Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

P=I*U

I=U/R

P=U^2/R

R=R1+R2+R3

R=U^2/P

 

R=R1+R2+R3

R=(U^2/P1)+(U^2/P2)+(U^2/P3) (etc.)

U^2/P=(U^2/P1)+(U^2/P2)+(U^2/P3)  | ÷U^2

1/P=1/P1 + 1/P2 + 1/P3

Edytowane przez koval_blazej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedz :) Chce zrobić kadź zacierną z 30L garnka nierdzewki, FD a pod nim grzałka i odbiór brzeczki przez pompkę i recyrkulacja na górę. Mam mega dylemat jaką zastosować grzałkę, żeby w miarę dawała radę, nie musi hulać, to zacieranie, więc wolałbym żeby obyło się bez przypaleń. Wystarczyłaby taka, żeby swobodnie sterować temperaturami w tych okolicach 60 - 75 stopni. I właśnie zastanawiam się jak sprawdziłaby się grzałka 2x2000W połączone szeregowo. Będzie to co prawda 1kW mocy, ale czy na potrzeby zacierania nie będzie to znośnie biorąc pod uwagę izolacje garnka i że ta grzałka całą moc oddawałaby do brzeczki? 1kW chyba powinno dać radę podnieść temp w miarę rozsądnie miedzy przerwami i utrzymać ją na zadanym poziomie?  A może pojedyncza grzałka 2kW będzie lepsza i aby uniknąć przypaleń wystarczy dobre ustawienie mocy podawanej przez sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiejszego dnia złożyłem zamówienie na grzałki. Wszystkie osoby, które zamówiły proszę o sprawdzenie maila z danymi do płatności. Tym razem wysyłam go wcześniej i mam nadzieje ze obejdzie się bez komplikacji.

Osoby, które jeszcze mają ochotę na grzałki proszę o kontakt na pw... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dopisz sie moze starczy i dla ciebie...

prawdopodobnie bede wysylal juz 5 marca...

Witam mam garnek nierdzewny 50 l o wymiarach wysokosc 32cm dno 44cm. Są inne wymiary grzałek do kupienia czy da rade te zamawiane przez was dopasować do moich potrzeb

Edytowane przez przemko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do listy na FD 335, aktualnie jest 14 osób na liście, prośba do kolegi sprawka, aby zweryfikował czy lista jest aktualne, bo jest już powyżej 10 osób, może koś jest jeszcze chętny na FD żeby przyspieszyć realizacje.

 

Widzę, że na zdjęciach FD jest w całości, łatwo się to wkłada i wyjmuje czy trzeba się nagimnastykować? Może powiedzą coś koledzy którzy już używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę, że na zdjęciach FD jest w całości, łatwo się to wkłada i wyjmuje czy trzeba się nagimnastykować? Może powiedzą coś koledzy którzy już używają.

Mnie też interesuje ta kwestia, zwłaszcza w przypadku garnka, a nie kega, gdzie średnica FD będzie równa wewnętrznej średnicy garnka. Wymyśliłem że podzielę je na 2 równe połówki, powinno się wtedy dać je wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy montazu tych grzalek i dopasowanym fd czyli grzalki euro + fd euro wszystko wchodzi...

wszystko chce wysylac z grzalkami wiec czesci beda tez w tym czasie... 

mam nadzieje ze juz w tym lub na poczatku przyszlego tygodnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kegu średnica FD jest mniejsza niż średnica wewnętrzna kega, dlatego można zrobić 1-częściowe FD, a garnek jest prosty i tu się sprawa komplikuje.

Zaprojektowałem takie FD (fi 398mm), planuję umieścić je na nóżkach (śruby 40mm).

post-16332-0-23608000-1488396202_thumb.png

Wiem, że to nie temat o FD, ale może wypowiecie się czy zda wg Was egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem do gara Fi 450mm grzałki o promieniu 1750mm, będę doginał, a czy się uda to się okaże.

Witam,

Ja doginałem grzałki do gara o średnicy 600mm, co prawda jeszcze nie odpalałem ale powinno być ok. 

 

Pozdrawiam Łukasz.

post-13315-0-70762800-1488397930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zamawiałem do gara Fi 450mm grzałki o promieniu 1750mm, będę doginał, a czy się uda to się okaże.

Witam,

Ja doginałem grzałki do gara o średnicy 600mm, co prawda jeszcze nie odpalałem ale powinno być ok. 

 

Pozdrawiam Łukasz.

 

Sprawdzałeś? Wszystko działa?

 

@sprawek Kiedy rusza wysyłka, coś wiadomo w sprawie grzałek?

Edytowane przez prowokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalki są na dokonczeniu ale już kilka posiadam bo mieli problem w produkcji

Niektóre osoby jeszcze nie wpłacił pieniążków

Pierwsze paczki wyjdą już jutro a kolejne jak tylko skompletuje zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzalki są na dokonczeniu ale już kilka posiadam bo mieli problem w produkcji

Niektóre osoby jeszcze nie wpłacił pieniążków

Pierwsze paczki wyjdą już jutro a kolejne jak tylko skompletuje zestawy

Dzięki już dostałem przesyłkę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.