Skocz do zawartości

Zalanie nowej brzeczki do balonu od razu po zlaniu na cichą


rot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam takie małe pytanko. Czy po zlaniu na cichą mogę do balonu gdzie była burzliwa i zostanie osad drożdże itd od razu dodać nową brzeczkę? Drożdże to US-05 a receptura ta sama co poprzedniego piwa. Czy lepiej umyć balon zdezynfekować wlać nową brzeczkę i dodać nowe drożdże? Nie chodzi mi tu o oszczędność tylko bardziej o wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże ryzyko złapania infekcji jest. Ja tak nigdy nie robiłem choć często warka jedna po drugiej. Zawsze dezynfekcja bo gdzieś w górnych partiach fermentatora zło czyha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ryzyko infekcji wg mnie jest niższe, drożdży jest dużo, szybko opanują środowisko i szybko zjedzą co mają zjeść.

Na wewnętrznych ściankach fermentora też nic nie siedzi bo zepsuło by piwo poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, jak wlewa do fermentora świeżo schłodzoną brzeczkę minutę po zlaniu piwa na "cichą". Rot - możesz użyć gęstwy z poprzedniego piwa, byle sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już widzę, jak wlewa do fermentora świeżo schłodzoną brzeczkę minutę po zlaniu piwa na "cichą"
a co tu takiego dziwnego?

Można i w 30 sek po zlaniu wlać schłodzoną brzeczkę.

Problemem podstawowym jest w takiej sytuacji ilość pozostałych drożdży bo jak wiadomo do brzeczki należy zadać odpowiednią ilość drożdży, a w pozostałym po zlaniu osadzie drożdżowym jest ich pewnikiem za dużo.

 

Przy okazji:

jeśli ktoś twierdzi, że podnosi to ryzyko infekcji, to jak wytłumaczy wpływ tego ryzyka na zlewane piwo i na ew. zlewaną gęstwę?

Ja zakładam, że jak zachowałem sterylność przy pierwszym zadawaniu drożdży to po fermentacji w baniaku też jest nadal w miarę sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. moich obserwacji po burzliwej, gdzie poziom brzeczki wzrasta zostaje taki brązowy osad na ściankach fermentatora i tego należy się obawiać, żeby się coś nie zagnieżdziło.    Ale jak to mówią mądrzejsi ode mnie "kto nie ryzykuje ten nie jedzie"

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr2- o ilości drożdży już było, z tym się zgadzam.

Z piwem nie ma problemu. Martwić się trzeba o gestwę, chyba że na prawdę zminimalizujesz czas między zdaniem piwa, zebraniem naddatku gęstwy a wleniem brzeczki. Jest ciepło, w powietrzu lata dużo syfu- ryzyko infekcji rośnie. Garnka po rosole z poprzedniego dnia też byś nie umył, bo "przecież i tak dzisiaj nastawiamy nowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. moich obserwacji po burzliwej, gdzie poziom brzeczki wzrasta zostaje taki brązowy osad na ściankach fermentatora i tego należy się obawiać, żeby się coś nie zagnieżdziło. Ale jak to mówią mądrzejsi ode mnie "kto nie ryzykuje ten nie jedzie"

przeca to same drożdże.

patrząc tylko z punktu sterylnosci to lepiej tak niż zbierać gęstwę - możesz mieć brudny słoik, łyżkę czy inne rzeczy. Natomiast z punktu jakości piwa - będzie za dużo drożdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zostaje taki brązowy osad na ściankach fermentatora i tego należy się obawiać

no tak, ale to jest cały czas w trakcie fermentacji i piwo się jakoś nie zakaża ;) bo gdyby tak było to każde piwo by miało poważną infekcję. Wg. mnie Ten pierścień jest tak samo sterylny jak reszta w fermentorze.

 

 

Z piwem nie ma problemu.

dlaczego z piwem nie,a z czym innym tak? ;)

 

 

Martwić się trzeba o gestwę, chyba że na prawdę zminimalizujesz czas między zdaniem piwa, zebraniem naddatku gęstwy a wleniem brzeczki.

Martwić o sterylność się trzeba zawsze.

 

 

Garnka po rosole z poprzedniego dnia też byś nie umył

a mnie się wydawało, że dyskusja jest o przelaniu zaraz po zlaniu, a nie na drugi dzień.

(pomijam kwestie estetyczne bo to już jest sprawa bardzo indywidualna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym już kiedyś chciał użyć gęstwy to przede wszystkim użył bym tylko górnej warstwy , lekko wybełtałem w małej ilości resztek piwa i wlał bym do schłodzonej brzeczki . Po czym wymył bym fermentor na nowo zdezynfekował i wlał wcześniej zaszczepione piwo do tak przygotowanego pojemnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg. mnie Ten pierścień jest tak samo sterylny jak reszta w fermentorze.

 

Ale sam mam się pchać pod nóż. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg. mnie Ten pierścień jest tak samo sterylny jak reszta w fermentorze.

 

Ale sam mam się pchać pod nóż. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, itd itd.

 

Zanim nie otworzyłeś fermentora i tam nic z powietrzem nie weszło to ten pierścień ma podobną ilość nie chcianych drobnoustrojów co i samo piwo ( poprawka jedynie na wytrącanie wody ) . I nie może być inaczej z wielu znanych nam powodów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak pewnie z 20 razy, albo powtarzając recepturę albo mocniejsze. Zakażeń zero. Podejrzewam że dlatego, że błyskawicznie duża ilość drożdży obejmuje roztwór, 12 blg w dwa dni potrafi wytrzepać. Problem overpitchingu  teoretycznie jest, matematyki nie oszukasz, ale tam nie widzę, żeby złe piwa wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na razie jednak zrobię jak Bóg przykazał i zleję na cichą umyję wleję nową i nowe drożdże. Może kiedyś tak zrobię w ramach eksperymentu bo na razie to staram się sprawdzić powtarzalność procesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zlewaniu do butelek złap do jakiejś butelki pet (zdezynfekowanej)trochę z góry brzeczki z góry trochę z dołu tak ok litr i wlej to do fermentatora powinno być ok.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.