Skocz do zawartości

Beergun z aliexpress


tomek123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

A ja się zastanawiam czy taki beergun, może również działać grawitacyjnie?

 

"Beergun" do rozlewu grawitacyjnego :facepalm:

 

Proszę bardzo :) (szybko, tanio i skutecznie)

 

http://www.piwopiweczko.pl/Rurka-do-rozlewu-Waz,617.html

 

EDIT

nie zauważyłem, że to już masz :(

post-5696-0-61539700-1484385924_thumb.jpg

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta. W związku z tym że przechodzę całkowicie na petainery chcę mieć możliwość zabutelkowania czasami kilku flaszek dla znajomych czy rodziny prosto z kega. W związku z tym czy ktoś może napisać jak to z tym beergunem jest? Czy faktycznie łatwo się z tego butelkuje, nie pieni się? Na coś zwracać uwagę? Gdzieś kiedyś doczytałem, że wiele zależy od szczęścia jak dokładnie wykonany egzemplarz uda się zakupić. Oczywiście mowa o zakupie na Aliekspress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam zagwozdkę. Docelowo chcę kupić schładzarkę przelewową Lindra i wyszynkować z kega który będzie własnie w temp pokojowej. Lodówkę chcę wykorzystywać tylko do fermentacji. Zastanawiałem się jeszcze czy z kranu nie naleję kilku butelek, dość powoli, bez piany. Wtedy ten beergun byłby mi niepotrzebny. Schładzarka i tak będzie więc potestujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam petainerów, do wyszynku mam pojedynczy reduktor co2.

Czy wystarczy dołożyć do niego trójnik do co2 żeby podpiąc beer guna ?, czy konieczny jest podwójny reduktor i ustawienie innego ciśnienia do przedmuchu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nalewałem prosto z kranu do butelek, ale mimo tego że piwo mocno schłodziłem to się pieniło i gaz uciekał. Po otwarciu butelki piwo miało mąki gazu. Beergun niedawno mi przyszedł będę testować czy będzie lepiej

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podzielę się moimi doświadczeniami z BeerGunem. 

Piwo leję w temperaturze jakiej stoi czyli ok. od 9C do 15C. (w zależności od pory roku) Używam podwójnego reduktora do Co2. 

Na keg ustawiam 0,1bar, a na pistolet 0,6-0,8 bar. Piwko pieni się tylko delikatnie i w ostatniej fazie napełniania delikatna pianka wyskakuje z szyjki - strata na butelce to ok. jedna łyżka stołowa piwa (często także łyżeczka). Zdecydowanie dużo więcej traci się gazując piwo przez refermentację w butelce chcąc uniknąć wypicia osadu.

Nie bawiłem się nigdy w żadne chłodzenie sprzętu w zamrażarkach, lodówkach itp... piwo tak jak pisałem ma ok. 9-15C i butelkuje się bardzo dobrze zimą, latem, a nawet jesienią. 

 

W najbliższym czasie będę butelkował kolejnego kega to podzielę się filmem, zdjęciami i odpowiem na ewentualne pytania.

 

PS.

Wiosną też.

 

Pozdrawiam,

 

Edytowane przez Cyslavv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja dorzucę swoją cegiełkę. Cegiełkę IBU 1000.

Kupiłem, dzisiaj pierwszy i ostatni raz użyłem tego chińskiego gówna. Na początku zdjęcie z pytaniem retorycznym: czy istnieje smutniejszy widok dla piwowara?

IMG_20210611_225309.thumb.jpg.233b7206ee5106446e51e41199d5ca3f.jpg

To jest dziesięć litrów bittera, który byłby w butelkach, jeśli ten szajs by działał.

 

Zastosowałem się do wszystkich możliwych rad że wszystkich tematów i jutuba. Pieni się jak syn nierządnicy EBC 5. Nieważne, jakie ciśnienie, nieważne, jaka temperatura flaszki. Piwo miało 6 °C. Nagazowane na 2 vol.

 

Druga i chyba najgorsza rzecz. Ten kochany w pupcię koreczek gumowy, który uszczelnia linię piwną. Spada. Nie "spadł", tylko "spadał nagminnie". Nie muszę chyba tłumaczyć, co się dzieje, kiedy układ pod ciśnieniem traci szczelność. Spadał zawsze na dno butelki, niejednokrotnie pełnej butelki - czyli równocześnie gejzer i sprint do miski z butelką, w której jest koreczek. Pełną butelką, na dnie której jest koreczek.

 

Z 30 litrów bittera w Fermzilli zostało 20 litrów bittera w butelkach. I 10 litrów bittera głównie na podłodze w piwnicy. Skończyłem sprzątać, mogę już spokojnie palnąć sobie w łeb.

 

Nie polecam. Szkaluję na 100%. Może Blichmann działa. Shang-Tzung-Blich-Hui nie działa.

Edytowane przez Willow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.