Skocz do zawartości

Do jakiej ilości brzeczki mogę użyć jednej saszetki drożdży US-05?


roberto_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam rozterki odnośnie tego do jakiej ilości brzeczki mogę użyć jednej saszetki drożdży US-05.

 

Wg instrukcji producenta to jedna saszetka do max 20-24 litrów.

Z drugiej strony z tego co czytałem na forum odnośnie różnych gatunków piw to piwowarzy nie mają problemów z robieniem podwójnej warki z jednej saszetki, albo dzieleniem saszetek na pół.

 

Drożdże wcześniej będą uwodnione, myślę też dodać je przy 24’C wg wytycznych, które znalazłem na forum, a potem dopiero schłodzić do docelowych 18’C.

 

Chciałbym zrobić ~34 litry, jak sądzicie, ma sens robić z jednej saszetki?

Dodam, że jakość jest najważniejsza, jeśli miałaby ucierpieć to wolę mniej piwa.

 

 

Pozdrawiam,

Robertus

Edytowane przez roberto_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da. Oczywiście że ruszy ale będziesz miał wady wynikające ze zbyt małej ilości drożdży.

 

Zawsze możesz zrobić starter z saszetki poczekać aż się namnożą i dodać do brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lepiej schłodzić od razu i dopiero zadać drożdże.
- 34 litry z jednej saszetki to w mojej ocenie o jedną saszetkę za mało

- dzielenie saszetki na pół w mojej ocenie nie ma żadnego logicznego ani ekonomicznego uzasadnienia

Edytowane przez zygberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać na drożdżach, lepiej kupić tańszy słód czy nawet mniej chmielu bo za mała ilość drożdży i tak przykryje tą większą ilość chmielu i wyjdzie na to samo. Ja też kilka pierwszych warek sypałem 1 saszetkę niezależnie czy to 12blg czy 16blg ale odkąd zacząłem w miarę kontrolować ilość zadawanych drożdży poprzez kręcenie starterów czy używanie gęstwy to mam wrażenie, że moje piwa stały się lepsze o trzy klasy - czyste, rześkie, pozwalające wyczuć więcej niuansów, pozwalające wyczuć to co się powinno znajdować w danym piwie. Nawet dokładna kontrola temperatury fermentacji sterownikiem mi tyle nie dała chociaż to pewnie dlatego, że wcześniej wcale takich złych warunków nie miałem (czytaj - nie fermentowałem w pokoju 22st a 16-18). Chyba, że Ci na tym wszystkim nie zleży to 1 saszetką pewnie przefermentujesz te 34litry, nie takie rzeczy tutaj ludzie robili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co oszczędzać na drożdżach, lepiej kupić tańszy słód czy nawet mniej chmielu bo za mała ilość drożdży i tak przykryje tą większą ilość chmielu i wyjdzie na to samo. Ja też kilka pierwszych warek sypałem 1 saszetkę niezależnie czy to 12blg czy 16blg ale odkąd zacząłem w miarę kontrolować ilość zadawanych drożdży poprzez kręcenie starterów czy używanie gęstwy to mam wrażenie, że moje piwa stały się lepsze o trzy klasy - czyste, rześkie, pozwalające wyczuć więcej niuansów, pozwalające wyczuć to co się powinno znajdować w danym piwie. Nawet dokładna kontrola temperatury fermentacji sterownikiem mi tyle nie dała chociaż to pewnie dlatego, że wcześniej wcale takich złych warunków nie miałem (czytaj - nie fermentowałem w pokoju 22st a 16-18). Chyba, że Ci na tym wszystkim nie zleży to 1 saszetką pewnie przefermentujesz te 34litry, nie takie rzeczy tutaj ludzie robili :)

 

Zależy, zależy, jakość najważniejsza.

Już z tego powodu zmniejszyłem wielkość brzeczki i nastawię 24 litry.

Pytanie czy 24 litry pociągną na przy 16blg, jeśli nie to mogę teoretycznie starter zrobić (chociaż nigdy nie robiłem).

 

Powiem Wam, że nie do końca to rozumiem, jakim cudem mozna kilka razy namnażać drożdże (pobierając gęstwę przez kilka pokoleń), a nie można pozwolić, aby drożdże rozmnożyły się w większej wielkości brzeczki. Przecież tu się namnażają i tam się namnażają, co za różnica ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu się namnażają i tam się namnażają, co za różnica ;-)

Może taka jak między underpitchingiem i overpitchingiem? :D Zresztą. Przecież się w każdej ilości brzeczki namnożą :D Tylko w większej ilości będą musiały wykonać większą ilość podziałów żeby sobie ze wszystkimi cukrami poradzić, a to przy malejącej ilości dostępnego tlenu jest dla nich trudne i nieprzyjemne :( No i nie można w nieskończoność natleniać brzeczki, bo w końcu zaczniemy psuć piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.