Skocz do zawartości

Chłodzenie w tap-rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem właśnie w trakcie budowania cargo-bike'a, w którym mają być docelowo zamontowane kegi i butla z gazem. Oczywiście w celu spożywania napojów. Ale mam problem z chłodzeniem tego. Potrzebuję żeby moja ciecz była zimna chociaż pare godzin od wyjazdu z bazy. I żeby było możliwe lanie jej w pewnych odstępach czasu. 
Myślałem nad wersją bez elektryczności. Wtedy pewnie jakieś izolacje kegów + wkłady chłodzące. Ale to jest trochę prowizorka. + nie wiem co wtedy z chłodzeniem kolumny. Rower może być narażony na dość wysokie temperatury.
Myślałem również nad wersją z prąde. A konkretnie z akumulatorami żelowymi, bo raczej o gniazko może być ciężko. Ale co wtedy? Jakaś schładzarka do piwa? Co wtedy z kolumną? Albo ustawiać w tym pudle na rowerze lodówke i w tej lodówce kegi? Czy w ogóle próbować samemu tworzyć coś co systemowo przypominało by lodówkę? Ale wtedy również co z kolumną? 

Niestety nie mam o tym zielonego pojęcia i bardzo liczę na Waszą pomoc. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

 

 Icicle_Tricycles_Cold_Brew_Coffee_Bike_B

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odbiegając od tematu...jak wygląda sprawa sprzedaży piwa w ten sposób i uzyskanie na to koncesji?

Obawiam się, że jeśli chciałbyś piwo sprzedawać to musiałbyś się uwiązać do jednej lokalizacji :(

De facto ja też muszę. To niestety nie jest tak, że gdzie pojadę tam mogę. Odbiór roweru przez sanepid będę miał na konkretną miejscówkę. Jeśli pojadę w inną to muszę spełniać te same chore warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13735450_1227485507315487_1305363684_n.j

 

przy okazji foto

 

zrobione w poniedziałek około 21

lód ( 20l ) zasypany w sobotę około 12

do godziny 22-23 lodówka stała półotwarta z butelkami piwa w lodzie.

temperatura otoczenia powiedzmy że średnio około 20°C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.