Skocz do zawartości

Kadź zacierno-warzelna i destylator w jednym. Da się?


arek-lin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie używam cały czas kociołka a'la lidl i chciałbym w perspektywie czasu zwiększyć wybicie. Tzn plan mam taki, aby jednokrotnie zacierać tyle brzeczki aby rozlać do dwóch wiader fermentacyjnych czyli po około 22-25l. W głowie zrodził mi się pomysł na dwa w jednym czyli destylator i kadź zacierno-fermentacyjna. Czy ktoś z Was coś takiego ma zrobione? MA to sens, da się zrobić? Za bazę posłużyło by coś takiego: http://allegro.pl/destylator-pot-still-keg-50-bimber-sliwowica-tanio-i6501376208.html#thumb/2

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kadzi 2w1 się nie wypowiadam. A co do wybicia. Z mojego doświadczenia, wybicie rzędu 44 litrów (12,5BLG) jest ze spokojem do wyciągnięcia z LIDLa przy założeniu, że LIDL kadź zacierna, a do warzenia mamy dodatkowy garnek 50L. I moim zdaniem jest to rozwiązanie warte rozważenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybicie 2 fermentory to radzę kupic garnek 70 litrów. Sam używam i otrzymuję zwykle 2 pojemniki po 26litrów. Filtruję do 65litrów, odparowuje do około 60 i około 5litrów zostaje w garnku w chmielinach oraz z racji wysokości kranu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W głowie zrodził mi się pomysł na dwa w jednym czyli destylator i kadź zacierno-fermentacyjna. Czy ktoś z Was coś takiego ma zrobione? MA to sens, da się zrobić? Za bazę posłużyło by coś takiego: http://allegro.pl

 

Jest to możliwe ale po kilku destylacjach zacieru keg ma specyficzny zapach i tego zapachu nie idzie się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Myślę o modyfikacjach i zakupu innego sprzętu i pomyślałem połączyć dwie rzeczy w jednym. Kierując się powyższym postem widzę, że to nie ma jednak sensu.

Co do zwiększenia wybicia i powyższych postów to będę kombinował :) Tu akurat chciałem połączyć dwa w jednym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić się da i jak najbardziej ma to sens:)

np grainfather ładnie połączył te dwie funkcje, więcej info pod tym linkiem

Wydatek na GF z tą przystawką dość spory no i wybicie mniejsze niż byś chciał wiec po zakupie podstawowego gara można by próbować zamówić w którymś ze sklepów z destylatorami coś analogicznego pasującego do twojej kadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.