Skocz do zawartości

Witam z krainy fiordów


MJN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niezwykle serdecznie

Mam na imię Marek, nazywają mnie również Broda lub Dziadek Broda ;)

większość czasu przebywam w królestwie fiordów Norwegii,a w PL okolice Jasnej Góry :)

Lubię łowić ryby ale że za oknem szaro buro i ponuro dzień krótki należało zmienić hobby i coś mocniejszego na rozgrzewkę i na poprawę samopoczucia stworzyć coś w typie łyski, a ze ziomki na obczyźnie hołdują grunwaldowemu napitkowi zachciało mi się coś bardziej ambitnego, zacząłem zgłębiać temat łyski i w poszukiwaniu słodów natknąłem się na HOMEBREWING ,no i wpadłem zamiast łyski warzę piwko, na razie piwem tego nie nazwę.Miałem zamiar uwarzyć w PL niestety urlop był za krótki natomiast znalazłem sklep ze słodami 30km ode mnie i się zaczęło.1 warka American Wheat wg receptury Doroty Chrapek już cichutko dochodzi.

2 warka jakiś angielski lager 40 z brewkitu który zakupiłem w zestawie z fermentorami w Europrise tj sklepie który ma w ofercie koncentraty do wina i piwa i inne akcesoria. Ten lager to bulgota  ze hej.

3 warka  FES w Doroty Chrapek ,dzisiaj zaczął bulgać

4 ???

Med venlig hilsen. Marek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witaj na forum, przebywalem pol roku w Norwegii i zwiedzilem praktycznie caly kraj-chetnie bym tam wrocil !

Warzenie piwa lub destylacja to w Norwegii dobre hobby poniewaz w Norwegii cena alkoholu jest prawdopodobnie najwyzsza na swiecie :P

Nie mowie juz o tym, ze kazdy zakup jest przez Panstwo rejestrowany wiec nie zostaje nic jak zacierac, warzyc i pedzic! :)

Edytowane przez Girus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Widzę że kolega na zachodnim wybrzeżu. Ja już prawie rok warzę w Oslo. 

FES z homebrewing to bardzo dobry przepis, moja pierwsza warka. 

Przy okazji nie wiesz czy w europrisie można kupić 5/10 litrowe balony?

Nie mam żadnego pod ręką a nie chce mi się jechać za miasto tylko żeby sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Marcin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Widzę że kolega na zachodnim wybrzeżu. Ja już prawie rok warzę w Oslo. 

FES z homebrewing to bardzo dobry przepis, moja pierwsza warka. 

Przy okazji nie wiesz czy w europrisie można kupić 5/10 litrowe balony?

Nie mam żadnego pod ręką a nie chce mi się jechać za miasto tylko żeby sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Marcin  

Hei widziaem wczoraj w europrisie baniaki plastikowe10l Mvh Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.