Skocz do zawartości

Miód - kwasek cytrynowy


marek85

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens dodawania kwasku cytrynowego do miodu pitnego? Czy chodzi o:

1.       Zmianę smaku, chcemy uzyskać mniej słodki produkt końcowy? Tylko średnio rozumiem sens takiego zabiegu. Po co słodycz korygować dodatkową chemią.

2.       Chcemy zmniejszyć pH środowiska, aby lepiej rozwijały się drożdże. Tylko czy w tym wypadku nie lepiej użyć kwasu fosforowego, który zostanie zmetabolizowany przez drożdże i w mniejszym stopniu wpłynie na smak finalnego produktu niż kwasek cytrynowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens dodawania kwasku cytrynowego do miodu pitnego?

 

Właśnie mam taki sam dylemat. Miód nastawiłem ponad rok temu, wtedy dałem ok. 50% wymaganej ilości kwasku cytrynowego (bałem się dać więcej, bo widziałem sporo postów z pytaniem, co zrobić, bo przesadziłem). Obecnie jest dość słodki (jest to trójniak-czwórniak). Po testowym zakwaszeniu smakuje chyba lepiej, a w każdym razie znacząco inaczej.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest. Tyle tylko, że wg eksperymentów w trakcie fermentacji miodów ph nastawu spada w związku z czym dodawanie kwasku przed jej zakończeniem może ją zatrzymać. W wielu miejscach w momencie fermentacji polecane jest wręcz dodanie CaCO3 aby podnieść ph. Fajnie opisane eksperymenty z wynikami pomiarów można znaleźć w technologii miodów na forach Łódzkiego Klubu Winarzy i forum Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.