Skocz do zawartości

Mój mini-browar domowy


jaroM6

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny sprzęt.

Możesz pokazać i coś więcej powiedzieć o chłodni?

Być może będę budował garaż i chciałbym tam wydzielić pomieszczeniem około 20 m2 na browar i przenieść się spod chmurki do pomieszczenia.

Czytam jak to wszystko umieścić, na pewno chciałbym zrobić chłodnię z komorą fermentacyjną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt.

Możesz pokazać i coś więcej powiedzieć o chłodni?

Być może będę budował garaż i chciałbym tam wydzielić pomieszczeniem około 20 m2 na browar i przenieść się spod chmurki do pomieszczenia.

Czytam jak to wszystko umieścić, na pewno chciałbym zrobić chłodnię z komorą fermentacyjną.

 

Pozdrawiam

Witam

chłodnia jest wydzielona z pomieszczenia za browarnią wybudowana z bloczków komórkowych o grubości 10cm  z zewnątrz okleina styropianowa 12cm

wewnątrz okleina z płyty warstwowej  PCV/styro  zasilanie w powietrze z  zamrażarki 240L wypełnionej butelkami z wodą (ok 20 butelek 2L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzęt - nad czymś podobnym właśnie myślę.

 

Jaką masz moc wymiennika ciepła? Nie wiem jaką wielkość wrzucić żeby proces chłodzenia przebiegał praktycznie od ręki. 

Mocy wymiennika nie określę,jest to wymiennik rurowy,w wymienniku jest około 24 mb rurki fi6mm x 1mm

robiłem ten wymiennik na oko ale się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo pracy, mnóstwo pieniędzy i chęci :) super to wygląda! Ja dopiero zaczynam przygodę z piwowarstwem, ale powoli organizuję pomieszczenie pod mini browar. Na razie młody jestem, dopiero szkołę skończyłem, może jak wyjdę na swoje, to zrobię coś podobnego. Super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj dorobiłem do instalacji    hop-stoppera jutro z rana start z warzeniem drugiej warki,będzie to APA

myślę że stopper zda egzamin z dużą ilością chmielu

post-11554-0-15510100-1473449381_thumb.jpg

post-11554-0-73530600-1473449401_thumb.jpg

Edytowane przez jaroM6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warka zrobiona,APA uwarzona i nachmielona

Hop-stopper sprawdził się w 100%,zlanie 85 litrów brzeczki poszło błyskawicznie,brak jakichkolwiek chmielin w piwie

jestem zadowolony z tego filterka i polecam wszystkim zastosowanie stoppera u siebie.

post-11554-0-97065100-1473594573_thumb.jpg

post-11554-0-58987800-1473594625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warka zrobiona,APA uwarzona i nachmielona

Hop-stopper sprawdził się w 100%,zlanie 85 litrów brzeczki poszło błyskawicznie,brak jakichkolwiek chmielin w piwie

jestem zadowolony z tego filterka i polecam wszystkim zastosowanie stoppera u siebie.

Mam pytanie czy w warzelnym masz grzałki 3x2kW? Ile zajmuje zagotowanie pełnego kega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga warka zrobiona,APA uwarzona i nachmielona

Hop-stopper sprawdził się w 100%,zlanie 85 litrów brzeczki poszło błyskawicznie,brak jakichkolwiek chmielin w piwie

jestem zadowolony z tego filterka i polecam wszystkim zastosowanie stoppera u siebie.

Mam pytanie czy w warzelnym masz grzałki 3x2kW? Ile zajmuje zagotowanie pełnego kega?

 

Mam grzałki 3 x 2 kW zagotowanie zajmuje około 25 minut,grzałki załączam już w trakcie wysładzania to przyspiesza zagotowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem, lubie ogladac takie projekty!

Jaro Agregat wody lodowej sluzy do zwiekszenia wydajnosci wymiennika ciepla?

Puszczasz przez niego wode do chlodnicy aby lepiej odebrac cieplo podczas chlodzenia brzeczki po warzeniu? Dobrze rozumiem funkcje tego urzadzenia w Twoim browarze czy spelnia on jeszcze jakas inna role ?

 

B.t.w. Gdzie jest okap? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem, lubie ogladac takie projekty!

Jaro Agregat wody lodowej sluzy do zwiekszenia wydajnosci wymiennika ciepla?

Puszczasz przez niego wode do chlodnicy aby lepiej odebrac cieplo podczas chlodzenia brzeczki po warzeniu? Dobrze rozumiem funkcje tego urzadzenia w Twoim browarze czy spelnia on jeszcze jakas inna role ?

 

B.t.w. Gdzie jest okap? 

Agregat wody lodowej jest włączany w obieg chłodzący jak temperatura brzeczki osiągnie temp.wody w sieci w lecie woda w sieci u mnie ma około 22C

okap jest w fazie projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.