Skocz do zawartości

strong barley old ale :-)


marekm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem uwarzyć coś takiego:

 

http://brewness.com/pl/recipe/old-barley/view

 

[dla nieklikających]

 

30L - 19.8BLG - 52IBUs 

 

Weyermann - Pale Ale Malt 8.8 kg 83.8%
cukier kandyzowany biały 0.5 kg 4.8%
Weyermann Specjal W 0.4 kg 3.8%
Biscuit Malt 0.8 kg 7.6%
 
1h 66,6C
10min 76C
 
 
Gotowanie Marynka 60 g 60 min
Gotowanie Challenger 50 g 30 min
Gotowanie Challenger 50 g 5 min
Whirlpool Challenger 50 g 20 min

 

gestwa US-05 z APA14 - 250ml

 

 

Chciałbym żeby wyszło 'damskie' mocne, słodowe, aromatyczne piwko.

 

Myślicie że ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wee heavy, prosty zasyp, proste drożdże, proste chmielenie, a wszystkie kobiety i większość mężczyzn nieznajacych tematu - bardzo zadowolonych!

Poszukaj w moich zapiskach, generalnie gdybym miał powtórzyć to raczej niczego bym nie zmieniał, może jedynie drożdże by z ciekawości sprawdzić czy byłoby lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wee heavy, prosty zasyp, proste drożdże, proste chmielenie, a wszystkie kobiety i większość mężczyzn nieznajacych tematu - bardzo zadowolonych!

Poszukaj w moich zapiskach, generalnie gdybym miał powtórzyć to raczej niczego bym nie zmieniał, może jedynie drożdże by z ciekawości sprawdzić czy byłoby lepiej. :)

 

Dzieki za info, zerknę.

A co z mężczyznami znającymi temat? :) niezadowoleni? 

pozdr

 

[Edit] poszukałem, zainteresował mnie szampan z bzu ale cholerka weeheavy nie widzę, jak to nazwałeś?

Edytowane przez marekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie na dole Dla bardziej zaawansowanych to w sumie proste piwo bez wodotryskow z dużą podbudowa slodowosci, nie oferujące spektakularnych emocji od drożdży czy chmielu. Dlatego dobre jest dla prostych ludzi :) ja czasem podpijam i jest całkiem fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma sens ale nie z taką ilością chmielu

OK< dzięki za wskazówkę ale czy za dużo czy za mało?

Pozdrawiam,

Za dużo

 

 

Tak myślałem, jak bed miał chwilkę to marynki na goryczkę dodam tyle samo ale trochę później np na 45min i zredukuje chalengera.

Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma sens ale nie z taką ilością chmielu

OK< dzięki za wskazówkę ale czy za dużo czy za mało?

Pozdrawiam,

Za dużo

 

 

 

 

Zmieniłem plan chmielenia:

 
 
Gotowanie Marynka 60 g 50 min
Gotowanie Challenger 50 g 15 min
Gotowanie Challenger 40 g 1 min
 
Czy myślisz ze teraz będzie OK? brewness policzył 51 IBU... przypominam że warka ok 30l.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez marekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie na dole Dla bardziej zaawansowanych to w sumie proste piwo bez wodotryskow z dużą podbudowa slodowosci, nie oferujące spektakularnych emocji od drożdży czy chmielu. Dlatego dobre jest dla prostych ludzi :) ja czasem podpijam i jest całkiem fajne.

nie wiem o którym piwie piszesz ale i tak się mylisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ma sens ale nie z taką ilością chmielu

OK< dzięki za wskazówkę ale czy za dużo czy za mało?

Pozdrawiam,

Za dużo

 

 

 

 

Zmieniłem plan chmielenia:

 
 
Gotowanie Marynka 60 g 50 min
Gotowanie Challenger 50 g 15 min
Gotowanie Challenger 40 g 1 min
 
Czy myślisz ze teraz będzie OK? brewness policzył 51 IBU... przypominam że warka ok 30l.

 

Pozdrawiam,

 

wyrzuciłbym chmiel na aromat - nie ma sensu go dodawać, po kilku miesiącach nie będzie go czuć, a dopiero wtedy to piwo zacznie się układać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyrzuciłbym chmiel na aromat - nie ma sensu go dodawać, po kilku miesiącach nie będzie go czuć, a dopiero wtedy to piwo zacznie się układać

 

 

 

No właśnie - jak to bez aromatu?!?! ja do tej pory tylko te nowofalowe APY IPY AIPY PIPY BIPY SRIPY etc :) Jak przychodzi uwarzyć i poleżakować coś klasycznie to chmiel z przyzwyczajenia się sypie garściami.

Czyli co ? Wrzucić Marynkę na początku zeby osiągnać jakieś 40-50IBUs i koniec? 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez marekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O wee heavy, w czym się mylę?

że to proste piwo jest i bez emocji :)

Prosty zasyp i proste chmielenie :) w sumie fermentacja w cale prosta nie jest ale jak by porównać do innych piw to bez szału. W zasadzie smak jak w każdym innym pierw wszystko zależy od gustów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Chciałbym żeby wyszło 'damskie' mocne, słodowe

 

 

Wczoraj trafiło do butelek.... w smaku trochę warka strong

chciałeś to masz :D

 

 

hahaha, no tak, liczę na to że jak poleży kilka miesięcy to coś fajniejszego się okaże :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki! Sam robię w GIMPie.

tu jest wiecej:

http://www.piwo.org/gallery/album/724-moje-browarki/

Piękne etykiety, oryginalne, bardzo pomysłowe i ciekawsze niż większość komercyjnych przykładów. Całość razem z dobraniem odpowiedniego koloru kapsli daje świetny efekt. Rozreklamuj się, chętni na zaprojektowanie etykiety z pewnością się zgłoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki! Sam robię w GIMPie.

tu jest wiecej:

http://www.piwo.org/gallery/album/724-moje-browarki/

Piękne etykiety, oryginalne, bardzo pomysłowe i ciekawsze niż większość komercyjnych przykładów. Całość razem z dobraniem odpowiedniego koloru kapsli daje świetny efekt. Rozreklamuj się, chętni na zaprojektowanie etykiety z pewnością się zgłoszą.

 

 

hehe, dziękuję za miłe słowa!

nie jestem specem od grafiki, ani artystą ;) robię swoje piwo - mam pomysł na etykietkę to realizuje.

Jakby ktoś z forum chciał żebym mu coś zaproponował to zapraszam, ale ogłaszać się raczej nie będe bo nie czuję sie w tym na tyle silny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.