Skocz do zawartości

Charakterystyka granulatów chmielowych


KillingJoke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Aktualnie jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej i poszukuje artykułów o granulatach chmielowych, opisach chmieli i przede wszystkim opis granulatów P90/45 jeśli ktoś z was miałby jakiś ciekawy artykuł chętnie przytulę :) może być po angielsku.

I tak dla pewności, nie chce by ktoś pomyślał że idę na łatwiznę szukam już dobre kilka miesięcy czegoś na temat tych granulatów p90/45, ale żywcem nic nie mogę znaleźć.

Za wszelką pomoc serdeczne dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie już szukałeś? Masz z poziomu uczelni dostęp do płatnych baz? Masz już zebrane jakiekolwiek artykuły chociaż luźno związane z tematem? Znalezienie na ten temat czegoś po polsku może graniczyć z cudem ale po angielsku coś mi się pokazuje. Jaki temat pracy?

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie już szukałeś? Masz z poziomu uczelni dostęp do płatnych baz? Masz już zebrane jakiekolwiek artykuły chociaż luźno związane z tematem? Znalezienie na ten temat czegoś po polsku może graniczyć z cudem ale po angielsku coś mi się pokazuje. Jaki temat pracy?

Artykuły i książki mam, ogólnie większość do swojej pracy też, jednakże te granulaty spędzają mi sen z powiek. Temat pracy to "Analiza związków goryczy w piwach intensywnie chmielonych"

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolili Ci przepuścić piwo przez hplc? Mieliście kolumne pod te związki czy specjalnie kupiona? Wieczorem może zerknę na te arty ale po pierwsze z domu nie mam dostępu do baz więc czasami mogę podglądać tylko abstrakt jak art jest płatny, a po drugie może być ciężko znaleźć art w całości poświęcony tematyce pelletu, prędzej będą to jakieś wyrywkowe informacje, które trzeba samemu poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolili Ci przepuścić piwo przez hplc? Mieliście kolumne pod te związki czy specjalnie kupiona? Wieczorem może zerknę na te arty ale po pierwsze z domu nie mam dostępu do baz więc czasami mogę podglądać tylko abstrakt jak art jest płatny, a po drugie może być ciężko znaleźć art w całości poświęcony tematyce pelletu, prędzej będą to jakieś wyrywkowe informacje, które trzeba samemu poskładać.

ja już pracę badawczą zrobiłem teraz kwestia zgromadzenia brakującej bibliografii i można pisać :D jakbyś coś znalazł nawet szczątkowego będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brewing Science and Practice o pelletach jest jedna strona

w Brewing New technologies tak samo, ale zawsze.

 

Tu całkiem sporo o pelletach:

Clarke, B. J. (1986), HOP PRODUCTS. Journal of the Institute of Brewing, 92: 123–130. doi:10.1002/j.2050-0416.1986.tb04385.x

 

Tu o wpływie przechowywania: 

A Canbaş, H Erten, F Özşahin, The effects of storage temperature on the chemical composition of hop pellets, Process Biochemistry, Volume 36, Issue 11, May 2001, Pages 1053-1058, ISSN 1359-5113, http://dx.doi.org/10.1016/S0032-9592(01)00134-0.
(http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0032959201001340)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Brewing Science and Practice o pelletach jest jedna strona

w Brewing New technologies tak samo, ale zawsze.

 

Tu całkiem sporo o pelletach:

Clarke, B. J. (1986), HOP PRODUCTS. Journal of the Institute of Brewing, 92: 123–130. doi:10.1002/j.2050-0416.1986.tb04385.x

 

Tu o wpływie przechowywania: 

A Canbaş, H Erten, F Özşahin, The effects of storage temperature on the chemical composition of hop pellets, Process Biochemistry, Volume 36, Issue 11, May 2001, Pages 1053-1058, ISSN 1359-5113, http://dx.doi.org/10.1016/S0032-9592(01)00134-0.

(http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0032959201001340)

dziękuje Ci bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecasz pisać pracę o piwie?

Też chciałem w tym roku na inżynierkę podjąć temat około piwny, ale zostałem szybko przez dr odwiedziony ot tego pomysłu, bo niby literatury nie ma (co raczej jest bzdurą) i  w ogóle. 

Ale obiecałem sobie, że na mgr już nie popuszczę i coś o piwie być musi. Wiadomo, że o wiele przyjemniej czyta się literaturę na temat swojego hobby, a i wie się już nieco w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecasz pisać pracę o piwie?

Też chciałem w tym roku na inżynierkę podjąć temat około piwny, ale zostałem szybko przez dr odwiedziony ot tego pomysłu, bo niby literatury nie ma (co raczej jest bzdurą) i  w ogóle. 

Ale obiecałem sobie, że na mgr już nie popuszczę i coś o piwie być musi. Wiadomo, że o wiele przyjemniej czyta się literaturę na temat swojego hobby, a i wie się już nieco w tym temacie.

Ja polecam ogólnie na mojej uczelni (UR), mamy całą katedrę poświęconą fermentacji alkoholowej z kadrą specjalizującą się w różnego rodzaju trunkach, także u mnie nie było z tym problemu. Super sprawa przy okazji można porobić badania dla browarów i załapać ciekawe kontakty. Co do literatury to prawda ja czerpie czystą przyjemność z czytania artykułów czy też z ich tłumaczenia na nasz ojczysty język, same plusy zdobywać branżowe słownictwo i przy okazji można dowiedzieć się ciekawych rzeczy np. o izo-alfa kwasach, fermentacji piw mocno chmielonych itp. w przypadku mojej pracy. Magisterkę też na pewno będę pisał o naszej ulubionej branży ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, w google scholar materiałów jest nieograniczona ilość, rzecz jasna nie po naszemu, ja pisałem o czynnikach wpływających na jakość piwa warzonego w domu, badania robiłem na hplc z kolumną od produktów fermentacji i kwasów organicznych, tej od szeroko rozumianych alfa kwasów niestety uczelnia nie chciała mi zasponsorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ogólnie na mojej uczelni (UR), mamy całą katedrę poświęconą fermentacji alkoholowej z kadrą specjalizującą się w różnego rodzaju trunkach, także u mnie nie było z tym problemu.

No patrz, a ja Ci psuję USOSweba co jakiś czas (aktualizacje) xD

Potwierdzam: jest katedra fermentacji na wydziale technologii żywności UR. Jako ciekawostkę dodam, że prowadzą też podyplomowe z piwowarstwa :)

 

A w temacie. Ja na Twoim miejscu bym się uparł na temat w dziedzinie piwowarstwa. Na AGH (chyba tam) był nawet przypadek pracy dyplomowej z budowy kadzi zacierno-warzelnej na bazie kociołka elektrycznego i sterownika Arduino. Pdf jest gdzieś w sieci.

 

 

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

 

EDIT: Wspomniana praca to jednak na Politechnice Warszawskiej :D [KLIK]

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja polecam ogólnie na mojej uczelni (UR), mamy całą katedrę poświęconą fermentacji alkoholowej z kadrą specjalizującą się w różnego rodzaju trunkach, także u mnie nie było z tym problemu.

No patrz, a ja Ci psuję USOSweba co jakiś czas (aktualizacje) xD

Potwierdzam: jest katedra fermentacji na wydziale technologii żywności UR. Jako ciekawostkę dodam, że prowadzą też podyplomowe z piwowarstwa :)

 

A w temacie. Ja na Twoim miejscu bym się uparł na temat w dziedzinie piwowarstwa. Na AGH (chyba tam) był nawet przypadek pracy dyplomowej z budowy kadzi zacierno-warzelnej na bazie kociołka elektrycznego i sterownika Arduino. Pdf jest gdzieś w sieci.

 

 

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

 

już wiem do kogo będę pisał jak USOS będzie świrował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź i motywację.

My mamy katedrę Mikrobiologii i Biotechnologii. Podobno kiedyś zawsze były ok. dwie prace mgr z piwowarstwa, ale dziś zainteresowanie kadry jest niskie. Może gdybym przyszedł z konkretnym, ciekawym tematem, to przejdzie...

Edytowane przez Culter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź i motywację.

My mamy katedrę Mikrobiologii i Biotechnologii. Podobno kiedyś zawsze były ok. dwie prace mgr z piwowarstwa, ale dziś zainteresowanie kadry jest niskie. Może gdybym przyszedł z konkretnym, ciekawym tematem, to przejdzie...

zapraszam na UR na mgr. specjalizację Fermenty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.