Skocz do zawartości

Grzałka elektryczna do kega - różne zagadnienia


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2023 o 17:35, Gąska napisał:

Czyli za słabo wypolerowałem? U góry na zdjęciu jedna jest przed , a druga po polerowaniu. Nie miałem dostępu do antoxu. Na dole załączam zdjęcia jak wyglądają po polerowaniu i gotowaniu wody przez 15min. Co zrobić teraz najlepiej? Mocniej polerować czy antoxem koniecznie?

DSC_7516-01.jpeg

DSC_7517-01.jpeg

Może to co się przypala to pozostałości pasty polerskiej? Tego nie widać gołym okiem, myślę, że po polerowaniu trzeba porządnie wyczyścić czymś tą powierzchnię z resztek pasty, Przykładowo SS Brewtech zaleca przed pierwszym użyciem wyczyścić fermentory od nich za pomocą TSP (Fosforan trisodu) pozostałości poprodukcyjne, m.in. woski polerskie:

 

CYTAT Z https://ssbrewtech.zendesk.com/hc/en-us/articles/360058964752-TSP-Cleaning-FAQ :

 

"Typical brewing cleaners like Caustics and Alkalines (even PBW) don't deal with oils and residues from manufacturing very effectively, but non-chlorinated TSP does a great job at cutting residues, oils, grease, or polishing waxes."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paulox81 napisał:

Może to co się przypala to pozostałości pasty polerskiej? Tego nie widać gołym okiem, myślę, że po polerowaniu trzeba porządnie wyczyścić czymś tą powierzchnię z resztek pasty, Przykładowo SS Brewtech zaleca przed pierwszym użyciem wyczyścić fermentory od nich za pomocą TSP (Fosforan trisodu) pozostałości poprodukcyjne, m.in. woski polerskie:

 

CYTAT Z https://ssbrewtech.zendesk.com/hc/en-us/articles/360058964752-TSP-Cleaning-FAQ :

 

"Typical brewing cleaners like Caustics and Alkalines (even PBW) don't deal with oils and residues from manufacturing very effectively, but non-chlorinated TSP does a great job at cutting residues, oils, grease, or polishing waxes."

Możesz mieć rację,  nie czyściłem grzałek po polerowaniu w sumie w ogóle. Zapoleruje jeszcze raz i wtedy czymś porządnie wyczyszczę przed użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak wygląda sprawa montażu grzałek din do kega euro ? Sprawek ma ostatni komplet do dina, a mam kega euro.
Głównie chodzi mi czy mocno grzałki din odstaja od boku kega, oraz czy można je delikatnie dogiąć, lub dogiąć bok kega żeby grzałki przysunąć bliżej boku

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.