Skocz do zawartości

Zagadka! Zamiana drożdży:)


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następującą sprawę z życia wziętą i ciekaw jestem pomysłów na jej rozwiązanie:)

 

Mamy koźlaka i qadrupla warzone jednocześnie. Do obu brzeczek zadawana jest gęstwa z innego lżejszego piwa. Ok. 20 minut po pierwszym zadaniu drożdży zorientowałem się, że drożdże belgijskie poszły do: koźlaka:) Mamy więce drożdże lagerowe i brzeczkę z zasypem na quad'a oraz belgi zadane do brzeczki koźlakowej.

Co byście zrobili (poza tym, że zadali dolniaki do brzeczki do quad'a i się nie przejmowali - takie rozwiązanie wybrałem ja:))?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie za bardzo wiem jaką chcesz odpowiedź w tym temacie, bo na problem sobie sam odpowiedziałeś - z koźlaka będziesz miał trochę bardziej słodowego dubbla, natomiast z Quada - doppelbocka ot filozofia jak musisz mieć nazwy stylów piwa. Na taką ilość zrobionych piw raczej taką wiedzę posiadać powinieneś posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał konkretną odpowiedź to po co miałbym zadawać pytanie?

Powtarzam pytanie i doprecyzowuję: Co byście zrobili, żeby uzyskać efekt zamierzony na początku, czyli co byście zrobili, żeby ostatecznie uzyskać koźlaka i quadrupla?

Ja kilka pomysłów miałem i ciekaw jestem jakichś propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał konkretną odpowiedź to po co miałbym zadawać pytanie?

Powtarzam pytanie i doprecyzowuję: Co byście zrobili, żeby uzyskać efekt zamierzony na początku, czyli co byście zrobili, żeby ostatecznie uzyskać koźlaka i quadrupla?

Ja kilka pomysłów miałem i ciekaw jestem jakichś propozycji.

 

Zaczekali zebrali gęstwę z koźlaka, a przemianowali go na dubbla i potem zrobili quada. Natomiast dla gęstwy lagerowej zamówili słody i uwarzyli koźlaka nic tu innego nie wymyślisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytanie można byłoby uzyskać zamierzony początkowy efekt jednak pod warunkiem że miałbyś wystarczającą ilość drożdży by ponownie zaszczepić oba piwa.
Podgrzewasz ponownie brzeczki, chłodzisz, zlewasz znad martwych drożdży i zadajesz już uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustacji nie było, poza herbatą. Po prostu wlałem kożlaka do fermentora z drożdżami belgijskimi (wcześniej nie opuściły one fermentora po poprzedniej fermentacii) i zdałem sobie sprawę co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degustacji nie było, poza herbatą. Po prostu wlałem kożlaka do fermentora z drożdżami belgijskimi (wcześniej nie opuściły one fermentora po poprzedniej fermentacii) i zdałem sobie sprawę co się stało.

 

:fool:  :polew:  :good:

 

Nie mam pytań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.