Skocz do zawartości

grube butelki NRW - gdzie kupić?


astamoth

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na rynku pojawiło się kilka piw (chyba głównie z Olbrachta) w butelkach NRW z grubego szkła.

Czy ktoś może znalazł takie butelki w jakimś sklepie? Ja trafiłem wyłącznie na grube NRW 0.33l, cała reszta półlitrówek jest z cienkiego szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna butelka 0.5 NRW (właśnie zważyłem w NRW 3 butelki kupione w NRW po piwie uważonym w NRW ;) ) waży średnio 385g a te z linka 258g. Butelka jest umyta, bez naklejek i wysuszona (gotowa na dzisiejsze napełnianie NZIPą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podanych wprawdzie parametrów, ale wydaję mi się, że można dostać tutaj:

http://www.malinowynos.pl/produkt/1056/butelka-amber-nrw-500-ml-na-piwo

 

Zapytam o wagę, bo po wysokości (25cm) wygląda na zwykłą. Ta gruba jest o centymetr wyższa (26cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał grube 330ml to tutaj są:

http://www.fuegos.pl/butelki/1025-Butelka-na-piwo-NRW-330-ml-paczka-15-szt.html

 

Dodaje jeszcze dwa poglądowe zdjęcia :)

post-15937-0-81568000-1471089829_thumb.jpg

post-15937-0-20813400-1471090019_thumb.jpg

Edytowane przez astamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że cienkie butelki mają tendencję do wybuchania w drobny mak, co czyni je bardzo niebezpiecznymi. W grubych natomiast powinno odpaść jedynie denko.

Tak się mówi...

 

W mojej opinii ważniejsze jest jednak nie szkło a fermentacja. Jeśli zabutelkujesz niedofermentowane piwo to i najgrubsze szkło Ci nie pomoże.

Rozsądniejsze wydaje się być przeprowadzenie prawidłowej fermentacji i upewnienie się, że została ona faktycznie zakończona.

 

Moim zdaniem wybór butelki ma znaczenie drugorzędne. Jak drożdże zaczną dojadać cukry w butelce no to po prostu... strzeli no i cześć.

Edytowane przez zygberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ko_cur, mysle ze 50% wiecej masy przy tej samej formie butelki ma realny wplyw na to jakie cisnienie taka butelka wytrzyma ;)

zgadzam sie z zygberto, ze poprawna fermentacja jest tutaj najwazniejsza. Ja, z racji lokalizacji browaru, napelniam tylko normalne butelki NRW i wg. mnie te cienkie nie sa przystosowane do wielokrotnego wykorzystania. Cienkie sa narazone na uszkodzenia mechaniczne ktore mozna przegapic i taka butelka ma prawo strzelic nawet jak jest napelniona poprawnie przefermentowanym piwem. Niemieckie butelki przeznaczone sa do wielokrotnego napelniania, stad ich masywniejsza budowa. Taka butelka nie ma prawa latwo sie uszkadzac mechanicznie. Wiem ze normalna NRW wytrzymala nagazowanie do 4.5 CO2, wiecej nie sprawdzalem :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że piwo było dofermentowane i nie było przegazowane to jedna butelka mi strzeliła ...

Ja dużo swojego piwa rozdaje i nie chcę mieć jakiegoś kolegi na sumieniu. Choćby grubsza butelka miałaby nic nie dać, to jednak ja będę spokojniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.