Ten kierunek jest po raz pierwszy uruchamiany więc program będzie pewnie tworzony na bieżąco i będzie się opierał na doświadczeniach osób prowadzących zajęcia, a to prowadzi nas do pierwszego zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Z tego co widzę podyplomowe studia piwowarskie są również w Opolu. Czy ktoś może słyszał od kogoś, albo sam studiował piwowarstwo podyplomowo i mógł by wyrazić opinię? Czy po takich studiach plus doświadczenie jako piwowar zawodowy mogą mi dać możliwość pracy jako technolog? Słyszałem bardzo pozytywne opinie o podyplomówce w Krakowie, nieco słabsze o Wrocławiu natomiast nic kompletnie o Opolu a tam jest najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.